Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok nekem segíteni? 2...

Nagy Krisztina Timea kérdése:

Tudnátok nekem segíteni? 2 hét múlva megyek a péterfy S kórházba terheléses vércukor vizsgálatra illetve egyben vizeletre is hogy ez hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Mert mikor megkaptam a beutakat már vége vollt szinte a rendelésnek érkezésem se voll megkérdezni , szóval ha valaki a Péterfybe tudja hogy működik azt nagyon megköszönném!

22 hkm



#cukorterhelés #Péterfy S korház
2015. márc. 16. 07:43
 1/2 Wiky93 ***** válasza:

Igaz nem a Péterfiről írok de általában így működik: (ja bár nemtudom melyikre mészba cukrosra vagy a zsömlésre de leírom mind2t)


Cukros: nekem a gyógyszertárba kellett kiváltani a cukot, levették a vért (5ampullával) aztán hoztak vizet, összekutyulták benne a cukrot, és megkellett innom, utána 2órát várni kellett (nem lehet menni sehova) aztán ha ez az idő letelik megint vesznek vért.


Zsömlés: levették a vért, meg kellett enni a zsömlét+tejet meginni és várni kellett 1órát, aztán megint vettek vért

2015. márc. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a 25. héten végezték el a vizsgálatot Pécsett, a Szülészeti Klinikán. Előtte való nap estétől (én 19:00-től már nem étkeztem) kezdve már csak folyadékot fogyaszthattam addig, míg el nem végezték a teljes vizsgálatot.


Másnap reggel megkaptam a beutalóm a terhesgondozóban és az ampullákat, amivel mehettem is rögtön vérvételre. Itt 2-3 ampullányi vért vettek le, 1 ampullába pedig vizeletmintát kértek (a félretett és magammal vitt reggeli vizeletet elfogadták, csak át kellett öntenem az ampullába).


Az első vérvétel után rögtön kikeverték nekem egy kb. 2-3 dl pohárba a cukros oldatot, amit kicsit kavargatnom kellett, hogy biztos feloldódjon a glükóz, s lehetőleg húzóra meg kellett innom. Ha maradt a pohár alján cukor, akkor azt ki kellett még kanalazni.


Innentől számítva 2 óra múlva (ami alatt pihenni, nyugalmi állapotban kellett lenni) vissza kellett menni a vérvételi helyszínre, s levették a terhelt vért.


Én meg se kérdeztem, hogy a 2 óra alatt el lehet-e menni a Klinikáról, vagy ilyesmi, mert a várakozás alatt a terhesgondozást letudtuk a védőnővel meg a nőgyógyásszal, illetve vittem magammal könyvet és olvasgattam.


A cukros oldat megivása abszolút kibírható, de elfogadják, ha valaki szeretne belefacsarni egy kis citromot.

2021. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!