Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7.6 lett a cukorterhelésem...

7.6 lett a cukorterhelésem eredménye. Kell diétáznom?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta, hogy 7felett már javasolni fogják a diétát.
2011. szept. 28. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem 7,1 lett és először csak a cukros ételektől kellett távol tartanom magam, ami nagyon nehezen ment, mert iszonyatosan kívántam az édességeket, pedig egyébként nem vagyok édes szájú. Majd újabb terheléses vizsgálatot csináltak nálam 32 hetesen, akkor már 8 feletti lett az eredményem. Onnantól viszont már szigorú 180 gramm szénhidrát diétára ítéltek a szülésig.

Próbáld elkerülni az édességeket, süteményeket és talán nálad nem lesz gond.

Boldog babavárást!

2011. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Jubilee ***** válasza:
Szia! 7.8-as volt a cukorterhelésem. Onnantól kezdve 160g szénhidrát/nap diétán voltam, és szerencsére megúsztam az inzulinozást. A második terhességemnél pedig kapásból diéta, nem is voltam cukorterhelésen.
2011. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem eszem sem cukrosat, sem liszteset, odafigyelek, mert az előző terhességemnél diabéteszes voltam. Még nem beszéltem az orvosommal, hogy szükség van-e azonnali diétára. Valaki szerint 7.8ig jó, míg más ismerőseimet már 7felett diétáztatták. Várok még tapasztalatokat.

Köszönöm!

2011. szept. 28. 22:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem 6,4 lett,ami a dokim szerint simán átmehet terhességi cukorba. A 36.héten is megnézi,és ha 7 felett van szigorú diéta. Szerintem ennyitől már simán kellene!
2011. szept. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az OGTT eredményét általában így nézik a várandósoknál:

- pozitív, ha a két mért érték nagyobb, mint a vérvételi időponthoz tartozó értékhatár (ezek 5,8 - 10,5 mmol/l között vannak).

- csökkent glükóz-tolerancia, ha a 2 órás és még egy érték nagyobb, mint 7,8 mmol/l, de kisebb, mint 11,1 mmol/l.


E szerint neked - amíg az orvossal nem beszélsz - elég odafigyelni, hogy kevesebb szénhidrát menjen be. Nekem 8,6 lett a két órás értékem, és kaptam 2 egység inzulint, a diéta meg 200 grammos lett, mert ha csökkentették, akkor acetonos volt a vizelet. De orvosa és betege válogatja, hogy kinek mit írnak elő, elég komoly eltéréseket tapasztaltam eddig - ez a harmadik terhességem...

2011. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem 16 hetesen volt cukorterhelésem, akkor 7,2 lett a cukrom, de nem mondott rá semmit se az orvos, se a védőnő. Most 23 hetes vagyok
2011. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én Dokim (illetve a kórhäz) 7,8-näl húzta meg anno a hatärt, ez alatt nem kellett diétäzni.
2011. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 sumergo ***** válasza:

7,1 lett nekem a cukros löttyös vizsgálat eredménye. Én kicsit sokalltam, kérdeztem a nődokimat, hogy kell-e diétáznom? Erre az volt a válasz, hogy nincs az az étel, vagy édesség, ami a terhelésnél feljebb tudja vinni a vércukorszintet, tehát, ha ennyi szénhidráttól lett 7,1, akkor minden egyéb alkalommal ennél csak jóval kevesebb lehet, az pedig már jó. 7,8-tól javasolta volna, hogy ne egyek édességeket. Rákérdeztem, hogy az időnkénti kis szelet csoki is belefér-e, azt mondta, ha eddig is ettem, akkor nyugodtan. Pedig alapos orvos, tényleg mindenre odafigyel, de szerinte nem ez az időszak az önsanyargatás ideje, persze ha muszáj, az más.


34+3 hkm

2011. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy 7 felett annak kell diétáznia, akinek nem a rendes cukorterhelést csinálták (75 g glükóz) hanem a sima zsömle+tej kombinációsat. Az nem annyira pontos, és ezért szigorúbb az alsó határa.


Ha neked a cukros szirupot kellett inni, annak 7,8 a felső határa. Ha nagyon közel van hozzá az érték, akkor a legtöbb orvos pár hét múlva ismétlést szokott kérni, és annak függvényében döntenek a diétáról. Ha az is határon belül lesz, akkor nem kell diéta.


barátnőmnek volt 7,6 mint neked, neki 3 hét múlva néztek újabb terhelést, az 6,9 lett, így nem kell diétát tartania.


27 hkm

2011. szept. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekem első terhességkor is diétázni kellett

-most már az első héttől odafigyeltem amennyire tudtam a 15. heti vizsgálatkor magas lett az eredményem doki is mondta hogy diétázzak erre mégegyszer megitatta velem azt a sz@rt a 24.héten de minek azt ő sem tudta megmondani csak annyit mondott ez a protokoll.

hiába volt egy frankón beállt diétám minden rendben volt. másnak is csináltak ilyet??

2011. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!