Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen diagnosztizáltak...

12 hetesen diagnosztizáltak placenta previal. Azóta folyamatosan barnazok, néha darabos is. A dokim szerint addig míg nem verzek nagyon ne aggódjak. Valaki küzd hasonló problémával?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mondta, hogy fekudj???

Menj el egy masik orvoshoz is. Vigyazz magadra es ne stresszelj.

A placenta helyzete meg valtozhat (ahogy no a mehed a babaval egyutt), de semmi jot nem jelent a barnazasod. (legalabbis szerintem, de latatlanba es nem orvoskent ezt ne vedd alapul...)

Nezz a neten dokit van aki este 7-8-ig rendel es kerd ki a velemenyet.

2015. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos kétszer is küzdöttem a problémával. Az első ilyen hasnoló volt a Tiédhez, a 12. héten egy erő sbevérzés egy hét kórház. SZIGORÚ? NAGYON SZIGORÚ FEKVÉS és pihenés. Sok magnézium, alvás. A 19. hétre jó helyre jó helyre került.

Másodjára korábban kezdődött, de nem volt "ilyen súlyos" mint elsőre. Sokat pihentem, de a fekvés egy kétéves mellett nem kivitelezhető volt. Akkor azt mondta az orvosom, hogy addig semmitől nem ijedünk meg míg folyós piros sok vér, vagy mélyvörös sok, vagy nagyon darabos vér nem jön. Minden ami nem illik bele ezekbe az "nem számít". Igaza volt a dokimnak. Ettől teljesen függetlenül azonban nagyvetélés lett a vége.

2015. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Két gyermekemnél is elöl-fekvő volt a lepény. Hozzátartozik, hogy a méhem meg hátrahajló. Ezt így nem tudom, hogy sikerült összehozni, de ez van. Szóval fekvés, pihenés. A méhlepény a még növekedésével együtt normálisan följebb fog menni és elhárul a veszély(ezt nekem az orvosom mondta). Az egyik várandósságomnál pecsételő piros vérzéseim voltak az első időben, míg a negyediknél barnás volt egészen a 10. hétig.
2015. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia.

10 hetesen erősen bevéreztem,kórházba kerűltem.

12 hetesen kiderűlt hogy a lepény fedte a méhszájat.

4 hétig szinte csak feküdtem,semmi megerőltetőt nem csinálhattam.

A vérzés csak néhány óráig tartott,de kiadósan.

Aztán még 3 hétig barnáztam.

Volt hogy olyan sok volt ez a folyás,hogy szaladtam az ügyeletre.

Azt mondta akkor az orvos hogy a lepény miatt a folyás és hogy amíg fel nem húzódik addig rémísztgethet az a folyás.

Akkor van gond ha piros vérzés van.

Nekem elmúlt a folyás amint feljebb ment a lepény.

15 hetesen már jó helyen volt.

18 hetesen már több mint 10 centire a méhszájtól.


Szóval ne aggódj,ez sajnos ezzel jár.

Sérülékeny helyen van most a lepényed.

Pihenj,feküdj sokat,szedj napi 3x2 magne b6-ot,ne emelgess és ne stresszelj.

Fel fog húzódni!

Ne félj a barna folyástól se,az is elmúlik.


22 hetes kismami.

2015. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Most 16. hétben vagyok. Bízom a legjobbakban.
2015. jan. 6. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!