Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szobacica tartása terhesen?...

Szobacica tartása terhesen? Mi lesz, ha megérkezik a baba?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, ki hogyan kezelte a helyzetet. Nemrég kiderült, hogy babát várok, és van egy 1 éves, eleven, bújós macskánk. Itt-ott találok szőrt a házban, pedig szoktam fésülni. Ezt pl hogy lehet kivédeni? Hogyan lehet leszoktatni, hogy velünk aludjon? Le kell egyáltalán? Az almot a férjem takarítja, de ha nincs otthon, én kivehetem lapáttal a csomókat, vagy várjam meg amíg haza nem ér, és addig ott virít a piszkos alom? Mikre figyeljek, mikre vigyázzak? Megszabadulni semmiféleképpen nem akarok a cicától, kérlek titeket, ezt ne tanácsoljátok!

2015. márc. 21. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk 2 hónapos a lányunk,és van egy 7 hónapos extra bújós cicánk.Nálunk is a férjem takarította az almot míg meg nem szültem,sokszor még most is ő takarítja.Gondolom mivel alomról beszélsz,ezért lakásban tartott macskátok van.Így nagyon minimális a toxoplazmózis esélye,nyugodtan kiveheted lapáttal.

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

Itt egy videó a toxoplazmózisról.

A macska hullatja a szőrét ez ellen tenni nem tudsz.Gyakrabban kell takarítani és fésülni a bundáját.A miénk maine coon ragdoll kevereék,szóval elég hosszú a szőre,és hullik is.Nekem a megváltást a szárítógép hozta,mert az összeszedi az összes szöszt és macskaszőrt.Naponta többszőr porszívózom,mást nem tudok tenni.Nekünk is az ágy végében alszik,de a babának külön szobája van,nem velünk alszik egy ágyban.A baba szoba tabu a cicónak,persze néha beszökik,de ki van onnan tessékelve mindig.A baba nem érdekli,rá sem hederít.

2015. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én hosszú szőrű (himalájaperzsa) cicákat tenyésztettem, amikor a fiammal várandós lettem.

Első körben csináltattam toxora vérvizsgálatot magamnak, védett pozitív lett, ami azt jelentette, hogy már gyerekkoromban átestem rajta, így a magzatom is védett. :) (Régi cicásoknál ez gyakran így van.)

A toxo egyébként a macskákat is csak egyszee fertőzi meg életük során, utána ők is védetté válnak rá. A kijárós, vadászó, nyers húst evő, fiatal cicák a leginkább esélyesek a fertőzésre.


A baba szempontjából fontos, hogy pici korában ne nagyon érintkezzen a cicával közvetlenül. Ez az allergia elkerülése miatt fontos. Volt olyan ismerősöm, ahol a 11 hónapos gyerek együtt aludt a kiscicával a rácsos ágyban, és bár előtte semmi gond nem volt (volt másik macskájuk is előtte, de az nem ment soha oda hozzá), az együtt alvás hatására kialakult a kicsinél a macskaszőr allergia, így mindkét cicájuknak mennie kellett. :(

Én a gyerekeim 2 éves koráig nem hagytam, hogy "nyalogassák" a cicákat, addig voltak a cicák kizárva a gyerekszobából és az ágyakból. Nálunk soha nem is volt gond, allergia sincs szerencsére. Azóta már újra mindenütt lehet cica, a kisebbik gyerekem is 3 éves. :)


Én ugyanúgy almozhattam, szülést vezettem le, és puszllhattam a cicákat pocakkal is. Nem kellett félnem a nyers hústól, a tojástól sem. Ezt a toxo-védettségnek köszönhetem, azt pedig annak, hogy gyerekkorom óta (de nem babakoromban!) cicák vesznek kötül.

2015. márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
1: A videón sírva röhögtem, köszönöm az élményt! :D Kötelezővé tenném, mert mellette még hasznos is! :)
2015. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ismerem a videót, én is szoktam terjeszteni. :)

Még nem voltam vérvételen, de remélem minél hamarabb kiderül, hogy már átestem ezen a toxobigyón. Világ életemben volt macska a háznál, de most ő az első szobacica.

2015. márc. 21. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz a szőrrel kapcsolatban hogy árt a babának, nagyon kicsi korban ha találkozik ilyesmivel kisebb az allergia veszélye. Szóval ettől nem kell félteni. Magukra nyilvan nem hagynad őket szóval nem hinném hogy bármi gond lehet.
2015. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Ahogy előttem is írták,kerülni kell a cicával való érintkezését a kicsinek,különösen amikor még újszülött,mert sok olyanról hallottam már,hogy a cica csak odabújt a kiságyba és ráült a fejére/mellkasára a babának,és majdnem megfulladt a kicsi,de szerencsére időben észrevették a szülők. Ismerősömnek is volt egy ilyen eset,azóta kizárják a macskát a szobából.
2015. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

5: Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, mint amit írsz. A gyereknek egészen addig nem volt semmi baja a macskaszőrtől, amíg nem kezdték a szülei együtt altatni őket a kiságyban. Előtte is egy lakásban volt a macskával, de allergiás az együttalvástól lett.

Pici gyereknél - szerintem - nem kell túlzásba esni. Én nem engedtem őket túl korán össze. Kicsi gyereknek nincs szüksége erre.

De mindenki úgy csinálja, ahogy ő jónak látja.

2015. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem együtt alvást gondoltam. Meg nagyrészt genetika. Én kiskorom óta macskával lakok és semmi bajom, uncsim állandóan kiütéses lett mikor nálunk voltak de az ő anyukája úgy féltette tőle addig mint a tűztől. Igazából létezik olyan elmélet hogy aki kiskorában találkozik valamivel arra nem lesz allergiás de nem kell túlzásokba esni, nyilvan senki nem engedne be a babahoz aludni a macskát. Nem tudom miért kell itt egyből a végletekben gondolkozni. Nem ezt irtam hogy állandóan jó ha vele van.
2015. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukám amikor teherbeesett,volt cicájuk egy perzsa cica,és ő is nagyon bújos volt,megszületett a nővérem a cica állandóan benn volt a babaágyba és védte a nővéremet.

Semmi baja nem lett,semelyikünknek nem lett baja,én amióta megszülettem azóta van macska mellettem és kutya is.

2015. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!