Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hiszem elértem a mélyponto...

Azt hiszem elértem a mélypontot. Nekem miért nem boldog a babavárás? Hogy lehetek ennyire szerencsétlen lúzer?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Ma voltam a második terheléses cukron, ha már ott voltam akkor megcsináltattam az nst-t valamint egyéb vizsgálatokat a dokimmal, de semmi súlymérés, vagy uh, csak sima "ez időben szokásos kenetvétel". Kérdeztem valamit az orvostól, mert holnap mennék hozzá, de a leletért nem tudok bemenni, baj-e? Meg sem hallotta mit kérdeztem, hanem a folyosón elkezdett velem veszekedni, hogy mit képzelek, hogy hízok, mért nem diétázok, miért tömöm magamba az édességeket, a kolát, szénhidrátot? Hiába mondtam neki, hogy én nem eszek olyanokat. Ne hazudjak! Mindezt a folyosón vagy 20 terhes előtt. Azt tudni kell rólam, hogy allergiás vagyok a csokoládéra és emiatt nem is szeretem az édes dolgokat, a kolagyár már rég csődbe ment volna, ha rám támaszkodna(előbb megiszok fél liter citromot). Szénhidrátot meg vagy 6 éve csak minimálisan eszek. Fél kiló kenyér rám penészedik. Másfél órája értem haza, azóta csak bőgők, tudom a hormonok is beszólnak, de már teljesen kilátástalannak érzem magam. Nem akarok ennél az orvosnál szülni, mert ha csak meglátom rosszul vagyok. A kórházba, ha úgy megyek, hogy hát igen hozzá jártam, de látni sem akarom, akkor a többi orvos is úgy fog velem bánni, hogy minek mentem oda, egyszóval nem szívesen. Ezt egy szülésznő kerek perec megmondta, mikor kérdeztem tőle, hogy muszáj-e ennél a dokinál szülni. Máshová meg hogy menjek, ezek után mindenhol így fognak rám nézni, hogy ha tudtam, hogy nem bírom az orvost miért nem kerestem mást?

Annyira szarul érzem magam, komolyan 9 hónapos terhes vagyok, és semmit nem akarok venni a gyereknek, mert úgy érzem, hogy bárcsak visszacsinálhatnék mindent. Mert elrontottam az egészet, csak azzal, hogy rossz orvost választottam, és olyan béna voltam, hogy nem tudtam másikat keresni, mert akivel beszéltem mind azt mondta, etikátlanság átvenni.

Komolyan, most itt ülök egyedül a konyhában, bőgök és azon gondolkozok, hogy ronthattam el mindent ennyire? Hogy tudok ennyire szerencsétlen lenni? Ha tudtam volna, hogy ez ilyen lesz... Hogy tudnak ilyen ostoba, negatív gondolatok előjönni belőlem, miért nem tudok örülni?



2015. márc. 3. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy állsz anyagilag? Magánkórház nem jóhet szóba?

Ott 36 hét felett vállalnak csak szülést, úh már mehetnél is:) Ráadásul nem muszáj dokit választani, az is levezeti aki épp ügyeletben van. De lényeg,h akkor ő biztos nem a te orvosod lesz:) és kedves is lesz, hisz anyagi hátrány érné a kórházat ha rossz híre megy.

2015. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, elég bunkó dolog volt a dokitól.

De nem muszáj nála szülnöd, egyszerűen nem kell neki szólni ha eljött az idő és szülsz az ügyeletesnél szerintem.

Ez melyik kórház, ha megkérdezhetem?

2015. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Vannak az életben ettől rémesebb dolgok is kedves kérdezô :-) törölj mindent a fejedből, és csak azzal foglalkozz, hogy egy hónapon belül egészséges babának adj életet. Valóban válthattál volna, le kellett volna szarni hogy más mit mond, az a lényeg hogy te milyen kapcsolatot alakítasz ki a dokiddal. De mostmár ezt is tudod, legközelebb már tudni fogod mi a helyes. Menj költs egy kis pénzt a babádra :-) :-)
2015. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Etikatlansag? Hat en ilyenrol meg nem hallottam. Ha nem vagy vele megelegedve, menj be hozza holnap es kerd ki magadnak a gusztustalan stilust, amit megengedett maganak es kerd ki a leleteidet. Keress mast! Micsoda taplok vannak.

