Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismamák h vagytok?

28 hetes kismamák h vagytok?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

29 hetes terhes vagyok, második babával.

Első terhességemet nagyon jól viseltem, a mostanit nem túl jól...

Nagyobb a hasam, kényelmetlen már most, sokat keményedek (hiába a magnézium), szurkál a hasam, a kicsi pedig nagyon nyomja a májamat (konkrétan fáj), és rosszul alszok az elejétől kezdve.

Ezt leszámítva jól vagyok. :)

Úgy érzem hosszú idő még, ami hátravan, mert most nem szálldogálok rózsaszín ködben, mint első babával. Akkor nem fájt semmim, most meg...

De tudom hamar elrepül majd az idő, legalábbis utólag nézve. Nagylányom már 5 éves lesz, és mintha csak most született volna ő is.

2015. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én csütörtökön töltöm a 28. hetet.

Egyre nehezebben viselem, persze próbálok nem panaszkodni, szeretném ha minél tovább bent maradjon és fejlődjön még az a baba.. De nekem is kényelmetlen a nagy hasam, most hirtelen nagyon-nagyon nőni kezdett. Nagyon hamar elfáradok. Mostanában csak pihenek és ha nem muszáj nem megyek sehova, csak a sarki boltba, mivel kicsit kinyílt a méhszájam (2100-as), így első babásként lehetne jobb is ez az érték. Sokat keményedik a hasam, de a magnézium segít.. csak olyan vagyok tőle egész nap, mint a mosott rongy, álmosan kóválygok :D Szex most nincs szintén orvosi utasításra. viszont egész nap eszek. :D Már 11 kilót híztam, remélem lemegy!

2015. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég jól vagyok/unk :)

3. babóca így pihenésre 0 időm van, sokszor az éjjeleket is beleértve.

Első babával semmi panaszom nem volt, másodikkal végig émelyegtem, most úgy a kettő közöttinek mondanám a napjainkat.

Hasam nagy és nehéz, forgóm és csípőm is sokszor fáj ha egyszerre sok házimunkát végzek, a napi nem kis séta mellett (ami kell a gyerekek miatt :D )...pedig hol van még a vége :)

És Te kedves kérdező, hogy érzed magad?

2015. febr. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia.

29 hetes vagyok és eddig tök jól voltam.

Most viszont semmi nem jó.

Fáj a hátam,a derekam.

Kb. a 20. héttől zsibbadnak az újjaim a jobb kezemen,eddig tűrhető volt,de mostmár nagyon dúrván zsibbadok,főleg éjjel.

Nem látni hogy vizesednék,de mostmár papucsban,cipőben érzem hogy feszűl a lábfejem.

Eddig feljött 12 kg,57-ről indultam.

Vékony voltam,de most se hinné el senki hogy ennyit mutat a mérleg,viszont nemtudom akkor hol lehet az a sok plusz.

Kicsit aggódom hogy mennyi leszek a végére.

Két napja iszonyú fejfájásaim vannak és tegnap mértem vérnyomást 130/74,a pulzus 117.

Eddig 90-100 között mozgott a vérnyomásom :(

Sokat feszűlget a hasam,kis gyaloglástól is.

Egyre fáradtabb vagyok.


Szerintem most fogok rájönni,miért is szerepel a teher szó,a terhességben.

Legalább a picikém jól van,sokat érzem mocorogni :)


Te miért nem írsz Kérdező arról hogy hohyan érzed magad?

2015. febr. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mi is jól vagyunk. Hamar elfáradok nehéz leguggolni nehezen vánszorgok ki a kocsiból. Rám kb 15 kg jött fel pedig nem eszek sokat. Túlsúllyal indultam pajzsmirigy betegség miatt. Most 2-3 napja kevesebbet mocorog de olvastam itt az oldalon h másnak is keveset mozgott ezen a héten. Várom már a szülést h végre a karjaimba tarthassam. Első picurka. Féltek a szüléstől?
2015. febr. 20. 10:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Hát én ezen a héten kezdtem először a szülésről, kórházi csomag bepakolásáról stb. olvasgatni. Kicsit félek, de nem a fájdalomtól, vagy hogy nem tudom megcsinálni. Inkább attól hogy minden rendben menjen és jól legyen a baba.. meg attól félek hogy az orvos nem fog rám figyelni. Nincs fogadott orvosom, egy olyan kh-ban szülök amiről hallok jót is, rosszat is (péterfy). Lehet hogy választok orvost és akkor máshol szülök, de férjem szerint majd a 30. héten keressem fel, ráér még (mert ugye az fizetős és ha előbb kerestem volna fel akkor már tuti otthagytam volna nála eddig több tízezret) .. nem érti hogy lehet h akkor már nem fog elvállalni :D de mindegy ha nem fog akkor marad az ügyeletesnèl szülés, szomszédaim pl. 4 gyereket szültek ott és csak pozitívumot mondtak. A kórházi csomag sztem 32. hét körül összepakolom, ha nem előbb..

