Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hüvelygombára mit lehet...

Hüvelygombára mit lehet alkalmazni terhesen?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok,de a dokim csak jövő héten tud fogadni,pontosabban csütörtökön.Addig ez így kellemetlen.Hívtam többször is,nem mondott semmit sem hogy mivel kezelhetném,mivel az asszisztense mondta el neki mi is a panaszom,mert a doki sajna elfoglalt volt.Pár napja tart.köszönöm a válaszokat.És még annyit hogy ez mennyire ártalmas a babára?3 hete voltam a dokinál,akkor még zárt voltam.
2015. febr. 24. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt anno a fiammal, és Canestennel kentem. Egy kicsit beljebb is kentem a krémet, a hüvelyemben. Viszont nem tudom,hogy kúpot lehet-e ilyenkor használni!
2015. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, hogy csak 1 héttel később tudott fogadni a dokim, addig viszont nekem azt mondta telefonba, hogy használjam a Vagilact-Q-t. Ez hüvelyflóra helyreállító és terhesség alatt is alkalmazható.

Egy hét múlva amúgy javult valamennyit a helyzet, de nem múlt el sajnos, így akkor felírt kúpot.

Később visszatért sajnos a gomba, akkor megint kaptam egy adag kezelést. Babám makk egészségesen született.

2015. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:



"Kedves Doktornő!


Sajnos már több alkalommal jelentkezett nálam gombás hüvelyfertőzés, a nőgyógyászom szerint hajlamos vagyok rá. Korábban Vitagyn C- t javasolt a flóra helyreállítására, de legutóbb már a Vagilact Q-t írta ki. Azt szeretném megtudni, hogy melyik a jobb gyógyszer.


Válaszát előre is köszönöm! Alex.

2013-08-28 18:01:47

Kedves Alex!


Mindkét készítmény hatásos és jó minőségű is, az összetételben van különbség, illetve mivel az egyik kenőcs, a másik pedig hüvelytabletta, így kényelmi szempontok is felmerülnek használatkor. A Vitagyn inkább pH beállításra jó, illetve a hám regenerálására, a Vagilact pótolja az esetlegesen károsodott normál flórát is.


Üdvözlettel."

2015. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem szabad semmiképp se olyan szert használni, amit nem az orvos ír fel. én nagyon ki vagyok akadva, hogy ilyen canasten krémeket csak úgy odaken mindenki. mert a természetes védekezést kioltja vele az ember, aztán ha nem volt gombája, pont ezért lesz.


gyakori a gombás probléma várandósan, én kupot kaptam a 37. héten (38.héten szültem, el se tudtam használni az adagot)


az alábbi szer viszont ORGANIKUS, meg is lehet enni, tehát ártani nem árt, viszont fűben-fában orvosság alapon használ.

levendula illo + teafa illoolaj + kakaovaj

( [link]


olcsóbban is be lehet szerezni, mint ez az internetes webáruház.


konkrétan a kakaóvaj 100 gr gyógyszertárban 800 Ft.

levendula és teafaolaj pedig minden gyógynövényboltban kapható, a lényeg, hogy csak fogyasztható minőséget szabad venni (párologtatni való az nem ugyanaz pl.)


nyugodtan használhatod az orvos által felírt, vagy kotyvasztott kúpot, mondom, én 37.héten használtam, még szülés előtt 1 nappal is, bár én orvosilag megállapítottan roppant zárt voltam, szülés előtti napon vizsgált a dokim, és azt mondta, teljesen zárt.


de szerintem ezek a dolgok nem ártanak.


csak légyszi ne öngyógyíts gyógyszertári készítménnyel önkényesen, maximum "ehető" organikus szerekkel.

2015. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Sajnos kicsit csalódott is vagyok hogy a saját orvosom,és így úgymond leráz hogy majd jövő héten menjek.Bocs teljesen így nemigaz átpasszolt az sztk-s dokinak,aki nem túl kedves azokkal akik nem hozzá járnak.Szóval tanácstalan vagyok.
2015. febr. 24. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Magadtól ne kísérletezz,lehet nem is gomba,ha nem valami más. amúgy nekem is sajnos gombám lett...de mivel még nem töltöttem be a 12.hetet így a dokim azt mondta,hogy szappanal mosakodjak ott..és utána canesten krémmel kenjem de a hüvelybe ne kerüljön.
2015. febr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ugyeletre nem tudsz elmenni? en ugyan kulfoldon elek, a mostani terhessegemnel mar 2x is volt gombam. a bejelentkezett vizsgalatokra napokat kell varni, amit ugye ilyen esetben nem tanacsos halogatni. szepen besetaltam a korhazba mindketszer az ugyeletre (vartam ugyan 3 orat) megvizsgaltak es felirtak kupot. en semikeppen sem krzdenek bele semmilyen onkenyes kuraba, csak amit a doki felir. mielobbi jobbulast kivanok!
2015. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En a Canesten combot ajanlom engem mindig megsegit :)


12hkm

2015. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!