Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GDM-es kismamák ti milyen...

GDM-es kismamák ti milyen vércukor értékeknél kaptatok inzulint? Az emelkedett éhgyomri miatt is adnak? Az étkezés utáni vércukor meddig jó? Mikor kell mérni 1 vagy 1,5 óra múlva? Az étkezés kezdetétől vagy végétől számoljam az időt?

Figyelt kérdés
A 25. héten diagnosztizáltak nálam emelkedett éhgyomri vércukrot (6,3), a terheléses jó volt (6,2). Azóta diétázom (160 g ch), az éhgyomri lejjebb ment, de 5,4 alá nem sikerül leszorítanom. Viszont a kontrollvizsgálaton a 30. héten 9-es lett az 1 órás terhelésem, a diabetológus szerint inzulin kell, a nőgyógyász szerint nem... Azóta itthon méregetek, eddig egyszer volt 8,4, ill. egyszer 7,2 a többi 7 alatti. Szerintetek?

2015. márc. 12. 15:32
 1/10 Jubilee ***** válasza:
Az első 2 terhességem 160g CH diétával csináltam végig, most a 12. hét óta inzulinozok. Nekem sokszor volt 7 felett már, nem tudtam diétával egyensúlyban tartani. Most megint küzdök, növelnem kellett a kalóriabevitelt, mert fogytam, de így megint nem jó a cukrom.
2015. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jubilee ***** válasza:
Étkezés után 1 órával kell mérni a cukrot.
2015. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ha az éhgyomri lejjebb ment határon belül akkor az nem olyan vészes. Mi a határ a terhelésesnek? Nekem a 9 nem tűnik vészesen soknak de nem tudom. És általában ha 7 alatti az értéked akkor főleg nem tűnik olyan rossznak.
2015. márc. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is fogytam már 2 kg-ot mióta diétázok, és nagyon gyakran vagyok éhes, gondolom ez sem túl jó a babának.

Az éhgyomrinál úgy tudom 5,3 a határ, amit még nem sikerült produkálnom, többnyire 5,5-öt mérek reggelente.

2015. márc. 12. 18:23
 5/10 Jubilee ***** válasza:
Az 5.5-tel semmi gond nincs, ne aggódj ezen! A 9 az magas volt, de törekedj arra, hogy 7 alatt legyenek az értékeid! 6x egyél egy nap, 2 és fél-3 óránként, akkor nem leszel éhes. Étkezés után 1 órával mérj értékeket, én az 1 órát a befejezés után számolom! Egy pár napig mérd a főétkezések után, akkor látod, hogy milyenek az értékeid. Ha jók, akkor egyik nap reggeli után, másik nap ebéd után, harmadik nap vacsora után mérj! Nyugalom! :)
2015. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Verveteli leleten 5,9 a max határ. 3,9 és 5,9 között normális, raneztem a leletemre. A terhelésesnek nem tudom mennyi a felső határértéke.
2015. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintetek a mozgás mennyire befolyásolja? Mert azt vettem észre, ha jövök-megyek, akkor alacsonyabb az érték...
2015. márc. 12. 19:47
 8/10 Jubilee ***** válasza:
A mozgás csökkenti a vércukorszintet. Amúgy terhelés után 7.8-tól-11.1-ig van csökkent glükóz tolerancia, és 11.1-től cukorbetegség. Terhességnél az a lényeg, hogy a vércukorszint 7 alatt maradjon.
2015. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor úgy néz ki a diéta elégnek tűnik. :-)
2015. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 8 volt az éhommi, 12,9 a 120 perces terheléses. Rögtön inzulin lett belőle, napi 4x 18-20 egység közötti mennyiségben. Egyébként jól leírta az előttem szóló, terhelésnél a 7 feletti már gondot jelez. Nekem evés után egy órával kellett mérnem, addig emelték az inzulinom, míg 7 , vagy az alatti lett.

Egyébként nekem a 26.heti terhelésnél állítólag jó értékeim voltak a nődoki szerint, bár aztán a diabetológus elmondta, az 5,8-as éhhommi már nem igazán ideális. A 32.héten végzett labor már 6,9-es értéket mutatott, ekkor csináltattak még egy terhelésest, ennek lettek a fent említett gyönyörű eredményei. Én a diabetológusnak hittem, ez az ő szakterülete.

Bár az inzulint elhagyhattam, de a szülés után is megmaradt a diabéteszem. Valószínűleg már lappangott terhesség előtt is.

2015. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!