Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hét 3 naposan ezek az uh...

20 hét 3 naposan ezek az uh értékek megfelelőek? A Placenta érettségről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ma voltunk genetikai uh-n, 20 hét 3 nap. Úgy tűnik minden rendben a picivel, de befelé van fordulva, így egy hét múlva nagyerek kontrollja lesz. Remélem nem lesz semmi baj.


Ezek a méretek ennyi idősen megfelelőek?

Placenta érettség: GI

Szívműködés: Szabályos

Mozgás: Élénk

BPD: 43,9 mm

FRONTO: 54,4 mm

Cerebellum: 17,1 mm ( Ez minek a mérete?)

HC: 159 mm

Arckoponya: Szabályosnak látszó

Agykoponya: Szabályosnak látszó

5,5 mm oldalkamra

Felső ajak: Épnek látszó

Thorax: 46,1 mm

AC: 157 mm

Femur: 29,9 mm

Talp: 29 mm

Humerus: 28,5 mm

Végtag: Hosszú csöves csontok láthatóak

Gerinc: Épnek látszó

Szív: Épnek látszó

4 üregű

Nagyerek kontrollja egy hét múlva

Hasfal: Zártnak látszó

Mellkas: Zártnak látszó

Hasi echo: Normál

Rekesz: Zártnak látszó

Gyomor: Telődés látható

Hólyag: Telődés látható

Jobb vese: Épnek látszó, 18x10 mm

Bal vese: Épnek látszó: 19x10 mm

Köldökzzinór: 3 ér

Vastagság: 10,2 mm

Becsült súly: 323 g


70%, hogy kis hercegnőm lesz


Válaszokat előre is köszönöm!



#ultrahang #placenta #méhlepény #ultrahang értékek
2015. márc. 26. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Most őszintén, ha egy SZAKEMBER, aki nem csak a leletet olvassa, hanem ráadásul ő is csinálta a vizsgálatot azt mondja, hogy minden rendben van, akkor az miért nem elég?

Miért kell laikusoknak is azt mondani, hogy igen, szerintem oké?


A cerebellum a kisagy.

2015. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem mondott semmit, csak az asszisztens ideadta a papírt, ő mondta, de egy hét múlva vissza kell menni, mert befelé van fordulva és nem látta rendesen a nagyereket.


A lepény érettségről interneten annyit találtam, hogy 25 hét után szokott 1es érettségű lenni, én pedig még csak a 20. hétnél tartok.


Köszönöm a válaszod!

2015. márc. 26. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem ilyeneket,hogy talp,meg kisagy nem is mértek...de már nem azért,de azt a HC méretet megnézném... mert nem létezi,hogy a koponya kerülete annyi legyen,amikor csak 2 hét különbség van az én eredményem meg a tied közt... 18. heti uh eredményem van,de lehet belőle viszonyítani.

BPD: 40 mm

HC: 50 mm!!!!

AC: 115 mm

Fl(combcsont): 25 mm

Szívfrekvencia: 140/perc

2015. márc. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk most megnéztem egy táblázatot, szerintem az enyémet írták el. Lehagyhatták az 1-est az elejéről. Nekem nem is volt furcsa eddig. Így viszont jó akkor. :)
2015. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek az első hozzászólóval. Mostanában itt gyakorin terjed ez a szokás, hogy nézzétek meg rendben van e az UH-on, meg be vannak sértődve, hogy az orvos nem magyarázta el részletesen, miközben a részletes magyarázatra úgy kb. másfél-két óra lenne és még akkor is bőven kihagyna olyan dolgokat amikre később lehetne mondani, hogy húúúú azt nem is mondta, míg egy rendben levő babát 10-15 perc alatt meg lehet nézni.


Amint látom többen vagyunk itt eü dolgozók nővérek, adminisztrátorok, védőnők, dietetikusok és talán még orvos is.. Magam részéről nem értem:

miért kellene MINDENT tudni egy laikusnak? Miért nem lehet megbízni az orvosban? Ha nem bízol miért nem keresel egy másikat? Honnan gondolod, hogy laikusok jobban meg tudják mondani, hogy a 150 cm még belefér, de a 151 már nem? Nálunk a kismamák a végén -vagy mérés közben- megkérdezik: És az normál érték? Ha a válasz igen akkor megnyugodnak és nem jönnek oda hozzám is, hogy tényleg jót mondott-e a doki.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: átfutva teljesen normálisnak látszik. Mivel nem vagyok orvos kijelenteni nem merem és diagnosztizálásra nem vagyok feljogosítva a minden állampolgárra érvényes hatályos magyar jogszabályok szerint.


Egy adminisztrátor aki tegnap 12-től este 8-ig gépelte a kismamák leleteit.

2015. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Kedves utolsó kommentelő, ez egy genetikai uh rendelésen volt, ahol az orvos megnézte, lediktálta az asszisztensnek és mikor még én bent voltam, már bent volt a következő kismama is, nem magyarázott semmit, nem mondott semmit, csak annyit, hogy nagyerek kontrollja egy hét múlva.

Szerintem aki első kisbabáját várja, az apa családjában bordafejlődési rendellenességgel, és anyai családban down-os terhességmegszakítással, plusz nálam colitis ulcerosa, magasvérnyomás betegségek vannak, így jobban aggódok, hogy jók-e az eredmények.

2015. márc. 28. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!