Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire nagy baj ha nem...

Mennyire nagy baj ha nem tudok elegendő folyadékot inni? (7hetes vagyok)

Figyelt kérdés

szégyellem magam,de egyszerűen nem tudok inni.Terhesség előtt se tudtam,napi fél liter folyadékon is el voltam.Persze volt hogy 1liter is lement,de volt hogy csak talán a fél....

És sajnos ez most terhesség alatt sem változott. Próbálom magam rávenni,ha nem is magam miatt,a gyermekem miatt,de nem nagyon megy.Vettem olyanokat amiket szeretek,pl gyömbért(amúgyis hányingerem van),gyümölcslevet,de ezekből se tudok sokat inni,mert nem vagyok szomjas.Ha eröltetem,sokszor visszajön,öklendezek.Sokat ártok ezzel ugye? :(

Próbáltam már azt is hogy mindenhova teszek egy pohár innivalót,és ha meglátom iszok belőle,de igy se fogy sok.


2014. okt. 9. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyél sok nyers zöldséget és gyümölcsöt pluszban,azokban is van víz,és sok vitamin
2014. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyél sok levest, az is folyadék.

Nekem is rohadt nehéz mert colalight függő voltqm de terhesen nem merek koffeint bevinni. Gyümölcsleveket meg cukros löttyöket nem merek inni mert így is hízok. Marad az ásványvíz amit nem szeretek. Úgy kell magamat rávenni hogy igyak de a napi 2 liter mindig megvan. Mindig arra gondolok hogy muszáj inni nehogy amiatt legyen baja a babának hogy nem iszok eleget.

2014. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Tudom hogy muszáj,és valahogy próbálom magam rávenni...

De lehet konkrétan a kevés folyadéktól valami baja a babának?

2014. okt. 9. 19:18
 4/8 A kérdező kommentje:
körtét,almát szoktam enni,leveseket is,de azt nem sűrűn.Persze ha van,akkor próbálok minél többször enni belőle.Legutóbb húsleves volt,kifejezetten jól esett,igy volt hogy 1nap megettem belőle 4tényérral is.
2014. okt. 9. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem be fog indulni a szomjúságod :) én 10 hetes korom után annyit pisiltem, hogy az már "fájt" és ezért ittam is. én sem vagyok egy nagy ivóbajnok... nem voltam soha, és most, szoptatás mellett (17 hónapja szoptatok) is néha rájövök délután, hogy a deci tejeskávémon kívül mást nem ittam.


én vettem egy ikeás kancsót - 500 ft és főztem teát, azt ittam folyamatosan, az ment. fincsi mézzel ízesítve kívánatos, és ha még roiboos tea is, akkor az nagyon jól tud esni. mert ha nem készíted oda magad mellé legalább az egy litert, nem fogsz valóban sokat inni...


próbáld ezt ki, legyen egy kancsó kedvenc tea (ha nem szereted a flikkflakkot, akkor a luxus-menzatea - sárga lipton, citromlével, cukorral mindig tuti...) a kezed ügyében, az asztalodon, és meglátod, elkortyolgatod.


amúgy a GYÜMÖLCS is jó szomjoltónak (természetgyógyász szerint eleve jobban hasznosuló folyadék, mint mondjuk a csap/ásványvíz...)


és igen, a levesek is ott vannak :)

2014. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kevés folyadék azért baj mert kiszáradhatsz.Lehet hogy te konkrétan nem érzel szomjúságot de attól még a szervezetednek kellene a víz. Ha nem iszol sokat fájhat a fejed, szédülhetsz meg ilyenek. A babának mondjuk baja nem biztos hogy lesz de ha szoptatni akarsz akkor most hozzá kellene szoknod a folyadékiváshoz mert azt mondta egy doki hogy ahhoz hogy egy nő normálisan szoptatni tudjon legalább 3 liter folyadékot megkellene innia egy nap szülés után.
2014. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha én írtam volna ezt a kérdést, avval a különbséggel, hogy én még a napi fél litert se ittam meg. :)Ha erőltettem én is mindig rosszul voltam tőle, feszítette a gyomromat, minden bajom volt tőle.

Hosszútávon annyi bajod lehet tőle, hogy elkezd romlani a laborod, meg nagyon erős lábgörcsökkel fogsz kínlódni éjszakánként. Én legalább is így jártam. Nem győztem a dokimnak panaszkodni a görcsökről... Aztán mennem kellett belgyógyászati kontrollra, ahol is a doktornő tájékoztatott, hogy elég nagy mértékű folyadékhiány mutatkozik a laboromban. Igyak többet. Tudtam, hogyha nem változtatok a dolgon, akkor bajunk lehet. Így fogtam egy 2 literes flakont, amit reggel megtöltök valami olyannal amiből aránylag sokat tudok inni, ráragasztottam egy matricát, hogy "MEGINNI!!!" :D. Ez a flakon kiürül egyszer délig, meg egyszer estig. Láss csodát, elmúltak a lábgörcseim. :) Kíváncsi vagyok, hogy jövő héten mit fog mutatni a laborom. :)

Nagyon nehéz ennyit inni, szinte fáj. De hosszú távon meg lehet szokni.

Boldog babavárást!

És bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült. :)

2014. okt. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az elején lehet nehezen fog menni az ivás, de hozzászokik a szervezet. Minden nap tedd magad mellé az 1,5-2 literes ásványvizes flakont, és amikor épp eszedbe jut, akár szomjas vagy akár nem igyál belőle, de gondolhatsz arra is, hogy minden órában megiszol egy pohár vizet, teát (gyümölcslevet, cukros vackokat ne igyál, akkor inkább az ízesített vizet, vagy limonádét kevés cukorral)
2014. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!