Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Myoma és méhlepény leválás,...

Myoma és méhlepény leválás, ennyi rossz dolog mellett lehet számítani valami jóra is?

Figyelt kérdés
A myoma az uterus fundusából a jobb oldalából indul ki, nem tudom ez mit jelent, 35mm-es, és van egy 40 mm-es leválás, ez sem túl jó dolog, amikor utána olvastam hogy mit jelent ez a myoma, nem gondoltam volna hogy ez egy daganat, és azt is olvastam, hogy ha nagyon nagyra nő akkor kiveszik a méhet, és meddőséget is okozhat, ezek után akkor nem is lehet több gyerekem? Ettől függetlenül meglehet tartani a babát? az is előfordulhat hogy nem sikerül kihordani?

2015. febr. 11. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
minden előfordulhat, de most az a legfontosabb, hogy megpróbálj pozitívan gondolkodni. Nekem sokkal nagyobb volt, terhesség alatt nőtt, a babát viszont rendben megszültem, majd műtéttel kivették a miómát.
2015. febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát én folyton ezen agyalok, és a műtét után minden rendbe jött? ez vissza tud nőni?
2015. febr. 11. 13:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Hányadik hétben jársz?nyudogj meg minden rendben lesz!
2015. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Most a 17 hétben vagyok.
2015. febr. 11. 13:32
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt az a kérdés, hogy a méhlepény mennyire van a myomától. Lehet, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz. Gondolom most sok fekvést javasoltak. Tartsd be az orvos utasításait.


Amit a myomáról tudni kell:

Tapadhat a méhen belül is, meg a külső részén is. Ha kívül tapad semmit nem zavar ha belülre nőtt akkor gátolhatja a teherbeesést, mert foglalja a helyet.

Másrészt amikor terhes vagy akkor a hormonok kedveznek a növekedésének. Akár 2-3 kg-osra is megnőhet (hol van ez a 35 mm-től? úgyhogy ne izgulj) szóval megnőhet és amikor megszületik a baba akkor újra visszamehet olyan kicsinek mint volt (vagy kicsit nagyobb marad, de valamennyit visszafejlődik). Ha megszültél utána is rendszeresen, kb évente érdemes ránézni, vagy ha megindul a növekedésben akkor elgondolkodni, hogy kivegyék-e. Ha kicsinek kiveszik akkor kb. 3 hónap pihi és hormon rendeződés után gondolkodhatsz majd terhességen, de 3,5 mm-est nem hiszem, hogy kivennének. Nagyobb a műtét kockázata altatással, mindennel együtt mint annak, hogy emiatt nem lesz babád.

2015. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is a 16. hét körül látták, külső felében volt a méhfalnak és azt mondták, eddig azért nem látszódott, mert a terhesség miatt a hormonoktól növekszik, de már valószínűleg nem lesz nagyobb. Elvileg a terhesség elején ugrik meg a mérete. Nekem nem is foglalkoztak vele, most jutott csak eszembe, ahogy a kérdést olvastam. Egy éve szültem.


(A nagyinak kivették a méhét mioma miatt, de a klimax után és az orvos nem erőltette, csak őt zavarta nagyon a nyomás és elege lett.)


A lepényleválás nagyobb gond, de az is lehet, nem fog bezavarni. Ne gondolj a legrosszabbra!

2015. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezt genetikai ultrahangon állapították meg, mert elküldtek oda, nagyobb nyaki redőt mértek a babánál, 2,5 mm volt, de amikor először voltam ultrahangon akkor nem mondták hogy ilyesmim lenne, vagy akkor még nem látták, ez mennyi idő alatt nő meg?
2015. febr. 11. 13:42
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem a tiéd kicsi, ez nem nő meg akkorára, hogy a babára veszélyes legyen. Egyébként ha kiveszik is, sajnos vissza tud nőni, de tényleg ne ezeken agyalj most. Én úgy tudom, terhesség alatt nem végeznek ilyen műtétet, és utána is csak akkor, ha már jóval nagyobb a mérete. Régebben kivették a nőknek a méhét is, de ez ma már nincs így!
2015. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát remélem hogy minden rendben lesz, megpróbálok nem aggódni.
2015. febr. 11. 14:18
 10/14 anonim ***** válasza:
A 2,5 ös nyaki redő teljesen normális. A myoma viszonylag gyorsan tud nőni, viszont akár 10-20 évig is maradhat ugyanakkora. Volt olyan akinek 1-2 kg-os !! myoma volt a gyerek mellett. Tényleg ne ezen aggódj. A lepényleválás sokkal nagyobb gond (sajnálom :( ). Szülés közben nem piszkálnak úgyse a méhedbe. Szülés után meg ha figyelik akkor úgyis látszik, hogy mennyit fejlődik vissza. Méhet még mindig vesznek ki miatta (pl. nekem is) főleg ha sok kicsi van, ami ellepi a méhet, vagy ha az egyik nagyon nagyra nő. Téged ez a veszély nem fenyeget jelenleg, szóval tényleg pihenj, olvass, vagy más módon kösd le az agyadat, bár tudom, hogy nem könnyű...
2015. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!