Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Délutánonként folyamatosan...

Délutánonként folyamatosan farkas éhes vagyok és ha nem eszem, hányingerem van és korog a gyomrom, és ez félóránként igy megy kb.2 órától éjjelig, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most vagyok pont 7 hetes terhes, és 3 napja érzem és egyszerűen nem tudom mivel csillapitsam az éhségérzetem,mert igy akkora leszek,mint egy hàz. Ti éreztetek hasonlót? És ami a legrosszabb, hogy a kaja az bent marad, mindegy mit eszem. Persze visszafogom magam, de akkor valami borzasztó, először hangos gyomor korgàs, majd a hànyinger, szèdülès. Van valami tippetek, hogy mit csinàljak?
2015. febr. 17. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne felporciózni a napi kajaadagot és gyakran keveset enni. Így nem léped túl az eredeti kalóriamennyiséget, de a vércukorszinted se fog ingadozni.


Illetve lassan felszívódó szénhidrátot, valamint savat felszívó ételeket részesítsd előnyben. Pl. rozskenyér (nem rozsos! Abban 15% a rozsliszt aránya), abból egy-egy kisebb szeletet felvágottal, sok zöldséggel. Paradicsomot átmenetileg kerüld, az eléggé fel tudja nyomni a savat.

2015. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerezz be egeszseges ragcsalnivalokat, egyel nyers zoldseget, gyumolcsot de azt modjaval a gyumolcscuki miatt :) lehet kapni ilyen szaritott almaszirmokat, meg ilyenek, az ilyesmit szerintem nyugodtan ragcsalhatod. Ebedre, vacsira lassan felszivodo szenhidratokat fogyassz, hogy ne essen le hirtelen a cukrod. En abonettet szoktam eszegetni, bar az nem a legegeszsegesebb meg legfogyisabb nasi, de abbol is van zabos meg mindenfele, ami nem feher lisztes, legalabbis max csak reszben az, es a hirtelen farkasehseget elveszi, de hosszutavon nekem nem eleg, de megprobalhatod. Ha mondjuk delutan eszel egy kefirt abonettel, az azert nem olyan durva kaloriabomba, de az ehseget csillapitja egy idore :)
2015. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi lànyok, megpróbàlom. Ilyenkor reggelenkènt nincs nagyon étvàgyam, de hànyingerem sem, de délután az valami szörnyű, főleg hogy dolgozom ès nagyon hangosan korog a gyomrom. Érdekes hogy savam az nincs, minden lemegy csak ne teljen el több mint fél óra az étkezèsek között, mert akkor màr jön is a hànyinger, és ha akkor sem eszem, akkor a szédülès. Vrrrr annyira bosszsntó :-) Hànyni viszont soha nem hànytam.
2015. febr. 17. 08:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt, inkább délután voltam rosszul.


Sok vizet igyál, és vegyél olyan dolgokat amik annyira nem hízlalnak, mint puffasztott rizs, kukorica... Ezeket rágcsáld, és étkezési idöben egyél rendesen ahogy máskor is.

Az elsö 12 hét elég rossz érzés.


Második lányomnál 8-10ik héten Maldív szigetekre utaztunk és a legnagyobb emlék, hogy folyamatosan ez az érzés kerülgetett. A repcsin elaludt az nagylányom a kezembe és nem tudtam enni, mikor felébredt csak köris étel volt, amit az utaskisérö fejére borítottam volna legszívesebben. De a hotelben is csak piszkáltam mindent, pedig annyi finomság volt.

2015. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt első terhességnél és most a másodiknál is. Egyrészt a B6 vitamin étvágyat csinál, szóval ez ördögi kör mert amíg szeded nincs hányinger de éhség van, ha nem szeded hányingered van. Első terhességnél 12. hétig 5kg-ot híztam 12 és 40 hét között szintén 5kg híztam összesen 10kg ami átlagosnak mondható, 4000g-os gyermekem született normál úton. Most is ez van, hogy 8 hetesen mást sem csinálok csak zabálok, de nem félek az elhízástól mert tudom, ha vége az első időszaknak elmúlik a zabáhatnékom. :D Persze oda kell figyelni!!!!!! Mozogni kell!!! Inni sokat, zöldségeket enni, gyümölcsöket, főzelékeket. A helyes táplálkozás segít a széklet problémákon is amik terhesen szintén gyakoriak. Nekem bejött még a mentolos cukorka, jéghideg citromos víz hányinger ellen. (hogy ne kelljen B6-ot bevenni hogy megéhezzek) Terhesvitaminokban is van B6 vitamin így az is okozhatja az éhséget.
2015. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem reggelizel, akkor már ott szétborítod a vércukrodat egész napra.

Szerintem neked kifejezetten jót tenne egy 180 grammos Ch diéta, ahol mindenképpen be kellene tartani a napi 6 étkezést, akkor is, ha erőltetni kell befelé a kaját.

2015. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Reggelizni, ha akarok tudok, csak nem vagyok kimondotta farkas éhes. Én hülye csak arra gondoltam, ha nem igazàn reggelizek, akkor azt a kaloriat inkább meghagynàm a délutàni zabàlhatnèknak. De igaz, mert igy mègjobban kiéheztetem magam. Hmmm, csak az s fura, hogy mindenki azt irta, hogy jön a hànyinger, amit a kaja csillapít, de nàlam pont fordítva.

180 grammos dièta az nem hangzik rosszúl, ennek útány nézek. Esetleg tudtok egy jó oldalt ami segít az összàllítàsban?

2015. febr. 17. 09:47
 8/8 anonim ***** válasza:
A napi többszöri 6-8 étkezés is megoldás. Így végül is egész nap eszel, még is szabályozhatóbb. pl. reggeli kenyér, műzi, kifli, kalács, péksüti, tízórai: gyümölcs / joghurt, esetleg kis csoki ebéd: főzelék-húsival, főt étel, saláta-hússal, halacska, uzsi: gyümölcs, saláta, zöldség, műzliszelet, keksz vacsi: kenyérke, saláta, keksz Egyszer azt hallottam, hogy vacsorára nem szabad gyümölcsöt, zöldséget, joghurtot enni mert alkohol lesz belőle, és lefárasztja a szervezetet. (nem tudom)
2015. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!