Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha én terhes vagyok, de...

Ha én terhes vagyok, de fiatalkorú (14), a barátom pedig felnőtt, tehát már betöltötte a 18-at, és megtartjuk a babát, akkor rá vonatkozik a büntethetőség? Börtönbe zárhatják?

Figyelt kérdés
A babát elvetetni már nem lehet, sajnos nemrég detült ki, hogy már túlléptem a 12. héten..
2015. ápr. 6. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem vagy még 18, akkor nem csak a 12. hétig, hanem a terhesség 18. hetéig is megszakítható.


Ha nem voltál még 14, amikor a barátod teherbe ejtett, akkor igen, büntethető.


A terhesség megtartásáról vagy megszakításáról csakis a szüleiddel együtt dönthetsz.


Ha a te és a szüleid véleménye ellentmond a dologról, akkor be kell vonni a gyámügyet is.


Ha megszülöd, akkor a gyerek gyámjai, a TE szüleid lesznek, NEM a barátod!


A barátod apasági nyilatkozatot se tehet a szüleid beleegyezése nélkül!


16 éves korodig hozzá se mehetsz!


(Jaj, meddig tart még a tavaszi szünet, túl sok a kamu...)

2015. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

a barátodnak nyugi semmi baja nem lesz, felfüggesztettel elengedik.


ennyi észt..épphogy megjön, de már megy mint a nyusziknak

2015. ápr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Czeizel Endre mondta az egyik előadásában, hogy a 24. hétig is elveszik a babát(főleg, ha beteg)...DE a 18. hétig biztosan mindenhol.
2015. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló! Igen a 14et már betöltöttem, mikor teherbe ejtett, és a szüleim is támogatnak a döntésemben. Akkor tehát a barátom nem büntethető emiatt?

Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 7. 08:29
 5/5 anonim válasza:
Na szóval: A baratodat nem buntethetik meg,mert 14 evesen barkivel elhetsz szexualis életet,feltéve ha a masik szemely minimum 12 eves. Es a babat a te esetedben a legrosszabb esetben elvetethetted volna szuloi belegyezessel a 24.hétig,persze ez gondolom mar nem aktualis, ha meg nem tetted meg. De illegálisan barmikor elvetetheted,igaz jo penzert es ennek komoly jogi kovetkezmenyi is lehetnek minden fel szempontjabol.
2015. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!