Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első magzatmozgás idejéből...

Az első magzatmozgás idejéből kiszámolható a szülési dátum?

Figyelt kérdés
Régen egy asszony anyukámnak megmondta a születési dátumomat a magzatmozgás alapján. csak már nem tudja anyum mert igen csak 20 éve volt. a magzat mozgástól számitva valahány nap. nem tudja valaki ezt pontosan?

2015. ápr. 14. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet ez alapján kiszámolni, ez is csak hókuszpókusz. Egyéni adottságoktól, meg a méhlepény tapadásától is függ, hogy mikor kezded el érezni. Pl ha a mellső falon tapad, akkor kicsit később.
2015. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Van, aki mar 12 hetesen erzi, van, aki csak 22 hetesen.

A legtobb no megis 36-40 hetesen szul.

2015. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mielőtt éreznéd már az előtt is mozog a baba. Valaki korábban érzi meg (többedik terhességnél 13-14. hét), van aki később (mellső fali méhlepénynél 20-22. hét). Ezek alapján baromira el lehetne számolni a dolgokat.
2015. ápr. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Régebben azt mondták, h amikor érzed, hogy megmozdult, onnan még annyi van hátra, mint ahány hét már eltelt. Na, ez az ami nem igaz, ahogy előttem is írták. Folyamatosan mozognak, csak van egy pillanat, amitől már érzed is. (A kicsit már a 15. hét körül éreztem, aztán a 42. héten született.)
2015. ápr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Anyának mondta még régen egy védőnő amikor velem volt terhes,hogy onnantól,hogy először érzed a mozgást, 5 hónap +- 1-2 nap. Anya mondta a dokinak,hogy május 18-án megszül. A doki kinevette,hogy menjen már,örüljön ha itt június elején lesz gyerek. Május 17-én éjfél előtt már fájásai voltak és 18-án meg is születtem. A doki meg ment tollal és papírral,hogy legyen szíves mondjon neki lottószámokat. Persze nyilván ezek babonák, meg ilyen régi "falusi" dolgok,meg nem törvényszerű,de hát a régi asszonykák csak tudták valahonnan,hogy kb. mikor szülnek.
2015. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16 hetesen éreztem először, betöltött 41 hetesen született a fiam.
2015. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az elso fiamnal 16 hetesen ereztem es a 38 heten szuletett. Most a masodikkal 14 hetesen ereztem es most vagyok a 38 heten de meg sehol semmi pedig akkor ezek szerint mar 2 hete meg kellett volna hogy szuljek :-)
2015. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Háűt igen,ezek nem mindig jönnek be. Nagyon egyén függő. Nekem pl. május 24 a dátum,de a mozgás szerint május 4-8 közt. Nálam úgy néz ki be fog jönni,mint anyának,mert már 3 hete lent van nagyon a hasam,a védőnő is megjegyezte,hogy lehet már az anyák napját "hivatalosan" is ünnepelni fogom. :D Az meg ugye 5-e.
2015. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem május 25 a kiirt időpont.. 18+1 naposan,pontosan december 24-én éreztem az első magzatmozgást.de ugy néz ki én se fogom kihuzni a végéig.. megy lefele a hasam,jóslófájás,arctorzulás,vizesedés. alul szurkálo,nyilalo érzés..és pár napja kegyetlen derékfájdalom
2015. ápr. 15. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!