Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SZTK-s kismamák! Milyen...

SZTK-s kismamák! Milyen tapasztalotok van nem magánrendelős, nem fizetős orvosok terén? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az első terhességem alatt végig magándokihoz jártam, évtizedek óta ismerjük... Viszont most már nem vállal szüléseket, így mást javasolt. Az a baj az "új" orvossal, hogy egyrészt drágábbi és rengeteget (!!!!) kell nála folyamatosan várni, a korhzáz, ahol szülni lehet nála nem túl szimpatikus, és igazából ehhez az orvoshoz nem köt túl sok minden... Tehát az vetődött fel bennem, hogy minek fizessek, ha tulajdonképpen ugyanaz(az "ismeretlen") megvan ingyen is, TB-ből. Illetve hát a szülés is elég drága nála... SZóval, a tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy milyen a sima sztk, nem flegmák -e, hozzáértés, bánásmód stb. Valamint, ha bárkinek van tapasztalata bármely kórház gyermekágyas időszakáról, azt is nagyon megköszönöm.
2015. ápr. 22. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosfuggo. Voltam mar sztk-s rendelesen nagyon rendes és lelkiismeretes orvosnal is és olyannal is aki egyaltalan nem volt szimpi és nem lattam rajta hogy annyira erdekelne.
2015. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sztk-ba jártam és ügyeletesnél szültem mindkét gyerekemet, a picit tavaly szeptemberben.

Örs-re jártam az sztk-ba. Mindig ugyanahhoz az orvoshoz írtak be, amikor havonta kellett vizsgálatra mennem. Én mondtam meg, hogy kihez akarok. Az orvos aranyos és türelmes volt mindig, ha kérdeztem, rendesen válaszolt. A terhesrendelésen is aranyosak voltak, az egyik nővel azóta is nagyon jóban vagyok. Mindig kaptam időpontot, max negyed órát kellett várnom.

Az Uzsokiban szültem. Ott is aranyosak voltak, bátorítottak, a második szülésemkor (5 órás volt), szinte végig velem volt a szülésznő, sőt az utolsó 3/4 órában az orvos is, pedig akkor még csak javában szenvedtem, a kitolási szakasz kb 10 perc volt. Aranyosak voltak , símogatták a kezemet, bátorítottak, stb. Az orvos utána amikor találkoztunk a folyosón, mindig msooylgott, megkérdezte, minden rendben van-e. A csecsemős nővérek is teljesen normálisak voltak , az épolónők is, a gyerekorvos is, a tanácsadók is, szóval mindenki.

Én nmaximálisan elégedett voltam, pedig nem fizettem semmit.

2015. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves második válaszoló, írhatnék esetleg privit ezzel kapcsoltban? :) Kérdeznék még, olyan nagyon öröm, hogy sztk-ban is lehet ilyen jó tapasztalata az embernek. Köszönöm.
2015. ápr. 22. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kilenc orvos dolgozik a szülészeten, nőgyógyászaton. Közülük van három, akinek azt sem engedném, hogy megvizsgáljon. Van pár, akinek a stílusa minősíthetetlen, ha nem fizetsz a vizsgálat előtt (sztk-ről beszélek). A maradék közül választottam orvost. Jártam eleget korábban sztk-ban és inkább nem kockáztattam, mert nálunk nem lehet adott dokihoz bejekentkezni, hanem aki éppen ráér, az van a terhesgondozóban. De ez csak az itteni tapasztalatom, lehet, hogy létezik rendes sztk normális orvosokkal.
2015. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Budapesten a kőbányai szakrendelőbe járok. Mindig megnézem a honlapon, mikor rendel az az orvos, akit kedvelek, és célzottan hozzá megyek. Ha időben észbe kapok, időpontot is lehet hozzá kérni telefonon, de az utóbbi időben lemaradtam róla, így többet kell várni. Egy hónapra előre ki van írva a rendelések rendje, így tudod, kihez mész, nem csak beesel egy vadidegenhez.


A recepciósok stílusa kritikán aluli, az egyik asszisztensnő is elég flegma, de az orvosról csak jót tudok mondani, és a berendezés is teljesen korrekt, van ultrahang is a rendelőben. Az orvosomat megkértem az első vizsgálatokon, hadd fotózzam a monitort a vizsgálat végén, és kimerevített egy jó pozíciót, így már felöltözve, kényelmesen fényképezhettem. :)


Abszolút jók a tapasztalataim a recepciót és a várakozást leszámítva, de alkalmanként kb. 15 ezer forint megtakarítást nekem megér. :)

2015. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

SZTK-ba is rendelt itt nálunk olyan orvos, aki méregdrága magánrendelést is tart.

Szerintem orvosfüggő, nekünk itt rendes volt, de lehet nálatok meg durván flegma az SZTK-s vagy csak neked nem lenne szimpi, aki nekem meg igen.

A helyedben arról tennék fel kérdést, h abban a városban ahol laksz melyik SZTK-s orvost ajánlják a többiek és megpróbálnám azt.

2015. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Uzsokiban én is szülnék szívesen fogadott orvos nélkül is. Igazából annyira szimpatikus volt a kórház, hogy ezért fogadtam dokit, aki végülis nem lett nekem szipmatikus. Mégsem bántam meg, mert az Uzsokiban tényleg jó volt szülni is, és az utána levő 5 nap is nagyon jó élmény volt. Sajnos én körzetileg nem oda tartoztam.
2015. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!