Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhesen milyen...

13 hetes terhesen milyen vizsgálatokon vagytok túl, ez elégséges amiken eddig voltam?

Figyelt kérdés
Nem nagyon van se ismerősöm, se segítségem. 13 hetes vagyok, az első pillanattól kezdve tudom, hogy terhes vagyok, kb. 2 hetente járok azóta ultrahangra, de nem valami kedves a dokim. Szakmailag sok mindent nem mondott. Folsavat szedtem 11 hetes koromig, utána egy másik doki felírta a femibion800-at azóta azt szedem napi 1-et, meg ha néha eszembe jut akkor magnéziumot, kalcium sandozt. Eddig egyszer voltam védőnőnél a múlt héten aki megmérte a súlyomat és kiállította a kiskönyvemet. Múlt hét pénteken pedig noha szűrésen voltam. Van valami ami kimaradt esetleg? Kérdeztem a védőnőt, hogy vérvételre nem adna-e beutalót, de azt mondta azt majd később.
2013. dec. 22. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz kell még elmenni valamikor,a ki csinál EKG-t és az első laborvizsgálatot is a 12. hét környékén szokták. Ultrahangra felesleges 2 hetente menni, dokihoz kb havonta, védőnőhöz 4-5 hetente szokták hívni az embert. Opcionális vizsgálat a Down-kór szűrésre a kombinált teszt, amit a 12 hetes genetikai uh-al egy időben szokták csinálni. Ha nem mondja a dokid, hogy mi van, mire mikor menj, akkor szerintem keress másikat!
2013. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 12. heti genetikai ultrahang megvolt? Ahol megmérik a tarkóredőt, megnézik, látható-e az orrcsont (ezek a Down-szindróma kizárása miatt kellenek), illetve úgy általában az összes szervét és testrészét részletesen megnézik, lemérik.

A vérvételnek meg kéne azért már lennie, protokoll szerint minimum trimeszterenként egy teljes vérkép+vizelet kell, te pedig túl is vagy az 1. trimeszteren.


A következő nagyobb vizsgálat a 16. héten az AFP lesz, legkésőbb ezzel együtt csináltasd meg a nagylabort! Ennek az időpontja nagyon fontos, legjobb pont a 16. hét betöltésének napján. Ezután a 19. heti ultrahang lesz, aminek elvileg szintén bagyon alaposnak, részletesnek kell lennie. Azt követően a terheléses vércukormérés a 24. héten, ezt általában megintcsak össze szokták kötni teljes vérkép+vizelet vizsgálattal.

2013. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja ha a Femibion800 elfogy, válts Femibion400-ra, vagy nekem még a Pharmaton Matruelle nagyon jónak tűnik összetétel szempontjából.
2013. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

20. héten vagyok, eddig ennyi történt:


6. héten orvosilag megállapították a terhesség tényét hüvelyi ultrahanggal

13. héten (kissé megkéstem, de még belefért) UH, Down szűrés, vérvétellel megerősítve

16. héten teljes vérkép, vizeletvizsgálat, vércsoport meghatározás

19. héten genetikai UH, végigleltározták a magzat belső szerveit - agy, szív, stb, fjelődési rendellenességeket keresnek ilyenkor


Karácsony után megyek a dokimhoz a vérvétel és az Uh eredményeivel, bár ez inkább protokolláris, mert egyértelműen nincs kóros eltérés egyik vizsgálat szerint sem.

2013. dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit fogalmi zavarban vagyok. Szóval most voltam a noha szűrésen, ahol egy papírt is aláírattak minden kismamával, és ott lemértek szinte mindent a talpától a feje tetejéig, csontjait, belső szerveit néztés, de pontosan nem tudom...a doki azt mondta semmi eltérést nem lát. Ez lett volna a genetikai vizsgálat? De olvastam kombinált tesztről, meg Down kór szűrésről, ezekre is mind a védőnő elküld majd, vagy ez opcionális?
2013. dec. 22. 11:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a "noha" az nucha (=tarkóredő), az volt akkor a genetikai UH, down szűrés.

A kombinált teszt opcionális és fizetős, 9-12ezer körül mozog. UH és vérvételből áll. Senki nem fog rá elküldeni, ha akarsz menni neked kell utánnajárni, de sürgősen mert ez is időhöz kötött.

2013. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Így már világos, köszi. Akkor ez a nucha szűrés ami volt, ezen a Down szindrómát is ki tudták zárni? Ha elmegyek fizetősre, ott is ugyan ezeket az adatokat nézik meg ultrahangon?
2013. dec. 22. 11:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha elmész kombinált tesztre, az egy darab vérvételből áll (az uh mellett, amin már ezek szerint túl vagy), amikor 2 dolgot vizsgálnak a véredben (PAPP-A és szabad HCG) ezek alapján tudnak egy kockázatbecslést adni arra, hogy milyen valószínűséggel fordul nálad elő 2 féle kromoszómarendellenesség, melyből az egyik a Down-kór, a másik nem tudom mi. Ezt magadnak kell intézni, keresni egy helyet, ahol leveszik a vért hozzá, akár magán laborok, akár magán ultrahangos helyek megcsinálják, de hallottam, hogy több kórházban is megcsinálják külön pénzért. Szóval használd a google-t, kérdezd meg az orvost, védőnőt. De sürgősen, ha akarsz ilyet, mert már ideje lenne. Egyébként a genetikai ultrahangon is nézik a Down-kór jeleit, ha van orrcsont és a tarkóredő kisebb mint 3 mm, akkor valószínűleg rendben van a baba. És igen, most már Femibion 400-at kéne szedned, amiben van halolajos kapszula is a vitaminbogyó mellett.
2013. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. dec. 22. 11:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeken kívül egy labornak és EKG-nak már tutira kellett volna lennie. A védőnő nem adott papírt a terhesgondozási protokollról?


[link]

2013. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!