Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen magas vércukor esetén...

Milyen magas vércukor esetén küldenek vércukorprofil vizsgálatra? És mit jelent az ha a leletem szerint magas a CRP (hs)

Figyelt kérdés

ma voltam cukorterheléses vizsgálaton, és terhelés után 9,2 lett az eredmény :( védőnőnél ma voltam ő egyenlőre adott egy lapot amin rajta van egy minta étrend, de mondta hogy továbbiakat a dokival beszéljem meg, hallottam erről a cukorprofil vizsgálatrol, számítsak rá hogy oda is mennem kell?valamint magas volt a CRP (hs) az eredményem szerint de a véőnőt hiába kérdeztem nem nyugtatott meg, hogy nincs nagy baj...ugye nincs nagy baj?


24 hkm



#terhesség #cukorterhelés #vizsgálatm cukorprofil
2014. jan. 27. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
9.2-vel mindenképp. mennyire magas a crp?
2014. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászom nekem csak beutalót adott terhességi diabetológiára, azt mondta, hogy ez nem az ő szakterülete, nem szeretne beleszólni a szakorvos dolgába. A diabetológián elmondták a diétáról a legfontosabbakat, majd 2 hét múlva újra kellett menni éhgyomri vérvételre, majd reggelizni a diétának megfelelően, és egy óra múlva megint vettek vért. Ha ekkor is magas a cukor, akkor kell befeküdni vércukorprofil vizsgálatra és akkor döntenek arról, hogy esetleg inzulinra is szükség van-e. Szerencsére nekem nem kellett. De én itthon pár hétig minden étkezés után mértem a cukromat, mert nekem nem volt megnyugtató a 2 hetenkénti reggelis vércukor mérés. Így ki tudtam tapasztalni, hogy milyen ételek milyen hatással vannak a cukor szintemre.

De minden kórházban máshogy csinálják, ahogy néztem interneten.

2014. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát a crp is nagyon magas, 14,4...kérdeztem a védőnőt mi az pontosan, de csak elhajtott, hogy majd az orvosom ad bővebb felvilágosítást, aztán nem hagytam, mondtam neki, hogy legalább azt mondja meg mennyire súlyos dolog, ne kelljen már ezen stresszelnem szerdáig, meg a vérnyomásom is 140 volt, akkor mondta hogy nem vészes dolog valami gyulladás féle lehet, de ő ehhez annyira nem ért, ezért mondta csak, hogy majd a doki felvilágosít, de nem nyugtatott meg ezzel a mellébeszéléssel...
2014. jan. 27. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A crp-d nem nagyon magas. :)) Orvos vagyok, és nekem még soha nem volt 17 alatt. :) C reaktív protein egyébként, gyulladáskor termelődik, de terhességben egyébként kórok nélkül is eltérhet a normálistól (csak hogy lásd, mi a magas: erőteljes gyulladsában, vagy pl. felfázásban ált. 150, de én láttam már 380-as CRP-t is).
2014. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaj, nem ÁLTALÁBAN 150, hanem nekem akkor 150 volt, hülyeséget írtam. Egy 50-70 közöttin már elgondolkozik azért az ember, de 20-30 körül sem veszélyes még nagyon, ha egyéb gyulladásos faktor rendben. A 14 terhesen teljesen oké, nekem a terhesség elejétől a végéig 18 volt. A semmitől.
2014. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem 6.2 lett a lötty után a cukrom és szigorú diétára fogtak szénhidrátot kellett számolgatnom és vissza kellett menem ism. terhelésre!
2014. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat...már a legrosszabbra gondoltam a crp-t illetően, de így már nem agyalok rajta! (azért ezt a kedves védőnőm is elmondhatta volna, főleg hogy látta mennyire aggódom) :-)
2014. jan. 27. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a 9,2 miatt jobban aggódnék
2014. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amiatt se aggódj.

Nekem 9,4 volt a terheléses érték, de diétával gyönyörűen tartani tudtam a megfelelő tartományban (az orvosom szerint persze, hogy magas lett, hiszen 75 g szénhidrát közel másfél tábla csoki). Igaz, hogy folyamatosan mértem itthon is, de nem kellett magam inzulinoznom. A kisfiam makkegészségesen született, nem öregedett a lepény, nem lett óriás bébi sem. Ha követed a diabetológus orvos utasításait, nem lesz baj. Sok kitartást kívánok!

2. válaszoló

2014. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!