Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki tud 140-160g ch diétás...

Valaki tud 140-160g ch diétás mintaétrendet küldeni nekem? Illetve akinek ezt javasolta az orvos, az miket és hogyan evett?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok és egy kis magas a cukrom. A doki a 140-160g szénhidrát diétát javasolta.

Segítenétek nekem?



2015. febr. 20. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy az elosztás sem:

reggeli 7óráig: 30g

tízórai 10kor: 20g

ebéd 1ig: 50g

uzsi 4kor: 20g

vacsi 7kor: 40g


Reggel és este nem eszünk gyorsan felszívódó szénhidrátot, pl. tejterméket, és alapvetően teljesen kizárjuk a fehér lisztes, cukrot tartalmazó dolgokat. Fehér rizs helyett barna vagy basmati rizs, kuszkusz, bulgur, gyümölcsök csak kis étkezésre és számolva! Banán, szőlő kizárva. Folyadék csak víz vagy cukormentes tea.


[link]

2015. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A facebook-on PCOS Alapítvány - PCOS/IR hitelesen csoportban találsz olyan embereket, akik ezt a diétát életvitelszerűen követik egész életükben, inzulinrezisztencia miatt. Receptek tömkelege, tanácsok, ötletek. Gyere! :)
2015. febr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!! :)
2015. febr. 20. 15:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én tulságosan betartottam a diétát a terhességi cukor maitt, igy pont msot emelték fel 170-re. De a lényeg ugyan az mint a felettem irtak. Tejtermék csak duzsi és tízórai. Gyümölcs ugyszintén ( tele vannak sajnos..) zöldségekkel is ovatosna kell bánni, vannak meglepő adatok. Pl sok folsav van a héjasokban ( lencse, bab) de dugig vannak szénhidráttal is.. 22-es csapdája..

Ma mrá nagyo sok terméken rajat van a szénhidráttartalom, könnyebb ha megnézed öket. Csak gonszak mert pl egy joghurt esetében 100g-ra vetitve irják ki, így azt ugye még szorozni kell a joghurt tényleges mennyiségével..

Azt modnta nekem a dietetikus hogy tök midnegy hogy fehér vagy barna rizst, fehér vagy rozsos kenyeret eszel, a szénhidráttartalom ugyis ugyanaz. és tényleg. megnéztem öket. Ajánlom a Pur Pur kenyeret vagy a slim toast kenyeret ha hiányzik a kenyér. És a lipóti pékségben van szénhidrátcsökkentett termékek ( DIA a család neve) egy turós batyú csak 9,5g!!

2015. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
De nem a szénhidráttartalom a leglényegesebb,hanem,hogy lassan vagy gyorsan szívódik. A fehérliszt gyorsabban, a teljeskiőrlésű lassabban.
2015. febr. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!