Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek kellett...

Van itt olyan, akinek kellett a terhessége alatt antibiotikumot szednie?

Figyelt kérdés
Még múlt héten írták fel nekem az Unasyn nevű antibiotikumot, illetve mondták, hogy szedjek mellé Normaflore-t, hogy ne legyen hasmenésem. Persze nem ért semmit a Normaflore, hasmenés lett, az érdekelne volt e valaki hasonló cipőben és kb. hány nap alatt múlt el a hasmenés? Előre is köszönöm!
2015. márc. 24. 15:12
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
A probiotikumot az antibiotikum beszedése után pár órával célszerű bevenni, különben az antibiotikum kipusztítja azt is, amit a kipusztított bélflóra pótlására veszel be. Ha nem egyszerre vetted be, akkor esetleg próbálj más jellegű probiotikumot. Nem is muszáj a gyógyszertári változatokban gondolkozni, ott vannak a joghurtok is. Én mondjuk személy szerint a kefirre esküszöm, és szerencsére még szeretem is.
2015. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán vagyok kefir párti, ám ha muszáj akkor megszoktam enni. :) Köszönöm a tanácsot, megpróbálkozom vele! :)
2015. márc. 24. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi Egyiptomban nyaraltunk, amikor megtudtam, h terhes vagyok, ugyanis verezni kezdtem. Mire dokihoz ertunk, az kozolte, h nem lat semmit az UH-n, ugyh elveteltem, plussz a doki szerint meg fertozest is kaptam, ugyh 4 oran keresztul infuzionaltak antibiotikummal, meg meg utana is kellett szednem 5 napig a fertozes miatt. Ja, es a "jofej" egyiptomi doki meg abortusz tablettat is bevetetett velem, h kitisztuljon a mehem, m szerinte a fertozes a veteles miatt volt...Amikor hazaertunk a nyaralasbol, akkor csak azert mentem el dokihoz, h megnezze, kitiszult-e a mehem. Az UH vizsgalaton kozolte az orvos, h meg terhes vagyok ikrekkel...No comment az egyptomi orvosi ellatassal kapcsolatban.


Szoval a lenyeg, h ennyi antibiotikumos kezeles utan tobb orvost megkerdeztem, es mind azt mondta, h csak bizonyos antibiotikumok artHATnak a magzatnak, tehat azok sem minden esetben.


Az ikreim 8 honaposak es makk egeszsegesek, 1 kisfiu, 1 kislany es imadjuk oket!! :)

2015. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem kellett a fiamnal is, es most is szednem. A fiam teljesen egeszseges. A mostanival korhazban voltam, kikor szedettek velem, es nem szedtem semmit melle, sajna meg is lett a kovetkezmenye...elkaptam egy jo kis bacis huvelyfertozest. Szval mindenkeppen szedj melle probiotikumot szajon at, es huvelykup formajaban is ( pl protexin gynophilius)
2015. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as sajnálom, hogy így derült ki, bár megmondom őszintén nem tudom mit akartál ezzel mondani. Azt sejtettem, hogy nem árthat a babának, akkor valószínűleg nem írják fel, a gondom az, hogy hasmenés lett a mellékhatása ami még mindig nem múlik :(

Kedves utolsó szedtem mellé Normaflore-t, de sajnos nem használt. És igen sajnos észrevettem, hogy nálam is okozott valami bacit, pedig pont az ellen kellett szednem az antibiotikumot :(

2015. márc. 24. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egyreszt azt szerettem volna mondani, h az antibiotikum nem art a babanak, vagy legalabbis nem mindegyik. A masik pedig az, h a fertozes, amit akkor kaptam, jart hasmenessel. Az antibiotikum elmulasztotta 1 het alatt.
2015. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Első! Köszönöm a kefires ötletet, nem is értem, hogy nem jutott eszembe, bevált, mára sokkal jobb lett!

3-as, ne haragudj, akkor nem értettem, bocsánat, kicsit szétszórt vagyok most emiatt. De neked is köszönöm a segítséget, mára sokkal jobban lettem! :)

2015. márc. 25. 18:14
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szívesen, örülök, hogy bevált :) Kellemes további babavárást!
2015. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. márc. 25. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!