Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki kivárja 12. hetet,...

Mindenki kivárja 12. hetet, hogy közölje a terhességét környezetével?

Figyelt kérdés

Most 7 hetes 3napos vagyok már 3 hete tudok a kisbabám létezéséről, amit múlt héten a doki is alátámasztott.

Eddig csak a férjem tud róla de szeretnénk közölni a többi családtaggal is ill. a munkahelyemen is. Kivárnánk mi a 12.hetet de mire eltelik az 5 hét teljesen nyilvánvalóvá válik mindenkinek.A munkahelyemen azért mert rosszul vagyok és fáradékony nem bírom a strapát.A családban és a barátoknál pedig az alkohol miatt.Mi gyakran ülünk össze sütögetni főzőcskézni és általában megittam 2-3 pohárral.De amióta terhes vagyok rendszeresen visszautasítom, eddig a cigifüst sem zavart most kerülöm,arrébb ülök stb. nehéz lenne még 5 hétig titkolózni de félek is még elmondani.nem tudom mi lenne a jó.

Első terhességem, nem volt vetélésem,és panaszaim sincsenek.Az orvosi vizsgálaton (6hét 5nap) a doki 7hét 1napra számolta a mérete miatt.



2015. máj. 3. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam. A munkaköröm nagyon nem megfelelő, az orvosi vizsgálatot táppénzen vártam meg, ott még volt indokom, senkinek nem mondtam a terhességet. De ahogy másik munkakörbe helyeztek már nem tudtam titkolni. Ha nem ez a helyzet én nem mondtam volna max tesómnak.
2015. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nagyon nem mindegy, hogy valaki a szűk családjának elmondja vagy világgá kürtöli.
2015. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a leendő apuka nem bírt magával 9 hetesen szétkürtölte
2015. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nem aggódnék a helyedben,nyugodtan elmondhatod akinek akarod,aki fontos.Együtt fognak örülni Veletek és ha gond lenne,bár nem lesz :) akkor nem azért lesz mert elmondtad

És hidd el akkor jó lesz hogy tudják és melletted vannak

De a legfontosabb hogy ne is gondolj arra hogy gond lehet

Boldog babavárást!

2015. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én babonás vagyok, szóval én várni szerettem volna a 12. hétig. De a férjem annnnnnnnyira boldog volt, mikor mondtam neki, hogy pozitív lett a teszt. Nagy nehezen sikerült rábeszélnem, hogy legalább az első vizsgálatig várjon a híreszteléssel. NA, mikor az megvolt, és mindent rendben találtak, telefonált is a leendő nagyszülőknek. Ekkor voltam 8 hetes. Én tartottam a számat, de a férjem csak elkotyogta 1-2 embernek még, meg persze a boldog mamajelöltek is. De a munkahelyen csak a 12 hetes vizsgálat után jelentettem be, bár nem lepődtek meg.
2015. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 barátnőm azonnal felhívtam a lakásba, hogy nézzék meg a legelső halvány tesztem. Együtt forgattuk, világítgattuk meg. Pozitív volt. Egyből felhívtam Anyukám is és a férjemmel is telefonon közöltem a hírt, videotelefonon. Szóval, nem tudtam titkot tartani. A munkahelyemen rögtön kiderült, mert a főnökömmel együtt jártunk ki cigizni. Hívott, nem mentem, gratulált a babához. Úgyhogy mindenki gyorsan megtudta.
2015. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha a szűk családomban elmondom akkor muszáj a munkahelyen is mert a férjem testvérének a barátnője ott dolgozik ahol én, és nem nagy titoktartási képességéről híres. Nem szeretném ha a főnökség máshonnan tudná meg.

Másrészt édesapám is jövőhéten jön haza külföldről és ha most nem mondom el neki személyesen akkor majd csak telefonon tudnám közölni vele mert ősszel jön haza legközelebb.

Köszi a válaszokat

2015. máj. 3. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Én először csak anyukámnak mondtam meg, amikor pozitív lett a teszt. Ő tartotta a titkot, még apukám sem tudta. Neki, a testvéreknek és az anyósomnak az első vizsgálat után mondtuk el, kérve mindenkit, hogy ne adják tovább. Szerencsére ők megbízhatóak. :)


Én távolabbi ismerősöknek, kollégáknak csak a genetikai ultrahangot követően mondtam el, amikor már látszott, hogy egészséges, és szépen is fejlődik.

2015. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem vártam ki. Pont a H1N1 kezdetén lettem terhes és dolgoztam, így azok a kollégáim, akikkel napi kapcsolatban voltam, már 7,5 hetesen tudták, mikor lett szívhang.


Szüleim 4,5 hetesen, párom családja 7,5 hetesen tudták meg.

2015. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi mindkettőnél kivártuk mielőtt bárkinek elmondtuk volna. Mindenki uhról tudta meg. Egyrészt amíg nem tudtam, hogy tényleg minden oké-e nem akartam higy bárki tudja, párom nehezen tudta betartani, de megtette. A másodiknál inkább a nagyobb volt akitől tartottunk nehogy elszólja magát. Mivel egyébként irodai munkát végzek ott csak a 16. Héten mondtam meg.
2015. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!