Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes szülésre felkészítő,...

Érdemes szülésre felkészítő, ill. terhestanfolyamra járni, vagy felesleges pénzkidobás?

Figyelt kérdés
2008. aug. 24. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

A kórházakban ingyenes.

Amúgy én voltam,és szerintem felesleges,de ezt mindenki döntse el maga.A védőnő végignézetett velünk egy szülést,aminek az lett az eredménye,h napokig csak bőgtem.Amúgy semmi értelemset nem kaptam,amire kíváncsi voltam megkérdeztem édesanyámtól.

2008. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Felkészítésre én sem jártam, viszont a kismama torna nekem nagyon tetszik. Most már nem tudok ugyan menni sajnos mert nagyon nyomja szét a medencém, örülök ha néha lábra tudok állni... ja és ingyen jártam Tatabányán.

Szülésfelkészítő meg tényleg ingyenes a kórházakban

2008. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ szerintem, hogy milyen az a szülésfelkészítő tanfolyam. Én sajnos nagyon sokszor azt hallom, hogy pénzbe kerül és sz*rt sem ér. Én ingyenesre jártam, és nem mutogattak rémisztgető filmeket, elmondták, hogy mire számítsunk, és megtanították a helyes légzéstechnikát, aminek én nagyon nagy hasznát vettem.
2008. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi jártunk szülésfelkészítésre, a kórházban ingyenes, hasznos volt, mert megmutatták a szülőszobát, elmondták, hogy mi a szokás, minek mi a menete. A védőnő és a dokik is hasznos infókkal láttak el, mindig más témában volt előadás, és lehetett kérdezni, teljesen kötetlen. Kismama tornára is jártam, most sajna nyári szünet van, én nagyon élveztem, hogy mozoghattam, mert fáj a hátam, gyógytornász tartja, és csak 3-4-en voltunk egy alkalommal, így tudott figyelni mindenkire, ez fizetős, de nem vészes, 650 Ft/alkalom.
2008. aug. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer voltam az sztk-ban beutalóval terhestornán (ingyenes). Nincs kedvem oda menni, mert 9-10 ig tart és 1 óra alatt érek oda, sokszor nem tudok aludni éjjel és délelőtt ilyenkor álmos is vagyok. Vettem 1 terhestorna kazettát a Brendonban kb. 2500 Ft-ért, ezen van torna és légzésgyakorlat is. Mivel az első babám lesz, bevagyok pánikolva a szüléstől, és remélem segít majd vajudásnál, szülésnél, ha gyakorlom a légzéstechnikát. Üdv.: 24. hetes kismama
2008. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!