És ti???

2015. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Én is félek a szüléstől,de nem a fájdalomtól!

Inkább az aggaszt hogy ne legyen komplikáció sem közben,sem utána.

Tudom butaság ezen gondolkozni,de annyi mindent hallani mostanság.

Nekem sincs fogadott dokim,remélem azért igy is minden rendben lesz!

Sajnálom azt a sok pénzt kiadni azért hogy talán ott se lesz,meg amúgy sincs most felesleges pénzünk.

Én Miskolcon a Semmelweisben szülök majd,hallottam már jót is,rosszat is.

Majd csak lesz valami.

Jövő hónap elején készítem be a cuccokat,sosem lehet tudni...

Egyébként Kérdező én se eszek sokat,mégis csak úgy szaladnak fel a kilók.

Ki vagyok készűlve mikor meglátom a mérleget a védőnőnél,ő meg csak nevet rajtam hogy miért vagyok kiakadva.

2015. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem van fogadott orvosom mert évek óta csak hozzá járok. Nagyon szeretem és mivel elég aggódós vagyok bármikor hívhatom v mehetek hozzá. 5000ret szokott kérni. A szüléstől nem félek legalább is egyenlőre. A kis ruhákat kimostátok már?
2015. febr. 20. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Még nem mostam ki a bébi ruhákat mert még akarunk venni néhányat,ugyanis ami van azt a hugomtól kaptuk.

Majd egyszerre mosom az egészet.

Jövőhónapra tervezem.

2015. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5000?! Na hát ha itt pesten is lenne ennyiért magánrendelés, lehet hogy már felkerestem volna. :) Már volt dokim csak ugrott a dolog: a terhességem elején magán dr.nőhöz jártam. 13 ezer volt egy látogatás, otthagytam, mert pénzéhes volt szerintem. 12 hetes UH utáni nap akart velem találkozni, pedig az UH-n minden teljesen rendben volt, gondoltam akkor minek? Így áttettem az időpontomat inkább kicsit későbbre, erre enyhén lecseszett hogy miért nem előbb jöttem, most így csúszik minden (ezt nem értem, max. azzal tudom magyarázni hogy így veszített 13 ezret)! Jöjjek vissza 2 hét múlva. Mondom magamban mi a fenének? Az úgy tényleg nem megy, hogy 2 hetente hívogat vissza mindannyiszor persze 13 ezerét, amikor az égvilágon semmi panaszom sincs. A szülésről is mikor kérdeztem, hogy hogy lesz, mi lesz, mondja el a tudnivalókat, akkor kb. 90%-ban az anyagiakról beszélt, csak a pénzről, mintha félne hogy nem fizetek vagy nem is akarná elvállalni. Holott én a technikai részére voltam kínáncsi a szülésnek. Na ennyit erről. Sztk-ban terhesrendelésen volt már 2 jó meg 1 rossz tapasztalatom is. Na meglátjuk mi lesz.

Kisruhák: már megvettük a kisruhákat, persze ha látok valami jót a boltban vagy kapunk még, azokat is berakom közéjük, de lényegében minden megvan. A boltban újonnan vett rucikat mosás nélkül tettem el, a turisakat és kapott ruhákat kimosva. De szerintem közvetlen szülés előtt mégegyszer kimosom őket, mert most a többi ruhával együtt mostam őket 40 fokon, és nem is baba mosóporral. Van 35 db textilpelenka, azt anyukámtól kaptam és kimosta őket 90 fokon, frissek illatosak, a szekrény tetején egy szatyorban vannak, szerintem azokat nem mosom ki mégegyszer.

2015. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!