Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy progipótlással megakadályozzuk a természetes szelekciót és beteg baba lesz?

Figyelt kérdés
Ha a gyógyszer nélkül elment volna és megakadályozzuk progeszterronnal, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy beteg lesz? Mert azt mondják, hogy az életképes terhesség úgyis megmarad, ha meg nem az, akkor nem érdemes közbeszólni, de én ezzel nem értek egyet. Mi van, ha baba egészséges, csak én nem termelek elég progeszteront és azért nem tud maradni? Ha nem életképes, úgysem lesz az, ha progeszteront szedek, és úgyis elmegy, nem?
2015. ápr. 20. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, ahogy te.
2015. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Azt tudom, hogy rengeteg a koraszülött és rengeteg a beteg baba. Nekem 4 évig nem jött össze, mindenki hülyének nézett, hogy nem vagyok hajlandó "rásegíteni". De nem voltam hajlandó. Éppen az olyan esetek miatt, ami a környezetemben történik, hogy gyógyszereken élnek, hogy megmaradjon a baba. Nekem az ikrek közül az egyik elment (még mielőtt érzéketlen tuskó elnnék, megsírattam, most is fáj) az orvosom azt mondta, természetes szelekció, valószínű ha erőltetjük, akkor valami baja lett volna. És még ekkor sem kaptam semmit, nem vizsgáltuk az okot. Pedig gondolom a másik is veszélybe került. De az orvosom szerint ha génhiba, inkább most, mint később. Nehéz volt, nem mondom, de igazat adtam neki. Soha nem tudnám megbocsájtani magamnak, hogy erőltettem valamit, amit a természet megoldott volna, és ezért egy gyermek életét tönkreteszem. Így sincs rá garancia, hogy egészséges lesz, sose lehet tudni a mai világban. De én a természetre bíztam és nagyon remélem, hogy kegyes velünk!
2015. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt hogy ez az én véleményem, ez az én hozzáállásom, ugyanúgy elfogadom a másik odlalt is. Csak kérdezted és én válaszoltam amit én gondolok.
2015. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Igen, én is egyetértek veled. Abban az esetben akadályozod meg a természetes szelekciót, ha a progeszteronhiány valamilyen öröklött hajlam miatt jelenik meg benned, és ezt továbbörökítheted a babádnak. De attól, hogy a te hormonháztartásod esetleg környezeti hatások vagy mondjuk éppen a korod miatt nem funkcionál tökéletesen, gyógyszeres kezeléssel még makkegészséges gyereked foganhat. Ha genetikai hibája lenne és emiatt elhalna, azon a hormonpótlás sem segít, csak elodázza a vetélést.
2015. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit a 2-es ír. Ismerek néhány olyan családot, ahol beteg baba született, illetve olyanokat is, akiknek szülés után rövid idővel meghalt a baba. Egyik sem kapott semmilyen kezelést, sőt mindegyiknek épp azért volt váratlan, mert teljesen problémamentes terhesség után, makk egészséges anyukákkal történt mindez.

Sok lombikos, inszemes ismerősöm is van, akik nyilván kaptak kezelést, többek között progeszteronpótlást és mindegyik gyerek egészséges. A mi lányunk is egészséges, én a 14. hétig szedtem napi 6 szem utrogestant. (Természeseten ez nem reprezentatív felmérés, csak az én személyes tapasztalatom.)

2015. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hiába a progipótlás ha beteg a baba és leáll a szive. Pl az utrogestan nem csodaszer. Arra használ ha valakinek sargatest elégtelenség miatt menne el a baba. És ment el baba emellett is már, akkor nem hormon gond volt a baj hanem más.

Amúgy én se lennék már terhes Angliában. 6 és 12 hetes kor között progipotlas.. Ettől még nem lesz beteg a babánk. :)

2015. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a génhibás magzat a progeszteron pótlás nélkül is valószínűleg elhal. Itt szerintem nem ez a probléma, hanem az, hogy mire megállapítják, hogy valami baja van a babának már 16-18 hetes terhes vagy. Már érzed minden mozdulatát, becézgeted, simogatod, ő pedig reagál. Lehet, hogy nekem sem lenne szívem elvetetni egy ilyen kis embert.
2015. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En errol megkerdeztem a dokim, es hatarozottan allitotta, hogy ha beteg a baba, progipotlas nem fog segiteni, max kicsit nehezebben indul be a veteles. Progi csak es csak is akkor segit, ha az anyukanak sargatest elegtelensege van , sajnos a vetelesek 50%-nal ez a felelos. En is kaptam potlast, azota minden rendben :)

17 hetes kismami

2015. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ez azért nem egészen így van. Van, akinek haematoma miatt kell szednie, az viszont ha nem felszívódik, hanem kifakad, akkor kimoshatja a teljesen egészséges magzatot.
2015. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!