Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés után hogyan lehet...

Vetélés után hogyan lehet félelem nélkül élni az újabb várandósság alatt?

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy missed abom, ami lelkileg nagyon megviselt. Mostanra éreztem, hogy már kész vagyok egy újabb gyermekáldásra. De akaratlanul is eszembe jut, hogy mi van ha....

Segítsetek, ti hogyan küzdtétek ezt le?


2015. febr. 26. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
olvasd a vonzás törvényét
2015. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
semmi rosszra nem gondolni, ha mégis eszedbe jut akkor gyorsan kiverni a fejedből és arra gondolni minden rendben lesz.
2015. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Félelem nélkül?! Szerintem sehogy. Nekem is volt miss abom, és utána annyira nehéz volt feldolgozni, hogy nekem cisztáim is lettek..műteni akartak, nem engedtem, és mikor lelkileg helyre tettem magam, ami majd 1 évbe telt,akkor elmúltak maguktól a ciszták is. Közbe szerveztük az esküvőnket, ez segített valamennyire a nehéz időszakon átvészelni. Az esküvő után 3 hónappal várandós lettem, szinte végig izgultam az egész terhességet, nem volt egy nyugodt pillanatom se, nem is tudtam élvezni azt. (részben miattam, részben a nődokim miatt aki oktalanul mindig belémverte a parát, de mikor lecseréltem kiderült, hogy minden ok a babával). Iszonyú volt a 9 hónap, de végül megszületett a kisfiam teljesen egészségesen. Egy ideig nem is szerettünk volna neki kistesót, mert 17 órát vajúdtam, brutál volt a szülés is, de a sors máshogy döntött :) Augusztusban ismét anyuka leszek, alig lesz 2 év a gyermekeim között :) Viszont annak ellenére, hogy ez a terhesség szöges ellentéte az elsőnek, mert szinte minden tünet jelentkezett nálam és már az első 12 hétben egy csomó betegségen átestem, mégsem izgulok annyira. Valahogy teljesen más....nyugodtam vagyok, nem parázok :) Érdekes, pedig ugyanúgy féltem és várom ezt a babát is! :) Kitartás Neked, és ha úgy érzed készen vagy rá, akkor vágjatok bele :) Parázni biztosan fogsz, de nemszabad, hogy a félelmek eluralkodjanak rajtad.Sajnos ha baj van, akkor az ellen az ember semmit sem tehet :( Viszont én biztos vagyok abba, hogy kétszer egy helyre sose csap a villám! :) Mihamarabbi babásodást kívánok és csodálatos babavárást! :) (bocsi h hosszúra sikeredett)
2015. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az első két uhig végig stresszeltem. Aztán rájöttem hogy ezzel nem oldok meg semmit. Azon a héten se féltem amikor a másik babát elvesztettem. A stressz a babának se jó.
2015. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem úgy is eszembe jutott, hogy nem volt vetélésem. Bizonyos szintig ez normális, az szerintem sosem fog eljönni, hogy egy minimális félelem se legyen benned. Abba tudsz kapaszkodni, hogy sokkal-sokkal több terhesség végződik jól, mint rosszul. Olvasgass pozitív szüléstörténeteket, tudatosítsd, hogy sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy nem történik meg mégegyszer :)
2015. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet. aki egyszer megégett, az után a félni fog.

Talán arra gondolnék, h ez egy új terhesség, új lap, új történet, ami máshogy végződik majd.

2015. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy nem lehet nem félni. Majdnem ugyanaz a sztorim, mint a 3-asnak. Egy missed ab-om volt egy évvel ezelőtt a 9. héten. Mi egyből elkezdtünk újra próbálkozni, első mensi után engedélyezte az orvosom. Valahogy úgy éreztem, hogy csak attól lesz újra minden rendben, ha újra terhes leszek. Annyira begörcsöltem, hogy a korábban tökéletesen működő ciklusomat is blokkoltam, nem tudott megrepedni a tüszőm, leállt az ovulációm. Kaptam clostit, amitől meg annyira beindultak a folyamatok, hogy petefészek cisztáim lett, még kórházba is kerültem miattuk, túl jól reagált a szervezetem. Ez volt 2014. szeptember elején, akkor megfogadtam, hogy elég, most helyretesznek fizikailag, aztán idén már nem próbálkozunk, ez a 3-4 hónap legyen testi-lelki regenerálódás. Novemberben pozit teszteltem :)

Rettegtem az első UH-ig, aztán a következő előtt megint, a 12 hetes előtt megint, 16 hetesen megint. Mindig attól féltem, hogy közlik majd, hogy már nem él. Most 20 hetes vagyok, tegnap volt a genetikai UH, minden rendben van, minden méret, érték tökéletes, boldogan ficánkolt. Egy hete naponta többször érzem, hogy mozog, egyre határozottabban, én most nyugodtam meg. Most már nincs az, hogy hetekig nem tudok róla semmit, csak reménykedem, hogy jól van, mert minden nap jelez, így sokkal könnyebb :) Teljesen nyugodt persze akkor leszek csak, ha már kint lesz egészségesen, de így már sokkal jobb.

Szerintem akkor vágj bele, ha úgy érzed, már tényleg elengedted az előzőt. Félni mindenképpen fogsz, mivel csak a rossz oldalát ismered, de hinni kell benne, hogy 2x nem csap ugyanoda a villám :) És nem olvasgatni negatív sztorikat, csak olyanokat, amikor másodjára minden rendben volt. Látod, van ilyen, én is problémamentes vagyok teljesen ezúttal, csodaszép kislány van a hasamban :) Sok sikert :)

2015. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

25 hetes halvaszülés és két 6 hetes magzat elveszítése után estem teherbe.


Végig izgultam az első heteket, hogy legyen szívhang. Kb. a 10. héten nyugodtam meg kicsit.


De közben volt hematómám, ami vérzett, és kiderült, hogy gyenge a méhszájam, bármikor nyílni kezdhet. És ott van a hab a tortán, hogy nem tudjuk mi okozta a 25. heti spontán burokrepedést.


Tisztában vagyok a veszélyekkel, de nem adom át magam a félelemnek. Már érzem a babám mocorgását. Beszélgetek vele, énekelek neki, küldöm a boldogsághormonokat.

Ha én stresszelek, akkor ő is.

2015. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok és 16 hkm, ez lemaradt. Szóval a java még visszavan.
2015. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2013 nyarán volt missed abom a 8 héten. Aztán nagyon nehezen jött össze egy igy utólag nem is bánom, mert még ennyi idő után is mindig parázok. Minden kisebb görcsre megrezzenek, hogy jaj csak nehogy... Teljesen más ez a terhességem mint az első, ami annyira gondtalan volt. Eszembe sem jutott hogy szivhang figyelőt vegyek... A hasam is húz lefelé, meg olyan nem tudom milyen... Soha nem volt még ennyi folyásom mint most van... ugyhogy minden bajom van, és ahelyett hogy élvezném azt a várva várt érzést hogy jaj de jó hogy mocorog, azért izgulok h jussak már el a 36. hétig, amikor már nem koraszülött és nem is lehet semmi baj ha esetleg megszületik!


Ugyhogy egy missed ab után nem könnyű egy ujabb terhesség. Akármikor érkezik is...

2015. febr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!