Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég az ha csak vas+c pezsgőta...

Elég az ha csak vas+c pezsgőtablettát iszom naponta? Vagy érdemes lenne venni valami vaskészítményt? 26 hetes vagyok most!

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem ártasz vele ha iszod, de nekem a vasat az orvos írta fel, labor vizsgálat után, pedig nem voltak rosszak az értékek. Azt mondta, hogy a méhlepény oxigén ellátását javítja, ami a babának is jó, ezért javasolja. Szerintem kérdezz rá ha legközelebb mész, hogy elég-e vagy kell valami komolyabb. 33 h km
2010. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is írt fel a dokim Maltofer For rágótablettát, mert a cukorterhelésnél a labor eredményem szerint vérszegény vagyok egy picikét, így azt mondta jobb megelőzni a dolgot. Pezsgőtablettát ittam előtte én is, azt mondta az kevés, mert nem tud úgy felszívódni és nem tartalmaz annyi vasat ami kell.

Kérdezz rá az orvosodnál!


29h kismama

2010. febr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 20. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem kérdezz rá az orvosodnál, mert egyénenként változó, hogy kinek mennyi vasra van szüksége. Nekem írt fel Maltofert egy doki: "Minden terhesnek szednie kell!" felkiáltással,de olyan székrekedést okozott, hogy volt, mikor egy hétig nem tudtam elmenni wc-re. Miután az orvosom megnézte a vérvétel eredményét, azt mondta, hogy hagyjam nyugodtan abba, mert többet ártok vele mint használok (4 nap után már enni sem tudtam, folyamatos hányinger, puffadás, görcsök...). Azóta áttértem a pezsgőtablettára és semmi gondom nincsen vele. A vérképem tökéletes, nem lettem vérszegény.

35 hetes kismama

2010. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nem tudom....olvasom a válaszokat, de nálunk nem ez a trendi!!! Az orvos szigorúan megmondta, hogy semmi vas készítményt ne szedjek, amíg ő azt nem mondja, mert a labor eredményből csak egy nőgyógyász tudja megmondani, hogy kell-e vagy sem, és a túladagolás is veszélyes lehet. Ma beszéltem a barátnőmmel, aki 10 hetes terhes, és neki is azt mondta a doki, hogy addig ne szedjen semmit, amíg nincs meg a laborja, és utána majd visszatérnek rá!!!

2010. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tőlem a dokim kérdezte hogy szedek e valamit, és mondtam neki hogy a pezsitablettát! Azt mondta hogy ok! De fontos a vas a szervezetnek! Ha csak te is ezt iszod nem lehet semmi bajotok! Én is beszéltem barátnőimmel és valaki ott rontotta el hogy nem szedett semmit (a saját bevallása szerint! Főleg azért mert leginkább középidőtől töltődnek fel a baba raktárai! Csak azért érdekelt ez a dolog mert lehet hogy van jobb is mint a pezsitabletta! :)
2010. febr. 22. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!