Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy a mai nap...

Miért van az, hogy a mai nap 22 hetes a terhességem (uh szerint) még is a fogamzás feltételezett időpontjára 2014.11.24-et írtak ami ha jól számoltam vissza eltér majdnem két héttel? Nem nagyon értem, hogy számolják a terhességi hetet.

Figyelt kérdés
Sajnos menzesz alapján nem nagyon lehet kiszámolni mert fogamzásgátlót szedtem amit júliusban hagytam abba és volt olyan hónap közben, hogy nem jött meg. Utoljára 14.09.15-én volt meg, az október kimaradt és novemberben meg már baba lett.

2015. ápr. 16. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
plussz minusz 2 hét becsúszhat. nincs garancia mikor volt peteérésed, és arra sem melyik alkalomból termékenyült meg,és melyik nap ágyazodott be. igazából csak tippelgetnek méret alapján,ami 2 különböző ultrahangon akár változó is lehet. én is csak kapkodtam a fejem a terhességnél,egyiknél ezt mondtak,másik ultrahangon 2 napra rá azt. (4d után mentünk simára)eslő hónapokban csak tologatták az időt ide-oda :D
2015. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

22 hetesen nem számolják a terhességi heteket... azt a 12. hétig nézik, addig ugyanis minden baba ugyan akkora. 12. hét után meg már különböző ütemben nőnek.

tehát az első uh-on megállapították, hogy mennyi idős. utána meg már csak mérik, hogy mekkora és az adott méretekre kidob a gép egy becsült kort, ami ahhoz kell, hogy tudják, megfelelően fejlődik-e.

ha kisebb ugye 2 héttel, akkor nem lesz hosszabb 2 héttel a terhesség, hanem a baba a nagykönyv szerint méretek alapján picit alacsonyabb vagy vékonyabb, mi meg már azt jelenti, hogy ha időre fog születni akkor valószínűleg nem 3600g lesz hanem 3200g...

így érted?

2015. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg annyi, hogy most olvastam olyat, " hogy megtermékülésed napján tulajdonképpen már két hetes terhes voltál" ez mit jelent pontosan? Miért számolnak valamikor 40 hetet máskor meg 38 hetet?
2015. ápr. 16. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:

A terhesseget az utolso menses elso napjatol szamitjuk.

Tehat -feltetelezve a tankonyvi esetet- 2 hettel ezutan van peteeres.

Tehat a tenyleges teherbe eseskor mar 2 hetes terhesnek szamitunk.

2015. ápr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont azért tér el nálad is 2 héttel a dolog, mert a megtermékenyüléskor már tényleg 2 hetesnek számít a terhesség.

Ez azért van, mert a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, mert az egy fix dátum, míg a megtermékenyülés napja max feltételezhető. De ugye akkor még csak elkezdődik a menzesz, nincs még baba. Az ovuláció pedig az átlagos (tankönyvi) 28 napos ciklus közepén (14. nap) történik, akkor történhet meg a megtermékenyülés. Így tolódik el 2 héttel a tényleges terhesség. Minden így van kalkulálva. Mikor az UH-os adatok alapján azt adja ki a gép, hogy pl. 10 hetes terhesség, akkor kb. 8 hete fogant meg a baba.

2015. ápr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!