Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukrom éhgyomri...

A terheléses cukrom éhgyomri 6,1 lett a 2órás 8.1! Ez az érték normális amit lent felsorolok?

Figyelt kérdés

Diétáznom kell nem kérdés! A napi CH 160Gramm! Reggeli:20-Tizórai:20-Ebéd:40-Uzsonna:20-Vacsora:40-Pótvacsora:20

5 napja mérem és 3szor ment érték fölé ezzel szerintetek vissza kellene mennem a diabetológushoz? Azt mondták ha kétszer 7fölé megy menjek vissza de ha nem egy nap van akkor gondolkodjak el rajta mit csináltam vagy ettem rosszul és lehet ott a gond!

Első nap mérésem: Éhgyomri:5,2---Vacsora:5,8


Második nap m.: Reggeli után:7,1--Ebéd után:5,2--Vacsi után:9 :(


Harmadik nap m.: Éhgyomri:4,8---reggeli után:6,1--ebéd után:5,4-- vacsi után:5,9


Negyedik nap m.:ebéd után:6,5--vacsi után:5,2


Ötödik a mai nap: éhgyomri: 4,8--Ebéd után:8,5


Nah most van 3magasabb értékem mint 7, szerintetek a kaja miatt lehet, próbálom betartani lehet vmi nem jót ettem!

És pedig még sokat is mérem mert azt mondta a doki óó elég napi kétszer is nem kell éhgyomrit mert az ugy is jó meg nem kell minden kaja után , nah most pl ha ma nem mérem le az ebéd utánit honnan tudjam meg hogy sok mert vacsi után meg jó szokott lenni!?



2015. febr. 10. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

ezek nagyon nem jók. egyszer-egyszer kilenghet, de 9 még kilengésnek is sok. és ez nem egyszer egyszer hanem minden napos...

én nagyon szigorúan betartottam, mindent ugye elkészítés előtt mértem le, pontosan kiszámoltam mindent grammra annyit ettem, amennyit kell, így jó volt 7,5 alatt volt. 2x mentünk meghívásra ebédelni, ott ugye nem tudtam számolni, azok után mértem 9 és 10et, de a doki megnyugtatott, hogy fél év alatt 2 ilyen nem gond. szóval így értehtték a te orvosod is. szerintem menj vissza, lehet át kell variálni a ch-kat vagy nem pontos a táblázatod, a mérleged nem jó vagy egyáltalán nem jól számolod. ezeket tisztázd mert a babád miatt nagyon fontos

2015. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sztem nem jol számoltam ki a szénhidrátot és azért nyomta fel, meg sajnos most emelett vezetni járok (jogsira)

és van amikor már 13kor eszek mert itthon vagyok de ma pl csak 15kor tudtam enni és lehet több volt a kelleténél de a dokinőt se értem hogy irta nem kell csak 2szer méregetni nem kell minden kaja után, de akkor honnan is tudnám meg hogy magas? Most megint mértem 1órával később a 8,5 érték után igaz ijjedtemben elmentem 10percre sétálni és már 7.0 ahogy lemértem szal nem jól mérhetem olyankor a kaját ki vagy nem tom már én sem szigorubbra kell fognom!

2015. febr. 10. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is cukros voltam, szintén 160g-os CH-diétán, de nekem így volt szétosztva: Reggeli:30, tízórai:20, ebéd:50, uzsonna:20, vacsora:30, utóvacsora:10


Amire figyelni kell, hogy pl. ha felvágottat eszel, rengetegben szőlőcukor van, ami nagyon megdobhatja a mért értéket.

Állítólag reggel a legnehezebb határértéken belül tartani a cukrot.

Reggelire és utóvacsira nekem nem ajánlották a tejet és a gyümölcsöt, mert azok megint hirtelen dobják meg a cukrot.


Én különben úgy mértem a cukromat, hogy étkezés előtt egyszer, és étkezés után 1 órával. Így láttam azt, hogy mennyire mozdult ki az érték. Állítólag az sem jó, ha így nagy az eltérés, nekem a védőnő azt mondta, hogy 2-nél ne legyen több. Tehát ha evés előtt 4,6 volt, akkor evés után max 6,6-ig jó.

Második napon nem emlékszel mit ettél? Reggelire ittál tejet? Ha igen, és azt elhagyod, akkor lehet, hogy jó értéket mérsz. Vacsorára ha a 40-et csökkented 30-ra, az megint javíthat.


Tésztából, krumpliból csak nagyon keveset lehet enni, akkor is a tészta inkább durum legyen. Kenyérből teljes kiörlésűt válassz, de azt is ki kell tapasztalni, hogy neked melyik jó. Sok sikert!

2015. febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. igen, jókat ír az első.

én a reggelinél azt rontottam el eleinte, hogy megnéztem a táblázatban mennyi egy zsemle. és egy egészet ettem, mert azt írta. de nem, lemértem és 3/4 zsömle csak az adag :D

cukorra és mézre ugye figyelni kell, azt nem szabad. de az innivalóra is figyelj nagyon, mert ha nem vizet iszol, hanem mondjuk gyümölcslevet, azt is bele kell számolni.

nekem is csak délután, uzsonnára lehetett tejet inni :(

gondold át tényleg ekkor miket ettél. lehet valamit nem számolsz bele, mert azt hitted nincs benne ch. vagy nem szárazon, főzés előtt mérted esetleg.

egyébként az étkezési napló is jó, sokat segít, főleg ha így méred, mellé írhatod pontosan mennyit ettél, mennyi lett az érték.

és tényleg, ha már profi leszel, megy a mérés, nem kell majd annyit mérned mert tudod mennyit ettél, tudni fogod mennyit fogsz mérni :D csak tényleg bele kell jönni!

sok sikert :)

2015. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen az a két magasabb érték biztos az elszámolás miatt volt ma este már jobban odafigyeltem a vacsoránál és 6,1 lett! :) azt mondták a 7,8 ig jo de kismamáknak már a 7et meghatározzák a biztonság kedvéért!

IRtam neten egy diabetológus oldalára az értékeimet elküldtem és ez a válasza:

Kedves Kismama!

Ezek az eredmények nem rosszak, az étkezés utáni értékek kicsit magasak, diabetológusának ha gondolja mutassa meg, de sürgősség nincs.

Üdv

2015. febr. 10. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!