Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a helyzet most a kombinált...

Mi a helyzet most a kombinált teszttel?

Figyelt kérdés

Ma voltam uh-n, 9 hetes vagyok. Mondta a doki, hogy következő vizsgálat ugye a 12. heti és hogy akkor megoldhatjuk a kombinált tesztet is, mivel már nincs afp. Akkor ez most kötelező? És térítésköteles is? Első babával ez még ugye nem volt kérdés, nem is akartam külön ezért fizetni, okom se volt rá.


Köszi, ha vki felvilágosít


2015. febr. 16. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Az ultrahang kötelező, a vèrvizsgálat nem.
2015. febr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, választhatok kombinált tesztet az ultrahang mellé, vagy olyat is, aminél nézik a 12. és 16. héten is a vért.

A kombinált vérvételi része 9000ft, az ultrahang kötelező 12. heti, az ingyenes.

A másik az 20.000ft. Az elsőnél is kombináltat kértem, most is csak azt. Ha az rossz eredményt ad, akkor úgyis tovább kell menni genetikai vizsgálatokra.

2015. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ezek a vérvételek nem kötelezőek. Lehet csak ultrahangra is menni.
2015. febr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy hete hívtam a labort emiatt.Csak kizárólag 30000 Ft-ért van tesztjük.Nem kötelező, ha szeretnéd fizethetsz érte és akkor kapsz egy szigorúan becsült vérvételt, amit úgy mondott el a hölgy, hogy ez csak 95%-ban becsli, mondom becsli meg az eredmény, statoóisztikai eremények alapján.Tehát a pontosság fogalma elég messze áll tőle. Ennyire az AFP is jó volt. De az már nincs.Annyit mondott, ha pontosat akarok az amnicentézist javasolja, ami ugye nem veszélytelen, de megbízható kromoszómarendellenességet szűr. Nekünk is második baba lesz.
2015. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy előttem írták. Nem kötelező, fizetős vizsgálat, hogy mennyi, az helyfüggő, van ahol 9000, meg van, ahol 30 000. Én a 12 hetes ultrahang eredményétől tettem függővé, úgy gondoltam, hogy ha minden rendben, és határértékek közelében sem vagyok, nem kell, ha rossz az eredmény, vagy necces, akkor igen. Orrcsont szépen látható volt, tarkóredő 1,2 mm, minden méret, érték bőven határértéken belül, úgyhogy végül nem kértem. Ahogy már említették előttem, úgysem mész vele sokra, nem ad tuti eredményt, csak egy arányt.
2015. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Még átgondolom, de inkább afelé hajlok, hogy nem kérem. Nem is a pénz miatt elsősorban, hanem ha tényleg ilyen bizonytalan eredményt ad ez is, akkor minek...
2015. febr. 17. 12:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha pl. úgy jársz, mint mi (18. heti genetikai uh-n találtak egy eltérést, ami önmagában semmit nem jelent, viszont utalhatna down-ra).. Ha nem lenne jó a vértesztünk a kombiból, most mehetnénk amnicentézisre, mert a vértesztet ugye csak adott időben tudnak nézni.
2015. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!