Kerd meg a parod, h menjen veled, akkor biztos nem lesz ekkora a pofaja.

2015. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Merre laksz?


Körzetileg ahhoz a kórházhoz tartozol e ahol ez a doki dolgozik? Ha nem, szerintem jobban jársz még egy ügyeletessel is.


Ha abban a kórházban van a dokid is, van e a közelben másik kórház? Ha van én odamennék szülni, ha már beindult a szülés nem fognak elküldeni.


Kitartás!


Még csak a 36. héten vagy! Légy erős és szedd össze magad! Muszáj saját és a gyereked miatt is!

2015. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
En meg nem vagyok babas de igy is tudom h az az orvos nem való orvosnak. Egy embertelen szemet. Kicsit erzekenyebb vagy a hormonok miatt, de egy ilyen ostoba ember miatt ne band meg a babát. Nagyon boldogok lesztek ha mar kint van. Ha tudsz akkor fogadj penzert orvost. Penzert mar nem fogjak azt mondani h etikatlan hidd el. Ha nala kell szulnod akkor meg kiserjen el valamelyik nagyszaju rokonod es kond meg neki hogy vedjen meg. Egyébként lehet nem is o lesz az ugyeletes doki akkor. Ha meg mar o is valasztott fizetett akkor nagyon gyorsan mond vissza es inkabb szulj az ugyeletesnel. Fel a fejjel. Remelem minden rendben lesz. Nyugi.
2015. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
nem muszaj nala szulnod...ha beindul a szules azt mondod nincs fogadott dokid..vagy hogy az ugyeletes dokinal akarsz szulni...nekem is fogadott dokim van es vele kulon meg kellett beszelni hogy csak a vizsgalatokat akarom nala csinaltatni vagy szeretnem ha szulesnel is bent lenne...ne foglalkozz a dokival es ha esetleg nem mered lecserelni,majd a fizetesnel is vedd szamba hogy hogy beszelt veled....egy honap mulva ha tul leszel a szulesen mar el is fogod felejteni a rossz dolgokat...fel a fejjel es elvezd ki az utolso egy honapot...:)
2015. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ott helyben vissza kellett volna vágni az orvosnak, hogy mit képzel magáról!

Még most sem késő! Jelentsd a kórház beteg jogi képviselőjének, hogy embertelenül kiabált veled!

Legközelebb ne menj hozzá, akkorák mikor más rendel! Nem vagy köteles hozzá menni, másnak meg el kell látnia !

Ha szülsz, megkérdezik van-e dokid, mond azt nincs, jó neked az ügyeletes is!

Én az ügyeletesnél szültem, semmivel sem volt rosszabb, vagy jobb, mint az első szülésem fogadott dokival!

2015. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást. :)

Nem oda tartozom területileg, de azt hiszem már bizonytalan vagyok mindenben.

A párom sajnos távol van, bár mostanában kísérővel járok az orvoshoz, mert nem bírom a sértegetéseit, és így legalább visszafogja magát. De könnyű a kísérőnek azt mondani, hogy ne figyeljek oda miket mond, mikor a szemembe mondja egy idegen, hogy minden szavam hazugság.

Holnap megyek hozzá "utoljára", mert ugye le kell zárnia a kis könyvemet. Elvileg ugye ekkor kellene megbeszélnem vele a többit, én eldöntöttem, hogy nem akarok tőle többet. Legfeljebb bejárok nst-re oda ahová tartozok, aztán, ha úgy dönt a baba, hogy jönni akar mentőt hívok. Ők meg úgyis oda visznek alapból. Legalábbis úgy tudom.

2015. márc. 3. 14:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekemis egy ultra bunkó nőgyógyászom van, persze sztk alapon járok hozzá, egy fillért nem adnék neki..Most telt be a pohár nálam is, de már ugy vagyok vele, hogy 30 heesen nem fogok orvost váltani.. nem hiányzik az extra macera. Kövér vagyok és minden alkalommal megkapom hogy diétázzak, pedig 3!! kg-t hiztam az egész terhesség alatt eddig. Szerintem midnig elfelejti hogy ki vagyok és azt hiszi hogy 30 kg-t hiztam..már készülök lelkileg a találkozásra, úgy könnyebb
2015. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!