Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi hány mg magnézium ajánlot...

Napi hány mg magnézium ajánlott méhszájgyengeség esetén?

Figyelt kérdés

Kérlek miligramban adjátok meg, mert külföldön élek, és itt más készítmények vannak. (Pl. Magne B6 sincs.)


Nagyon köszönöm.


17 hkm


2015. márc. 3. 10:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A napi ajánlott bevitelt nem szabad túllépni. Ez napi 350 mg, terhesség esetén akár 450 mg-ig felmehet. Szóval ha valahol kettő között belovod a mennyiséget, az úgy jó. De csak akkor ha nem eszel más magnézium tartalmú ételeket. Én 250 mg-et szedek amúgy. Ha szedsz multivitamint azt is nézd meg, hogy abban mennyi van.


Ha napokig fáj a fejed, akkor sokat szedtél. Tapasztalat de nekem már szivritmus zavarom is volt túladagolás miatt.

2015. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.


Jelenleg napi 3x500 mg-ot írt elő az orvos, de így is keményedek.


A barátnőm napi 3000 mg-ot szedett, mert 24 hetesen megindultak a fájásai.


Igazából csak összehasonlítást szeretnék, hogy másnak mennyit írtak fel.

2015. márc. 3. 12:14
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja hát ha orvos írt olyan mennyiséget, akkor szedjed nyugodtan. :) csak én ekkora mennyiséget akkor kaptam amikor szivritmus zavarom volt magnézium hiánytól. :P kb 6-8 hét alatt majdnem a nulláról túl is lőttem. Hol tartasz, mennyi ideig kell szedned?
2015. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*Bocs most látom hogy 17 hetes vagy. Ha sok lesz akkor majd vissza mehetsz orvoshoz és ugyis megmondja a továbbiakat.
2015. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat és a segítségedet.

Egyelőre szedem akkor tovább, de szólok majd a dokinak a keményedésekről.

2015. márc. 3. 12:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Akár mihamarabb is visszamehetnél hozzá. Vagy ha van száma akkor telefonon is. Az a baj hogy ekkora dózisú magneziumot tényleg csak orvosi utasításra lehet szedni. Lehet többet kellesz szedned majd de ezt csak ő mondhatja ki.
2015. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igazából azt mondta, hogy "egyelőre legyen csak 3x500", tehát gondolom, hogy ezt feljebb viszi, ha kell.


Csak nem tudok mihez viszonyítani.

2015. márc. 3. 12:46
 8/17 anonim ***** válasza:
2015. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

És itt meg kiszámolhatod, hogy a te külföldi készítményed mennyi elemi magnéziumot tartalmaz:

[link]

2015. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ezt láttam az orvosi rendeloben is. Ezért valtottam magnerot-rol beres magnezium+b6-ra. Nevetséges hogy a magne b6 és magnerot mennyire fel vannak futtatva.
2015. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!