Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 gyermek ellátásához és...

4 gyermek ellátásához és neveléséhez elegendő kb 330. 000 Ft? Csak rezsit kell fizetnünk!

Figyelt kérdés

2015. márc. 6. 15:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem. Mi egy gyereket is jól meggondoltunk ennyi pénz mellett. Na de élni és gyereket nevelni is lehet ezerféleképp. Lehet zsíros kenyéren, paprikás krumplin, párizsin is gyereket nevelni, csak ki akar? Kinek lenne az jó?
2015. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
szerintem nem. nekünk egy gyerekünk van, 250 körül megy el egy hónapban, nincs hitelünk. +3 gyerek biztos sokkal több kiadás, főleg ha iskolások
2015. márc. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

pont az előbb válaszoltam egy másik hasonló kérdésnél. nekem két ikerpárom van, havi 600 ezer a kiadásunk, ésszerű életvitel mellett (nem élünk nagy lábon). de persze sok függ attól is, hogy hol éltek, meg hát a rezsin kívül egyéb költséggel is járnak a gyerekek, főleg oviskortól felfelé, az iskoláztatásról nem is beszélve. ( azt hogy érted egyáltalán, hogy CSAK a rezsi lenne a kiadásotok?)

én ennyi pénzre nem mernék 4 gyereket vállalni, mert ennyiből szerintem bűvészkedve is nehezen lehet megélni, nem hogy félrerakni.

2015. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Biztos, hogy meg lehet oldani ennyiből is, kérdés, hogy milyen színvonalon és mennyi áldozat mellett.


Ha rajtam múlik és nem mondjuk a második gyerek helyett hármasikrek érkeznek, és belekényszerülök a helyzetbe, nem szeretnék csak ennyiből 4-et nevelni.

2015. márc. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez nagyon igényfüggő. Eléggé eltérő, hogy mi az, amit alap dolognak tart valaki, és mi számít luxusnak. Nekem alap, hogy ne csak vasárnaponként ehessek húst, hanem amikor ahhoz van kedvem, alap, hogy ne kelljen megvárnom, míg leszakad a cipő a lábamról, hogy újat vehessek, alap, hogy ne fillérre kiszámolva vásárolhassak a boltban, hogy hónap végén ne kelljen az ötforintosokat gyűjtögetni, és alap, hogy egy 5000-10000 forintos kiadást ne kelljen hatszor átrágni, hogy belefér-e. Ha tönkrement a telóm, tudjak újat venni stb.

Én így biztos, hogy nem vállalnék 330 000 forintra 4. gyereket, de már 3.-at sem. Mi ketten a férjemmel körülbelül 320-330-at rakunk össze, tehát nagyjából ez a kategória vagyunk. Kettőnknek 180-200 ezer volt kényelmesen elég úgy, hogy azt ettünk, amit akartunk, költöttünk szórakozásra, vásároltunk szinte minden hónapban "fölösleges" dolgokat (tehát ami nem feltétlenül kellett, csak megtetszett). A kislányunkkal együtt már körülbelül 250 ezerre rúg az az összeg, amiből ugyanilyen kényelmesen el tudunk lenni. Ő természetesen mindent megkap, amire szüksége van, és nekünk is jut ilyen "luxus" dolgokra, hogy ha megtetszik valami pár ezerért, megvesszük és kész. Erre a bevételre még egy gyereket fogunk vállalni, többet nem, mert hárommal már egyrészt szűk lenne ez a keret, másrészt igencsak meg kéne húzni a nadrágszíjat, harmadrészt nem tudnánk félretenni, ami elég merész manapság. Négybe bele se gondolok.

Tehát nem, én semmiképpen nem vállalnék 4. gyereket ennyi pénzre, max. olyan 500 ezer körülre. De persze alacsony igények mellett, ha jó a használt ruha, olcsó kaja, örökölt játék stb., meg lehet csinálni, én nem ítélkezem, van, akinek így jó, de én utálnék így élni.

2015. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
de most csak gyesen vagyok ha dolgoznék más lenne az plussz minimum 150 ezer az is kevés nagyon :(?
2015. márc. 6. 16:21
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
De ha szülsz, akkor ugyanígy gyesen leszel, szóval semmi sem változik.
2015. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Mi az, hogy csak rezsit kell fizetni? El kell látni 4 gyereket!! Ez nagyon kevés!!
2015. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
5-ös nagyon jól leírta. nekünk is kb.ennyi a bevételünk,van egy gyerekünk,még egyet fogunk vállalni,aztán kész. szerintem kevés lesz 4 gyerekre. gondolj arra,hogy csak a tanévkezdés mennyibe kerül 4 gyerekre. egy vagyon! és ha beteg lesz az egyik,és mindegyik elkapja? 5000-es kör a gyógyszertárban,szorozva néggyel. én nem vállalnám be talánra,meg össze húzzuk a nadrág szíjra. jó,nem kell tízezres ruha,meg játék de 4 gyerekkel nem lennék úgy otthon,hogy azt nézzem mit olcsó megfőzni,mert nem tellik arra,hogy azt és akkor együnk amit akarunk. ezek szerint van 3 gyereketek,és kijöttök a pénzből. miért még egy negyedik? oké, hogy hiányérzeted van 1 után, esetleg vágysz egy harmadikra, de annyira kell az a negyedik,hogy bevállalni,hogy nélkülözzön a másik 3 is? gondolj bele,egy hat tagú család lennétek. ne csak azt nézd,hogy most tellne-e pelusra,hanem azt is,hogy amint 18 lesz a gyerek,kiveszed majd az iskolából,hogy menjél dolgozni? szerintem boldog életetek lehet így is,nem kell még egy,van 3 már,és ezek szerint megvagytok,örülj neki :-)
2015. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
ja és télen a rezsi se olyan olcsó ám! előző
2015. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!