Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a terhességi...

Szerintetek a terhességi rosszullét pszichés probléma vagy hormonok által előidézett állapot?

Figyelt kérdés
A dokim mondott egy olyant, hogy ez pszichés (és éreztem egy olyant, hogy hisztinek tartja) - 13 hetes vagyok, ikerterhességgel és még mindig elég dokat hányok, sajnos
2010. febr. 11. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.

Ha akarjátok a babákat, kiegyensúlyozott a kapcsolatod akkor magasról tegyél a doki véleményére.

A problémamentes első 16 hét ritkaság. Anyukám addig hányt velem amíg meg nem mozdultam (4 hónap ...)

Én összesen 7x hánytam és a 14. héten elvágták a hányingeremet egyik napról a másikra.

Ne hagyd magad elkedvetleníteni, ez a legszebb állapot, pláne, hogy 2 baba növekszik a pocidban!

Boldog és kiegyensúlyozott terhességet és jó szülést!

2010. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van, aki még nem is tudja, hogy babát vár, mert nem tervezték, mégis hány.. De azért a pszichés dolog is alaposan benne van. Én csak 11 hetesen tudtam meg, hogy babát várok (nem terveztük, meg is jött, fog. gátlót is szedtem), , másnap reggel felkelés után hányingerem volt. Ez a következő 1 hétben minden reggel jelentkezett, előtte egyszer sem :)) Én ebből gondolom, hogy a tudat nagy úr :)
2010. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
persze, hogz akarjuk a babákat - habár meglepetés volt ez a terhesség, mivel még szoptattam az akkor 11 hós kisfiamat. De mindenképp akartunk egy harmadik babát - és minden gyerekemet akartam - és hánytam mégis - csak úgy emlékszem 10 hét körül kimaradt. Sajnso ez most tovább tart, és elég nehéz egy 13 hós mellett...
2010. febr. 11. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Férfi doki, soha nem volt és nem is lesz terhes, nulla empátia. Már bocsánat. Persze lehet, hogy találkozott már hisztis kismamákkal, csak ezt mindenkire ráfogni, akinek valamilyen problémája van? Na de ez offszámba megy...


Szerintem ez teljesen alkatfüggő, és nincs összefüggésben azzal, hogy valaki mennyire vár vagy nem vár egy babát.


Én a második babámat nagyon vártam, és 3 hónapig folyamatosan hányingerem volt (nem hánytam, de a nap 24 órájában hányingerem volt) Ott volt a nagyobb gyerekem, akit el kellett látni, és én akartam magam a legjobban "tuningolni", hogy jobban érezzem magam, sőt muszáj volt tartani magam, mert sajnos 5 napig kórházban is voltunk a nagy lányommal, aki csúnyán beteg volt, tehát összeszedtem magam ahogy csak tudtam, de ez mit sem változtatott az állapotomon, és azon hogy annyit fogytam, hogy már kórosan sovány voltam...

2010. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia! benne lehet az is, de alkatfüggő. a sógornőm pl. egyszer sem hányt, én meg végighánytam mind a 9 hónapot, 2x infúziót is kellett kapnom, mert majdnem kiszáradtam.
2010. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A terhességi rosszullétet a hormonok okozzák. A sárgatest hormon és a HCG együttesen. Minél több idő telik el, és minél magasabb a HCG szint, annál gyakoribbak a rosszullétek.Én most 8 hetes vagyok, de lekopogom, még nem hánytam.Jó lenne megúszni.A hányinger és émelygés mindennapos, de ez még tűrhető.
2010. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy csak hiszti lenne.

Mi nagyon akartuk ezt a babát, és nagyon örülünk neki.

De én rengeteget hánytam. Az eljén volt olyan hogy ki se tudtam kelni az ágyból. Aztán 20. hét után kicsit jobb lett. És a 30. hét után ismét visszatért az émelygés. Időnként hányás. Most vagyok 35 hetes, és tegnap például sikerült 2x is hánynom.

Nem hinném, hogy nálam pszichés lenne.

2010. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi egy hétfői napon mentünk el dokihoz, hogy pozitív lett a teszt, akkor a 6. hétben voltam. Addig semmi bajom nem volt.A következő naptól kezdve a 28. hétig nagyon sokat hánytam. Napi 5-6x is, szerintem a tudatnak is van benne szerepe, de azért több a hormonoknak:)

Ne foglalkozz a dokival, boldog babavárást nektek

2010. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!