Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hosszan tartó bakteriális...

Hosszan tartó bakteriális fertözésre terhesen mégis mi használ? Közbe szétidegeskedem magam, hogy a babának baja lesz.

Figyelt kérdés
Antibiotikum nem használt, most kúpot kaptam. Félek, hogy felszáll a fertőzés és megrepeszti a burkot :( Amúgy semmi folyásom, tünetem nem volt, csak egy kenettenyésztés mutatta ki. vajon mégis hogy kaphattam el?! Kínosan ügyelek a tisztaságra és a higiéniára is , és előtte sose volt, csak gombám.... Minden napom idegeskedés, mert még a baba nagyon pici ( 19 hetes vagyok).
2015. márc. 28. 18:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az első 12 héten túl vagy a fertőzés pedig kezelés alatt van, a kúpnak használnia kell. Nem lesz semmi baj.
2015. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,ha kezelik már,akkor nem lesz baj. Egyébként a terhesség alatt alapból fogékonyabb minden ilyen nyavalyára az ember még akkor is sokszor lesz valami baja ilyen téren,ha sose volt előtte. Nekem is a terhesség előtt be volt gyulladva a hüvelyem és nem tudtak már mit adni. Lactofeel,Vitagyn-C,Vagilact semmit nem használt. Aztán a 13. héten Klion-t írtak fel. Na az nagyon jó volt,bár 4 nap után abbahagytam,mert hánytam tőle meg nagyon rosszul voltam,plusz felmarta a hámot belül. Jól meg is ijedtem,azt hittem baj van,de a doki mondta,hogy ez sajnos gyakori ennél a kúpnál. Én is a terhesség előtt is annyira tisztán tartottam magam,naponta többször megmostam magam alulról,stb. strandra már nem is mentem,mert egyszer olyan beteg lettem,hogy elment a kedvem tőle...de mondta a doki,hogy sokszor ez a baj. Mert ha túl tisztán tartjuk magunkat,akkor kiölhetjük azokat a baktériumokat is,amik alapból megtalálhatók bennünk és emiatt nem védekezik a szervezetünk a többi kórokozóval szemben.
2015. márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egész terhességeim alatt végig volt baktérium. E-coli és strepto hol ez, hol az, hol mindkettő. Ahogy abbahagytam a kezelést azonnal kijött újra. Most a harmadik terhességemnél is van. Egyszerűen nem szedhetek végig antibiot, sem kúpot. Próbálok nem végig aggódni. Kicsit lazább vagyok, de azért ott van nálam i, hogy mi van, ha... De megbízom a dokimban, és, ha azt mondja, hogy nem lehet folyton ab-t szedni, akkor nem lehet. Én 16 hetes vagyok.

Amúgy a túlzott tisztálkodás sem jó. Bocsánat a szóért, de egy kisebbségi nőnek sincs ilyen baja..., csak nekünk, akik agyon mosakszunk.

2015. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Szódabikarbónás víz, vagy grapefruit cseppek hígítva.
2015. márc. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es,

irrigálva gondolod? Merthogy az tilos terhesség alatt (meg egyébként sem szerencsés, mára megdőlt, hogy jót tenne... - feljebb viszed vele a fertőzést, hogy csak egy példát mondjak).

2015. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Bizony én is ezzel tettem be magamnak. Mármint a hüvelyzuhannyal. A doki azt mondta,hogy hetente 2-szer használjam, én használtam is,de utána meg jól begyulladtam...azt szeretem amikor ezt használják fogamzásgátlásnak :D Nem jut eszükbe,hogy a vízsugár az esetek többségében csak feljebb juttatja a spermát...Az irrigálás akkor "jó",ha előtte kezelték valami antibiotikummal vagy erős kúppal és a flóra helyreállító tablettát használja,de azt sem világba... terhesség alatt meg tényleg kifejezetten tilos a használata,de ez a használati utasításban is benne van.
2015. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor sokan szenvedunk/szenvedtunk ezzel a problemaval :( Nekem nem kellemetlen, mert tunetem sincsen, csak nagyon felek, hogy a burok idoben megreped :( nekem betadinnal kell most kezelnem, es utana regeneralast vegezni probiotikumos kuppal. Nagyon remelem h minden

rendben lesz. Kicsit tulaggodos is vagyok, pedig bizom az orvosomban :/

2015. márc. 28. 20:04
 8/18 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is sokat aggódtam ilyenek miatt,de azzal csak rosszabb lesz. A kicsinek se jó,ha aggódsz,meg neked se. Olyat is hallottam,hogy a sok stressztől is kialakulhatnak ilyen gondok. Mármint a hüvelyflóra felborulása. Meg a túl sok és túl édes ételektől,helytelen táplálkozástól.
2015. márc. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem gombam lett utrogestan huvelykup használata közben. Régebben terhes sem voltam de teljesen kinyirtam az immunrendszeremet így olyan bakteriumos huvelygyulladasom lett a semmiből hogy csak lestem.


A ph érték megváltozik terhesség alatt így sajnos előfordul az ilyesmi. Nem tudom mit gondoljak a lactacidrol meg tarsairol sem, mindig is használtam és az én ph-m nem volt rendben terhesség előtt sem. Tusfürdő meg állitólag csak többet árt. Nyilván ahogy írtak is elottem mi magyarok csinálunk csak ekkora ugyet a tisztalkodasbol de akkor is....

2015. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A lactacidot használtam én is,az nem rossz egyébként,de a tusfürdő tényleg nem jó,főleg ezek a mostaniak. Mondta is a dokim,hogy vagy illatanyagmentes szappannal vagy sima vízzel mossam magam alulról. De a szappan nekem brrrr.... :D Ez egyébként olyan,hogy sokan már a hajmosást is túlzásba viszik,nehogy tetvesek legyenek,közben meg a tetűk pont a tiszta hajat szeretik. Na azóta én is heti 2-szer mosok csak hajat vagy ha menni kell valahova és már ráfér a mosás akkor beiktatok még egyet.
2015. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!