Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A múltkori cukorterhelésem...

A múltkori cukorterhelésem 7,7 volt! A doki elküldött még egyre, és az már 6.8, ami épp hogy átlépi a megengedett határt! Ezt már el fogja fogadni? Vagy menni kellesz megint?

Figyelt kérdés
2008. aug. 29. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy Neked sűrűbben kell járnod terhelésesre,de ez csak a bébi javát szolgálja.Diétáznod kell majd ez szerintem tuti.Jó egészséget a továbbikban!27 hetes kismami
2008. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! én úgy tudom 7.3-ig el szokták fogadni. persze, ha nem is fognak diétára a saját érdeked (a babád érdeke) is, hogy odafigyelj a szénhidrát bevitelre.

Itt egy cikk a témában:

[link]

2008. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg kismama vagyok(6 hetes). Az éhgyomri(ébredés utáni)cukorértéknél 5,5 a normális,ami már nagyon jónak számit. Evés előtt a 6-7 közötti a normális, az evés utáni nem haladhatja meg a 9-et. A terheléses vércukorértéknél a 6.8 nagyon jó, pláne hogy ugy látszik, hogy sajna hajlamos vagy a tehességi diabéteszre. Nagyon figyelj a bevitt szénhidrátokra, általában a napi 175-200g-os napi szénhidrátbevitelt javasolják a kismamáknak, fontos hogy valami lightos mozgást is (séta) iktass be a napi programodba. A cukros dolgokat pedig érdemes elkerülni, és inkább müzlit enni helyettük. Érdemes otthon tartani vércukormérőt, és egy ideig feljegyezni a mért eredményeket, evés előtt, evés után 1,5 órával.
2008. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a terhelés után 7.1 volt, a dokim rögtön küldött diabetológiára, ahol előírták a diétát. Elég nehéz, én legalábbis nagyon utálom, mondjuk előtte sosem fogyóztam, vagy ilyesmi. Állítólag mindenkit beállítanak erre, ha magas lett az eredménye, de ez tényleg a baba érdekét szolgálja, úgyhogy muszáj végigcsinálni.

Az egyetlen jó dolog benne, hogy szülés után el lehet felejteni:)

Egyébként ha már egyszer előírták a diétát, akkor nem lehet abbahagyni, és kb 1,5-2 hetente kell járni kontroll terhelésre.

Remélem segítettem, egy 30 hetes kismama

2008. aug. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nekem még nem volt előírva diéta,de kíváncsi leszek,hogy mit fog mondani a doki,majd 2 hét múlva megyek! nekem nem igazán lesz nehéz betartani,mert én elég sokat fogyóztam már,sőt 2 hónapig olyat is csináltam,hogy lisztes,cukros dolgokat egyáltalán nem fogyasztottam,s nem igazán szenvedtem! köszönöm a válaszokat,és természetesen mindent megteszek a baba és a saját egészségem érdekében!
2008. aug. 30. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!