Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rendszertelen, hosszú ciklus...

Rendszertelen, hosszú ciklus esetén a fogantatástól vagy a menzesz első napjától számítják a terhességi heteket?

Figyelt kérdés

2015. febr. 15. 21:45
 1/10 A kérdező kommentje:

A fogantatás dátumát napra pontosan tudom, mert csak akkor tudtunk együtt lenni a párommal.

Ez esetben ez lesz a mérvadó, vagy nem számít, akkor is a menzesz első napja a terhesség kezdőnapja?

2015. febr. 15. 21:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Minthogy nem tudni, mikor volt a fogantatás, így mindenképp az előző menstruációtól számolják. Aztán majd később pontosít a genetikai UH.
2015. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
NEm foglalkoznak vele, hogy te tudod. Beírja a védőnő amikro kikéred a kiskönyvet tőle a menszesz alapján a szülés dátumát és majd az ultrahang alapján a doki megmondja, ő mit lát terhességi hétnek és szerinted is jó e az. Ha jó, akkor átírja a kiskönyvben a szülés dátumát és onnantól az ultrahang alapján kalkulált kor lesz a mérvadó, ahhoz időzítik a 12. heti vizsgálatokat és a többit. Ezt csak az elején tudják korrigálni, ezért érdemes 8. hét körül legkésőbb jelentkezni. (Ha tudod hány hetes vagy, akkor kb. 5-6 héttel max a fogantatástól.)
2015. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az uh méretet vették figyelembe, de igazából napra pontosan sose derült ki a terhességi korom, mert volt néhány nap eltérés köztük, de azt mondták, leginkább a genetikainak hisznek. Ezért nekem sose számoltáknki és írták be a szülés várható időpontját, nem is igen foglalkoztak vele. 30-50 nap körüli ciklusaim voltak.
2015. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyik se, pontosabban a mensi dátumától le lesz maradva, a fogantatás időpontja meg -hiába gondolod vagy tudod biztosra- a dokikat nem szokta érdekelni, ezért az uh.-on mért adatok alapján írják majd be hogy hány hetes.
2015. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az aktus és a tényleges fogantatás között 1-7 nap eltérés is lehet, így senkit nem érdekel.

Kezdetnek ahogy a többiek is írták a menstruáció lesz az irányadó, később pedig ha nagy az eltérés az UH-n látottakhoz képest, akkor korrigálnak.

2015. febr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor majd csak az ultrahang eredményére fogunk hagyatkozni szerintem.

A 12. genetikai ultrahang lesz a mérvadó, vagy az előtte lévő is, ami kb. 6-7-8 hetesen történik?

2015. febr. 16. 08:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt, általában 36-40 naposak voltak a ciklusaim, de napra pontosan tudtam mikor fogant a kicsi. Ennel ellenére az én dokim az utolsó mensi első napját veszi alapul, szerinte most vagyok a 33. héten, szerintem pedig (fogantatás szerint) csak a 32. héten vagyok.

Nálam csak 1 hét az eltérés, és a baba is mindig olyan méreteket mutat, hogy ez az 1 hét nem oszt, nem szoroz.


Szerintem nálad is az utolsó mensi lesz a mérvadó...hacsak nem 2-3 hét eltérésről van szó.

2015. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam pont ez a helyzet. Általában 32 napos szokott lenni a ciklusom, de most hosszabbra nyúlt. Totál véletlenül csináltam a várt mensi előtt 5-6 nappal egy lh-tesztet, mert tojcsi nyákom volt, s még addig nem volt bedurranva a mellem, mint szokott. Pozi lett két napig egymás után. 3. nap pozi, s utána jöttek is a szokásos tünetek a 2. ciklusszakaszban. A 11. DPO-n már pozit teszteltem. Előtte csak másfél héttel korábban voltunk együtt, mert mindenki dögrováson volt a családban, örültünk, hogy léteztünk. Szóval tuti ebből az együttlétből fogant a baba. Az ovu a 28. ciklusnapon volt, szóval 2 teljes hét eltérés lesz!!! Én is azon agyaltam, hogy a dokinak az első ciklusnapot mondjam vagy a toldjam meg 14-gyel, mert úgyis csak 28 napos ciklusos kalkulátorral számol ő is és a védőnőm is. Utána meg hallgathatom, hogy milyen kicsi a gyerek...Előző terhességemnél már ezt átéltem, mert akkor totál rendszertelen volt a ciklusom.
2015. febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, korrigálok: 3. nap (28. ciklusnap) negatív volt az ovu-teszt!
2015. febr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!