Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon elkeseredett 13 hetes...

Zsömike89 kérdése:

Nagyon elkeseredett 13 hetes kismama vagyok. Csináltattam kombinált tesztet + Uh-ot. A vérvételi eredmény nem lett jó a PApp-a szint kicsivel alacsonyabb lett. Szerintetek ez nagy baj? Ezek voltak az Uh papíron.

Figyelt kérdés

1, Élő magzat

2, Fhr szivecskéje 164/ütés/perc,

3, CRL 70, 0 mm

4, NT ( tarkóredő 2,30 mm 4, IT ( ezt nem tudom mi ez) jelen van 2, 0 mm

5, Placenta a mellső falon

6, magzatvíz normál

7, köldökzsinór 3 ér.

Kromoszóma marketek. Orrcsont jelent van.

Magzati anatómia Koponya/ agy normál.

Has: Normál.

Gyomor:látható.

Húgyhólyag: Látható.

Kezek mindkettő látható. Talp: Mindkettő látható.


Papp-a szint PAPP-A 0,256 enyém meg 0,296 MoM. Szabad B-HCG: 54,33 enyém 1,155 MoM...

El kell mennem majd magzatvíz vételre. Nagyon félek.6 hét múlva lesz az eredmény. Nagyon sok dokival beszéltem... sokan mondják meg mindenhol írják,hogy ha a babának már jelen van az orrcsontja meg a tarkóredő rendben van akkor az egy jó jel... erre tegnap hívtam egy idegen dokit azt meg mondjak,hogy ezek az értékek nem jelentenek semmit sem... Nah hát elkeseredtem... Szerintetek nagy baj lehet? :( 1:229 re jött ki az eredményem... 0,4 % hogy down baba.... 25 éves vagyok


2015. febr. 5. 09:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
0,4???? Nekem ez a normalis szazaleknak hangzik, ami termeszetesen benne van a pakliban mindemfele teszteredmenytol fuggetlenul. Ne izgulj! Dokik persze, hogy nem mondjak, hogy 100szazalek oke, mert azt senki sem tudja... csak 99,6... az se rossz
2015. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
De sajnos erre azt mondták,hogy kell a magzatvíz vizsgálat,mert Down esélyes a baba... remélem nem az... Tudom,hogy kevés 0,4 %....
2015. febr. 5. 10:09
 3/38 A kérdező kommentje:
De 1% annak az esélye,hogy a magzatvíz vizsgálaton vetélés lehet... ez a nevetséges...
2015. febr. 5. 10:11
 4/38 anonim ***** válasza:

Szia. 1:229 azt jelenti, hogy 229 nőből egynek biztos, hogy Down-os lesz a gyereke.

Orrcsont és tarkóredő nem számít. Rengeteg olyan gyerek születik, főleg fiataloknál ahol ezek megvoltak a baba mégis Down kóros. Tudom, hogy itt gyakorin legtöbben azt mondják, hogy jó volt az UH a többi nem érdekes.. sajnos tévednek.

3 fölötti tarkóredővel is születik egészséges és 3 alattival is beteg. Biológia. Soha nincs 100%, ahogy a doktornő szokta nálunk mondani mikor UH után kérdezik: genetikát nem látok.

1:250 alatt kötelező felajánlani a magzatvíz vételt, mivel nagyobb az esélye, hogy beteg mint annak, hogy elvetélsz a szúrástól. (0,5% kb. 2 hétig)

Ha nagyon irtózol a szúrástól lehet quadrát tesztet csináltatni, vagy vannak már igen drága vér tesztek amik kb. 95%-os eredményt adnak, de ha rossz az eredményed akkor -mivel nem diagnosztikus értékűek- meg kell csináltatnod a mintavételt.

Persze mindez felesleges, ha beteg babát is felnevelnél.

2015. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Én is csináltattam kombinált tesztet,de már megbántam mert hiába 1:15000-hez lett a Down-szindróma eredmény ,a 19.héten amniocentézist csináltak,mert a 18.heti uh-on agyi cisztát látott a dokim a babám agyában+ intenzív bélárnyékot.És ezek megemelték a rendellenességek százalékát.

Így tanácsolták hogy csináltassuk meg....meg is tettük és nem bántam meg,de viszont az a 3 hét míg az eredményt vártuk ideg örlő volt...Tudom hogy 1% a vetélés arány ,de ez manapság már rutin beavatkozásnak számít..

2015. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%

1:229-hez eredmény sajnos nem 0,4%-ot jelent, hanem 4%-ot.

100/229-cel.

A vetélés kockázata 0,5 és 1% között mozog, kórháza válogatja. A babának meg 4% esélye van a Down-ra.

De ezek csak számok. Az Istenhegyi úton mondták, hogy született már 1:4-hez eredménnyel egészséges baba.

Itt tényleg az a kérdés, hogy betegen vállalnád-e, ha nem, akkor magzatvíz viszgálat, ha igen, akkor ez szükségtelen.

2015. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez az egész nagyon ideg őrlő... el vagyok nagyon szomorodva...mindenképpen megcsináltatom a magzatvíz vizsgálatot.. nagyon reménykedem benne,hogy nem beteg a babánk :( annyira szép volt minden az uh fejlett kis baba.. szivecskéje is olyan szépen dobogott :(
2015. febr. 5. 10:54
 8/38 anonim ***** válasza:
55%

6.: azért gondolom nem matektanár vagy ... az igenis 0,4%


Ne parázz. Legtöbbször 1:200 felett pozitivra se szokták venni. Semmi más csak egy esélyszámítás: ami ténylegesen arra utalhatna, hogy beteg a baba azaz orcsont hiánya és a 3mm feletti tarkóredő. Ez nálad mind rendben van.

Ha gondolod csináltasd meg a méhlepénybiopsziát, ha rendesen pihensz utána akkor nem lesz semmi baj - de megnyugszol. Javaslom az Istenhegyi génklinikát, egyszerüen fantasztikus ahogy ott bánnak az emberrel (4 nap alatt van eredmény, nem 6 hét, igaz 65e Ft). Szerintem mindenképp beszélj velük, egy genetikus normálisabban tud tanácsot adni mint egy sima nőgyógyász.


Én is átmentem ezen amin te (1:140es eredménnyel): kapsz egy papírt amin pirossal virit, hogy Down-kór pozitiv ... csak ezt nem magyarázza el senki, hogy mit jelent. Köze nincs ahhoz hogy ténylegesen beteg-e a baba - csakhogy ennyi meg annyi esélye van. Te esetedben ezzel az ereménnyel minden 229. baba beteg ... nem rád fog esni. Ha már a mostani "tudással" kapnám nem ugyanezt a papírt. nem biztos hogy megböketném magam ujra miatta.


Szóval no para, nincs semmi baj. Fel a fejjel!

2015. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Aranyos vagy,hogy ezt leírtad nekem... elkeserítő volt ez a 4% nagyon... Te is írtad,hogy ha meg van az orrcsontja meg mindene akkor nem lehet komolyabb baj... hát remélem... ezen a klinikán elgondolkodom nagyon... csak az a baj,hogy tőle 130 km-re lakom :/ és ha ott kell maradni,hol aludnánk lennénk... meg ugye a pénz... igaz valahogy összehoznám a mi egyetlen kis babánkért....
2015. febr. 5. 11:30
 10/38 anonim ***** válasza:

Nem kell ott maradni: kb. 15 perc a vizsgálat, 15-20 percet pihensz utána és mehet is haza.

Csak időpontot kell kérni elötte.


Elözö

2015. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!