Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, ti hányszor esztek...

Kismamik, ti hányszor esztek egy nap, mennyit, és miket?

Figyelt kérdés
Illetve hány hetesek vagytok?
2015. febr. 27. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 11hetes vagyok, még javában gyötörnek a rosszullétek. Vannak napok,amikor nem kívánok semmit és étvágyam sincs és csak azért eszek,mert hát enni kell :) ,de van olyan is,hogy egész nap fejjel lennék a hűtőbe.:) Most még nagyon nagy a lendület és megfogadtam a védőnő összes tanácsát a helyes táplálkozással kapcsolatban: egy nap csak 3zsömit egyek, de a legjobb, ha ez is korpás és ha a fő étkezések között rám tör a kaja utáni vágy gyümit egyek vagy zöldséget. Ebben a pillanatban itt van mellettem egy nagy zacskó savanyú apró káposzta és azt eszegetem :) Egyébként igyekszem változatosan főzni,hogy mondjuk egyik nap hús, a másik nap főzelék, utána tészta és stb.
2015. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

10hetes vagyok.

Én is szenvedek még a rosszullétektől, ezért reggelizni szinte nem is tudok, vagy csak tényleg pár falatot. Aztán kora délutánra elmúlik ez a rosszullét, akkor már meg tudok ebédelni rendesen. Este felé meg már azt érzem, hogy farkas éhes vagyok, de nem mindegy ám az sem, hogy mi kerül elém :)

Egyébként ebéd és vacsora közt is szoktam enni kicsit ha megéhezek. Eszek egy fél adag ételt, a másik felét meg kiváltom zöldséggel vagy gyümölccsel. Vagy ha épp nem vagyok annyira nagyon éhes, de mégis ennék valamit, olyankor csak zöldség és gyümölcs a kaja.

Itt is elég változatos a kaja, egyik nap ez, másik nap az.


És te?! Hány hetes vagy? Mikor és mennyit eszel? :)

2015. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én 19 hetes vagyok, és nincsenek falási rohamaim, ami miatt kicsit aggódtam.az első trimeszterben rengeteget hánytam, akkor fogytam is majdnem 2 kg--ot. A rosszullét elmúlt, de nem szoktam kívánós lenni, csak ritkán.reggelizni kb. 9körül szoktam, egy vagy ritkán 2szendvics.,majd ebéd, ami nálunk is változatos, minden nap más, majd délután is eszek amit éppen megkívánok, meg vacsora. De semmi nem az a nagy mennyiség.meg mellette szedek kismamavitamint. Csak félek, hogy nem elég,mert még nem igazán híztam.
2015. febr. 27. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Általában 3-4-szer eszem. Sok zölséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű cuccokat. Húst nem eszem, vegetáriánus vagyok. Reggeli általában tejeskávé, zabkása almával, esetleg dióval diákcsemegével. Ha nem kívánom akkor tönkölybúza v rozskenyér, főtt tojás/sajt/kőrözött, paprika, paradicsom (ha van normális), saláta, retek, csíra. Munkába egy szendvicset viszek, valami teljes kiőrlésű bucit sajttal, vega felvágottal, sok zöldséggel. Ha közben megéhezem akkor joghurt/gyümölcs/magvak. Otthon 4 körül szokásos ebéd, csak hús nélkül elkészítve. Utána szoktam azért csokit vagy valami édességet tolni, mert azt nem bírom ki :) Este már nem nagyon szoktam enni, ha mégis rám tör, akkor néhány falat kenyér egy kis túróval vagy vajjal.

Az elején nem nagyon foglalkoztam azzal, hogy mennyi cukrot eszem, mert rettenetesen kívántam mindent ami édes. Nem tudtak volna annyira krémes és tömény sütit elém rakni, amit ne pusztítottam volna el :D Most 20 hetes vagyok és már 4-5 kiló feljött, úgyhogy minimálisra kellett redukálnom az édességet :( (előtte meg abszolút nem voltam édesszájú)

Szoktam figyelni arra, hogy pl. rántást, habarást teljes kiőrlésű lisztből csinálom. Panírozni most épp köleslisztbe szoktam, olaj helyett kókuszzsírral főzök. Sütiket is legalább keverve, de teljes kiőrlésűvel csinálok. Köretnek barna rizs, bulgur, köles. Meg azért krumpli is :) A kölest egyébként külön ajánlotta az orvos, hogy rendszeresen fogyasszam. Sok hüvelyest is fogyasztok ezen kívül. És naponta 2-3 liter folyadék (víz) legalább.

