Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok, és...

18 hetes kismama vagyok, és mostanában nagon sokszor fáj a fejem, illetve a tarkóm, olyan érzés, mintha elfeküdtem volna a nyakam. Lehet ez a terhesség velejárója?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyorsan mérd (méresd) meg a vérnyomásodat, mert akkor szokott a tarkó fájni, ha nagyon leesik vagy felmegy a vérnyomása az embernek. Kismamáknál pedig kifelyezetten veszélyes ha túl magas. Ha eddig nem volt problémád vele az sajnos nem jelenti azt, hogy most sem lehet. De ne aggódj ha véletlenül kiderülne, hogy a vérnyomásoddal van a baj, írnak rá gyógyszert (én is szedek, mert nekem ism magas).

Ha mégsem attól van, akkor bocsi ha megijesztettelek, de ezzel vigyázni kell. A terhesség velejárójaként írják egyébként a fejfájást, de nekem akkor a homlokom fáj, ha hirtelen felmegy a vérnyomásom akkor meg a tarkóm.

2008. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Néha nekem is a tarkóm fáj, pedig jó a vérnyomásom. Sajnos én migrénes vagyok, s ez a terhesség alatt is előjön, most a 16-18. hét között elég gyakran. Az első két terhességem alatt viszont sosem fájt a fejem.

Tehát lehet a terhesség velejárója, de más is! Ha sokszor előfordul, azért szólj az orvosodnak!. Mondjuk én mondtam, de nem igazán csináltak semmit, akkor sem, amikor nagyon rosszul voltam. Boldog babavárást!

2008. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia, nekem is volt hasonlo gondom, a doki szerint a hatgerincemtol, hazi masszazst ajanlott. Fajt ugyanis eleg gyakran a derekam is, gondolom, ahogy jott a suly, nott a terheles.
2008. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek vele.
2008. aug. 27. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!