Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes lehet ez a babára?...

Veszélyes lehet ez a babára? Ma kaptam meg a vércsoport meghatározást: B Rh (d) pozitív. 28hetesen kontroll. nagyon aggódom. Az orvosommal csak szerdán tudok beszélni.

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy vércsoport miért lenne veszélyes a babára? Nem értem, hogy mit szeretnél kérdezni.
2015. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha te rh negatív vagy, akkor szülés után kapsz majd egy injekciót ennyi, semmi más jelentősége nincs a vércsoportnak (ha csak se te se a férjed után nem lehet B-s vércsoportú , mert akkor kiderült hogy más az apa :) )
2015. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 0 Rh (D) pozitív. Ez csak egy sima vércsoport. Az nem jó,hogy ha az ellenanyagszűréshez az van írva,hogy pozitív. Ott van az is a lapon.
2015. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!!egy kicsit megnyugodtam.:) csak akkor miért kell kontroll 28hetesen?!az ellenanyagszűrésnél negatív van.
2015. febr. 23. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, és azért kell kontrollra menned,mert ilyenkor,ha az ellenanyagszűrés eredménye negatív,meg kell ismételni később a vizsgálatot,hogy nem lett-e pozitív azóta. Ezt nekem 24 hetesen csinálták a terheléses cukorvizsgálattal. Ha az ellenanyagszűrés eredménye pozitív,az annyit jelent,hogy a szervezeted felismerte a kicsit,mint idegen testet és elkezd ellene védekezni. Ez az ellenanyag képes arra, hogy a méhlepényen, és a köldökzsinóron keresztül eljusson a magzat szervezetébe, ahol megtámadja a vörösvértesteket, és károsítja azokat,emiatt az újszülöttben vérszegénység alakul ki. Ettől lehet újszülött korban sárgaság,ami miatt majd kék fény alá teszik pár napra a kicsit.

Amikor valakinek Rh pozitív a vércsoportja, akkor a D antigén jelen van a vörösvértestek felszínén, tehát a szervezet nem ismeri fel idegenként egy másik szervezetből származó D antigént sem. Így, amikor a magzat és az anya vércsoportja is pozitív, az anyai szervezet nem tartja idegennek a magzatot, tehát nem alakul ki immunreakció.

2015. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gondolom minden esetben van kontroll, ha az anya rh negatív a baba meg pozitív, nem kell semmit mögé képzelni, csak jobban odafigyelnek rád
2015. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!