Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 50 kilós nő esetében hány...

50 kilós nő esetében hány kilós babát engednek megszülni max? Lehet tiltakozni, ha nem akarok négy kilós gyereket természetes úton szülni, vagy ilyenkor mélyre kell nyitni a buxát?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 14:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Alapvető, hogy egy anya testében olyan baba fejlődik, aminek megszülésére képes. Az elenyésző kivétel általában betegségből (pl. kezeletlen cukorbetegségből) ered. Képes vagy megszülni a babád, akár sérülések nélkül is, akkor is ha 4kg feletti. De ha mindenáron császárt akarsz, az sem kerül sokba, manapság már minden második szülés császár a kórházi dolgozók türelmetlensége miatt. Menj a SOTE-ra, ott meg van olyan nap, hogy nincs is hüvelyi szülés, vágnak,ha kell, ha nem! Ingyen. Mert ilyen világban élünk! A nők félnek szülni, az orvosok meg sietnek haza.
2015. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Első, ez nem igaz.

155/50 voltam a terhesség kezdetekor, 58 kg-mal mentem szülni. A 3200 g-os baba nem fért ki relatív téraránytalanság miatt.


Tehát ő hiába volt statisztikai középérték a mértét tekintve, én a statisztikai középérték alatt voltam. Vákuummal szedték ki, mert elakadt a szülőcsatornában.

Ha a természetre bízzuk, ő ott fullad meg, én meg elvérzek.

2015. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
A húgom 48 kilóval ment szülni, mindkét fia 4, 25 volt... és mindkettő hüvelyi úton született, gyorsabban, mint az én három kilónál kisebb lányom... na, a tesóm génjeit kéne beültetni mindenkibe.
2015. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
5%
5kg és nem tudom hány centis fej felett nem engedik,amúgy meg kifér,hidd el.De szerintem ritka ha egy pici nőnek óriás gyereke születik.50kiló meg azért nem is olyan kevés,mint mondjuk egy 40-45kilós pici nő.
2015. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10%

A relatív téraránytalanság ott helyben derül ki, mivel szülés közben a medence és a baba feje alakul egymáshoz. Ezt neked előre senki meg nem mondta, hogy mennyire tudsz széttágulni és a baba hogyan alkalmazkodik hozzá.


(Nem mellékesen át lehet beszélni egy hozzáértővel azt is, milyen testhelyzetekben próbálkoztál, és milyen beavatkozások történtek előtte, hogy nem volt időtök alkalmazkodni egymáshoz. Ez is okozhatja, nem csak a méret.)

2015. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Bár több gyereket nem tervezünk, az orvosom mondta, hogy ezek után, ha ismét terhes lennék, programozott császár lesz.


Kérdező: helyzete/orvosa válogatja. Alacsony nő is képes lehet 5 kg-os babát megszülni és magasabb nőnél is adódhat komplikáció. A valószínűség persze apróbb termetnél nagyobb, de nem egyértelmű.

Nálam bejött, de van olyan ismerősöm, aki nálam is alacsonyabb és közel 5 kg-os babát gond nélkül megszült.

2015. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
2: de nem császároztak, vagyis kifért a gyerek. Itt más probléma volt.
2015. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

" az orvosom mondta, hogy ezek után, ha ismét terhes lennék, programozott császár lesz"


Naná, mindenre ezt mondják.

2015. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

"milyen testhelyzetekben próbálkoztál, és milyen beavatkozások történtek előtte,"


Gyakorlatilag a fejenálláson kívül mindenfélében. Hanyatt csak akkor fektettek, amikor sokadik próbálkozásra se lett eredménye a kitolásnak. Beavatkozás is akkor történt, oxitocin és vákuum formájában. Előtte semmi, két bekukkantásos vizsgálaton kívül, amikor a méhszájat nézték a vajúdás elején.


Nem hinném, hogy ennyire spirituális módon kellene vizsgálagatni, hogy "alkalmazkodunk-e egymáshoz". Néha a természet is hibázik, nálam is ez történt. Régebben mentünk volna a levesbe, hiszen akkor nem véletlenül volt nagyobb a szülés közbeni anyai halálozás.

Szerencsére a 21. században már van szakértelem és eszköz ahhoz, hogy korrigálják az ilyen hibákat.

2015. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%
Kislányunk 7éves,mikor vele terhes lettem, akkor 43 kiló voltam, és nem híztam sokat a terhesség alatt sem (ha fejreállok se tudok hízni).3és fél kilóval született természtes úton, és 4 óra alatt megszületett. Az hogy 50 kiló vagy semmit nem jelent. Meg honnan veszed, hogy 4kilós a baba. Meg ha annyi se jelenti azt, hogy nehéz lesz megszülni. Majd az orvos tudja a dolgát. Azért a császár komoly hasi műtét. Énssaját ötlettől vezérelve biztos nem akaratoskodnám ki.lehet pikk-pakk kint lesz az a gyerek simán is.
2015. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!