Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismamák! Fekszem...

Nné Adrea kérdése:

33 hetes kismamák! Fekszem zömében megrövidült mehnyakkal 2cm. Tegnap voltam doktornal mert hánytam. Ma láttam papíron cervix 1 cm. Nem mondott semmit erről. Aggódjak? Mit jelent ez? Fodrászhoz akartam menni.

Figyelt kérdés
Hetek óta nem végzek házimunkát.Takarítás,főzés.mosás a párom mindent megcsinál.Mégis rövid cervix:-( még maradthatna pocakban pár hetet.
2015. máj. 6. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A doki nem mondott semmit.

Te meg nem is kerdeztel...

2015. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hazaengedett csak itthon olvastam papíron.Jövő hét szerdára rendelt vissza.Ez volt korábban megbeszelt időpont.
2015. máj. 6. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:

A mehszaj zart?

Ha igen, akkor is nagyon sokat fekudj, nehogy emelgess vagy hajolgass!

Ha mar nyilsz, akkor pedig szigoru fekves. Csak vecere kelj fel!

2015. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Arról nem nyilatkozott dr.,papíron se latok erre utaló írást.3 hete zárt volt,2 cm.Fekszem,tényleg csak orvoshoz,mosdóba megyek ki.Fodrászt is lemondjam?nem akarom baja legyen babának.
2015. máj. 6. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Na már megint egy tévhit.

A megrövidül méhnyak alkati dolog is lehet,nekem alapból meg volt rövidülve az elejétől fogva.Ez nem jelent semmit,nem kellett pihennem,nem volt szextilalom se semmi.39.hétre szültem.A te eredményed sem jelent semmit,azért nem is mondott semmit,mert nem volt mit.Amíg zárt vagy addig felesleges parázni.

2015. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez kicsit megnyugtó.Már kezdtem rendesen megijedni.
2015. máj. 6. 19:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni,nő a baba,nagyobb a méhed súlya,halad a terhességed,ennyi.

Akkor van gond ha nyílik az anyuka,de még akkor sincsen katasztrófa,nem kell rettegni,csak akkor van az,hogy pihi,meg szex tilalom.De még akkor sem kell minden esetben feküdni csak ha a belső méhszáj nyílik mert az már koraszülés veszélyes.

De mivel te már 33 hetes vagy,egyébként sem kell annyira parázni,mert a kritikus időszakon túl vagy,ha ma megszületne sem lenne már nagyon nagy baj.

De csak megrövidült méhnyak nem jelent semmit.Mint írtam :)

2015. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A dokim erre azt mondta, hogy nem kell félni anyuka, a gyerek nem esik csak úgy. :)
2015. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hm, a két centi miért is rövid, miért kellene vele feküdni???Értem, orvos mondta, betartod, helyes is.Csak nem értem miért reagálják ezt mostanában túl?Van akinek alapból ennyi, mint nekem.Ráadásul nekem emellé még a külső méhszájam is kinyílt, mindez 15 hetesen, mégsem tiltott el a házimunkától, csak sok pihenést javasolt ,amit be is tartok, mindent apránként csinálok, nem egyszerre.A barátnőm 1000 -es értékkel vígan dolgozott végig, sőt bicajozott, orvos tudtával, és semmi baja nem lett.Ez a méhszáj alkati dolog.Én amúgy felhívnám, és rákérdeznék megnyugtatásképp.
2015. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2015. máj. 7. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!