Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövő héten kell mennem vérvéte...

Reni0929 kérdése:

Jövő héten kell mennem vérvételre (AFP miatt) mennyi a normális érték? Mi van ha túl korán megyek? 15 hetes kismama

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Én most jártam egy kisebb kálváriát az AFP miatt, úgyhogy előre is: bármi az érték, ne vonj le belőle messzemenő következtetést. 0,7 - 2,5 között jó, de van ahol 30 év felett már 0,9-et tekintenek alsó határnak. 16. betöltött héten kell menni, ha ez előtt mész, jellemzően alacsonyabb az érték. De még 5000 más dolog miatt is alacsonyabb lehet, tehát attól megijedni ha alacsony lesz, nem kell. A magasabb tartományban már nagyobb a szűrési arány, ez ugye pl. a velőcsőelzáródási problémákat jelzi. Itt sem 100%-os, mert koraterhességi vérzés pl. növelheti felfelé az értéket. Szóval első körben szerintem előre készülj fel, hogy bármi van, nem kell aggódni. Kombinált teszted volt a 12. héten?
2013. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen volt!ott minden eredmény rendben van:)már 4 hete h utoljára voltunk dokinál és már jó lenne újra tudni h minden rendben.

de a doki azt mondta h elég lesz a 18. héten menni ha addig nincs panasz ami szerencsére nincs

2013. júl. 10. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk a rossz AFP miatt kétszer is ultrahangozták pluszban a gyereket, ami nyilván nem jó, úgyhogy sose bánd, biztosan minden rendben. Remélem Nálatok az AFP is jó lesz, de ha nem, az még egyelőre pont semmit sem jelent. Első voltam.
2013. júl. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!