Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki kombinált teszten?...

Volt valaki kombinált teszten? Vélemény?

Figyelt kérdés
Védőnő tájékoztatott,hogy a 12 héten a kötelező uh és vérvételen kívűl van lehetőség ilyen tesztre.Szerintetek?

2015. ápr. 26. 20:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

27,5 éves vagyok, második gyermekemet várom.

Elsőnél nem csináltattam meg 2,5 éve.

Most valamiért nem hagyott nuygodni a gondolat, megcsináltattam, múlthét pénteken jött meg az eredmény ( Budapest, 2 nappal a vérvétel után):

Down: 1:25.000-hez

Nyaki redő uh alapján( 12+5 naposan volt): 1,1 mm.

Sokat gondolkodtam mielött befizettem a csekket,de végül úgy döntöttem,ezen nem múlik.


Ha meg tudod csináltatni kórházi áron ( nekem 10.500 ft volt) akkor javaslom.

2015. ápr. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as nem a kombináltat tukmálják, azt persze eldöntheted, hanem utánna az amniot amit sokat nem vállalnak. 😳
2015. ápr. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

"Nagyon sok 39 éves kismamával találkoztam akiknek mind 1:250 volt a kockázat."


Nekem ez fura.

Vagy nem tudták értelmezni a leletet, vagy mindegyiknek sajnálatos módon megegyezett a számított érték az életkorival.


Kérdező!

A kombinált teszt vérvételi részénél nincs olyan, hogy rosszabbat mutatna attól, hogy egy héttel fiatalabb a magzat, az az AFP-re volt jellemző, de azt régen se a 12. héten, hanem a 16.-on vették le.

A kombinált vérvételijét a 9. héttől lehet, akkortól lehet kimutatni az anyai vérből a magzati hormonokat.

Az UH-t pedig 11+6 és 13+6 között kell.


Engem megnyugtatott, hogy az életkori 1:650 -hez képest 1:15000 lett az eredmény

2015. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat.Sokat segített a döntésben főlleg,hogy hiányos információk tudtában voltam.Mindenképp megcsináltatom hisz úgy nyogodtabban hajtom álomra a fejemet ha tudom,hogy minden rendben van.Mégegyszer köszönöm szépen nektek :)
2015. ápr. 27. 09:27
 15/15 anonim ***** válasza:

"Nem tudták értelmezni a leletet" ?

Cegléden egy féle eredmény van!

" A vizsgálat eredménye:" és kész! Nem vagyunk fogyatékosak.

2015. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!