Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma eltört a mécses. Mi jöhet...

Ma eltört a mécses. Mi jöhet még? Ezt a sok betegeskedést terhesség alatt hogy lehet bírni?

Figyelt kérdés

Már van egy egészséges kisfiam, vele szinte problémamentes volt a terhességem. A mostani babámmal pedig szenvedek állandóan.

Kezdve 4 hetesen mikor elkezdtem barnázni, és utrogestant kellett szedjek a terhesség 12. hetéig. Utána 6 hetesen elkapott az influenza, láz közeli állapotra 2db panadolt kellett bevegyek. Aztán 10 hetesen gombás hüvelyfertőzésre- canesten krém. Majd 12 hetesen hányás hasmenés vírus, szintén 1db panadol. Jah és az egész első trimesztert végig kísérte a hányás, rosszullétek. 14 hetesen kórházba kerültem vesegörccsel, ahol nyomatták belém az infúziókat, antibiotikumot és a fájd csillapítókat. Ma meg kiderült, hogy a kenettenyésztésem e colit mutatott, most kezdhetem a betadine kúrát.

Ma elszakadt bennem valami, sírok egész nap. Félek, hogy beteg lesz a babám ennyi gyógyszer és kezelés miatt, és feszült is vagyok ezáltal. Elegem van, hogy mikor lesz már ennek vége, mikor tudom élvezni önfeledten a terhességet, mert eddig szinte semmi sem élveztem belőle. Az nyugtat, hogy már mocorog a baba, és az mindig jó érzéssel tölt el :) Nem akarom feladni, de nagyon nehéz, és még a terhesség felénél se vagyok, mert csak 17 hetes vagyok. Köszönöm, hogy elolvastátok.


2015. márc. 23. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom! :( a panadol biztos nem árt és a vírusok sem. Ha minden orvos tudta hogy babát vársz akkor olyat nem adtak amit nem kellett volna.
2015. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hello, itt egy 18 hetes, egy 3 éves kislánnyal.


6. héttől vérezgetés: fekvés a 12. hétig, a vérzés a 11. héten szűnt meg, 3x2 utrogestan a 14. hétig, egyébként már teszt előtt irtózatos hányinger, végül mostanáig, 17. hétig 8 kiló mínusz.


8. hét: hörghurut, köhögés, a köhögés mellett erősödő vérzés...


10. hét: influenza, láz, 2 napig panadol, hogy valahogy lemenjen.


12. hét: arcüreggyulladás, láz, nagyon durva fejfájás, egy hétig augmenntint szedtem, probiotikum ide-oda, kinyírta a bélflórámat és a hüvelyflórámat egyaránt, canesten, protexin, lactiv...


Jelenleg 18. hét, itthon egy gyomor-bélrendszeri valamit benyaló 3 évessel, nekem is görcsöl a gyomrom és a hasam is kezd menni.


Teljesen megértelek, csak ennyit tudok írni. Az elsővel egyszer sem voltam beteg, most sajnos ezt dobta a gép. A férjem orvos, ő nagyon jófej, mindig vigasztalgat, igyekszik minden parámat feloldani. Én meg ha kiborulok, leülök és figyelgetem ahogy mocorog a pici, és igyekszem kissé lehiggadni. Kitartás!

2015. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek! :/ Nekem az elsőnél "csak" e-coli volt. Én elhasználtam egy doboz Zinnat-ot, és el is múlt. Szerintem emiatt ne ess kétségbe! Tudom, hogy nem vigasztal de mások sokkal rosszabb helyzetben vannak. :( A babával biztosan minden rendben, és ez a lényeg! Kitartás! ;)
2015. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kitartas! Minden jot kivanok neked!
2015. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szeeintem tolem tobb ab-t senki sem szedett be terhesseg alatt es megis egeszseges lett a gyerekem. Szoval nyugi. Panadolt lehet szedni amugy. Nekem vegig volt e- colim a terhesseg alatt. Semmi nem irtotta ki. Sajnalom, megertem, hogy elkeseredett vagy, de tenyleg lehet ennel sokkal rosszabb is... kitartast!
2015. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja! Az orvosok tudják, hogy mit szabad adni és mit nem. Nyugi. (Tudom, mondani könnyű.) :-)
2015. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a harmadik terhességem. Eddig mindháromnál nagyon szarul voltam, hányinger végig volt, fejfájás kínzott, aztán terhességi cukor, epegörcs. És még a férjem sem egy pintyőkézős típus. :) A hormonoktól a fogínyem rossz, és még sorolhatnám. Üdv a nem száldogálós terhesek között. Én alig várom a szülést, hogy vége legyen ennek a homonális hullámvasútnak. Kitartást, és biztos nem lesz semmi baja a babának. :)
2015. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok pozitív hozzászólást. Tényleg nem könnyű, de annyira várom már én is, hogy élvezhessem a terhességet. Remélem nem így fog eltelni a 9 hónap. Nagyon bízom benne én is, hogy egészséges kislányom fog születni, nem így akarom kihordani :( Érdekes, hogy terhesség előtt semmi bajom se volt, szinte beteg se voltam soha, most meg sorra jön minden. Minél jobban vigyázok, annál jobban....
2015. márc. 23. 15:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Terhesseég alatt jobban legyengul az immunrendszer.konnyebben szedunk ossze mindent.
2015. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!