2015. febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, napi negyszeri étkezés elég. Nem is kell egyszerre sokat enni. :) lényeg, hogy a baba megkapjon minden tápanyagot és ezt az ételek minőségére mondják inkább. :)
2015. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs beosztva, hányszor eszem. Akkor eszem, ha éhes vagyok. Nem vagyok kívánós, nincs kajaundorom sem, igazából ugyanazokat eszem, amit ezelőtt is. Én nem vagyok rápörögve ennyire a teljes kiőrlésű, bio, ilyen-olyan divatos dolgokra. Eszem olyat, ha ahhoz van kedvem, de jöhet a tepertőkrémes piritós paradicsommal, teával, a nutellás kenyér tejjel, bundás kenyér is simán reggelire. Ebédre tökfőzelék jó kaprosan, borsófőzelék tükörtojással, csirkemellragu tésztával, savanyú uborkával, céklával, ropogós káposztasalátával, brassói, vagy néha csak egy leves, ha csak az esik jól. Nem vetem meg a gyrost, a pizzát, a krumplis tésztát sem. Húst keveset eszem az átlaghoz képest, mert nem szeretem, heti 2x ha eszem. Van itthon natúr joghurt, mindenféle fagyasztott gyümölcs és zöldség, általában azt eszem, amit én magam főzök. Meg úgy véletlenszerűen egy tálka dióbél vagy túró, egy fél tábla csoki, egy szál nyers répa.

20 hetes vagyok, nagyon csinosnak mondanak és szerintem is az vagyok :)

2015. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszoló mintha én lennék :D Szintén 20 hetes vagyok, és azt eszem, amit megkívánok. Ha az kakaós csiga, akkor az, ha répa, akkor meg az. Főtt kaját eszek minden nap ebédre és legtöbbször vacsira is, az mindig más. De én se figyelek ilyenekre, hogy teljes kiőrlésű, meg bio cuccok, ugyanazt eszem, mint a terhesség előtt.

Annyi változott talán, hogy én mindig is szerettem annyira telezabálni magam, hogy meg sem bírtam mozdulni utána, ezt napi 2x eljátszottam kb. Hát, mióta terhes vagyok erről leszoktam, mert az első 14 hétben nagyon szarul voltam, ha éhes voltam, vagy túl sokat ettem, hánytam, ezért csak úgy bírtam magam szinten tartani, hogy sokszor ettem keveset, mert akkor nem voltam éhes, meg túlságosan teli sem. Most körülbelül 6x eszek, ez reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi, meg még egy vacsi :D Mindig kisebb adag, így sose üres a gyomrom, de nincs is teli. Így vagyok most 20 hetesen 49-50 kiló (45,5-tel kezdtem).

2015. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én 10+5hetes vagyok..ugyanazt eszek amit eddig, annyi kulonbseggel hogy kevesebb adagokat legalabbis ahhoz kepest amit eddig ettem,de ez csak azert van mert most jol lakok ennyitol is...terhesseg elott nem vacsoraztam most mar vacsorazok...kb 9.hetig figyeltem hogy sok,sok gyumit egyek de mar az osszes gyumolcstol undorodom...elotte sose voltam gyumolcsos.nem is nagyon ettem...most kb 2 naponta azert eszek vmi gyumolcsot de ugy kell rabeszelnem magam...amugy ha pizzat akarok enni akkor azt eszek...a vedono azt mondta ha lehet keruljem a cukros gyumiitalokat...de inni szoktam cappyt.. mai kajám ez volt..: reggeli egy ketchupos sziv, ebed parszem sultkrumpli keves zoldseges rizs par szem foghagymas hussal..3db raffaello golyó...vacsi.. fel zsemle vajkremmel,erospaprikaval(kivagom az eret de az izet szeretem) szalami sajt. :)
2015. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!