Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időt vesz igénybe az...

Mennyi időt vesz igénybe az örökbefogadási eljárás, vagyis amíg a baba megérkezik hozzánk?

Figyelt kérdés
Esetleg tudtok olyan példát, ahol az örökbefogadás után megérkezett a vérszerinti baba is? (mert ugye azért a remény hal meg utoljára, talán életünk végéig reménykedünk...)
2008. okt. 4. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a gólyahír alapítványon keresztül hamarbb jutnak a családok babához. Hát nekünk van olyan ismerősünk, akiknek semmi bajuk nem volt mégsem jött össze a baba, és mikor meglett az örökbefogadott, valószínűleg minden feszültségük feloldódott, és 3 hónap múlva terhes lett.
2008. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak a barátnőjének állítólag nem lehetett gyereke.Örökbe fogadtak egy fiút és egy lányt.Végűl született egy babájuk:)
2008. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ismerek olyan párt, akik örökbefogadtak. Amint elhatározták, és beadták a papírokat, annyira megnyugodtak, hogy mire a baba megérkezett, addigra félidős terhes volt. :o) A Gólyahírről én is jókat hallottam!! Egyik ismerősöm mindkét fiát onnan "kapta".

Sok sikert! :o)

2008. okt. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőnél intézett örökbefogadásnál nekem 3 hónapon belül a kezemben volt az engedély, valószínűleg hamar sikerült volna olyan babát találni, akivel "összeillünk", de közben terhes lettem. Örökbefogadásnál, ha javasolhatom, ne zárkózz el minden betegségtől, akkor könnyebb minden. Egy sor olyan betegség van, amivel lehet jól együttélni és saját gyerekednél se tudtad volna kiküszöbölni. Az örökbeadandó gyerekekre nem vigyáznak úgy az édesanyák a terhesség alatt, ahogyan Te vigyáznál rá, ezért sokféle károsodás érheti a magzatot, de sok minden gyógyítható baj. Rengeteg családot találsz, ahol az örökbefogadott gyerek segített a pszichés alapú meddőség megszüntetésében. Azért a kapcsolatot is meg kell nézni, lehet hogy mélyen valahol nem bízol meg a párodban, azért nem esel tőle teherbe, nálunk ez is gond volt az exemmel. Tehát, ha mindenetek megvan, pszichés alkalmasságin átmentek, akkor a határozat néhány hónap, ha nagyobb korhatárt (nem csak újszülött cscsemőt fogadtok)adsz meg és bizonyos betegségeket elfogadsz, szerintem egy éven belül elkezdődnek a kölcsönös bemutatkozások. És ha tetszettek egymásnak a babával, akkor már gyorsan, egy hónapon belül megy minden.
2008. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A noverem 4 evig nem esett teherbe,igy ugy dontottek orokbe fogadnak egy kis babat aki most mar 3 eves(azt hiszem kb 1 ev volt osszesen mire hozzajuk kerult a kisfiu - ujszulott koraban)nos tavasszal ugy dontottek fogadnak orokbe egy kislany ujszulottet is mielobb,hogy legyen kistesoja a kissracnak,mar el is inditottak a folyamatot sot mar csak nehany honapot kellett volna varniuk a masik babara,mire POZITIV lett a tesztje!!!!!

Szoval kemeny 7 es fel ev utan esett teherbe,amit szinte alig birtak es birtunk felfogni....:)

Szoval vannak csodak es te is remenykedhetsz,mert barmikor bejelentkezhet a sajat kisbaba!!!!FEL A FEJJEL VAN REMENY!!!

2008. okt. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan ismerősöm, akik örökbefogadtak egy kisfiút és kevesebb, mint egy év múlva terhes lett. És a röhej az, hogy az örökbefogadott gyerkőc jobban hasonlít hozzájuk, mint a sajátjuk.:-)De imádják mindkettőt, azt mondja, hogy a nagyobbnak köszönheti, hogy lehetett saját gyermeke is.
2008. okt. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat, sokat segítettetek!!
2008. okt. 5. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
mi lett végül? mi holnap indulunk a tegyesznél!
2010. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!