Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes kismami vagyok. A...

26 hetes kismami vagyok. A főnököm egy állat. Minden nap ordibál velem, teljesen kikészít idegileg. Elszeretnék menni 2 hét táppénzre (júniustól áthelyezik a banyát). Mit mondjak az orvosnak, hogy 2 hétre kiírjon?

Figyelt kérdés
A nőgyógyásznak kell szólni vagy a háziorvosnak?

2015. máj. 12. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Arra a két hétre ha jó fej a dokid felvesz táppénzre tüszős mandulagyulladassal is. Megértőek az orvosok is, én az orvosi vizsgálatot vártam meg táppénzen a munkaköröm miatt, a doki tudta hogy terhesség miatt de hát "úgy be volt gyulladva a torkom hogy nem tudtam menni dolgozni..." Az igaz hogy másfél hét után sürgette az orvost hogy két hétnél tovább ezzel nem tud táppénzen tartani de elég is volt két hét amúgy. Neked is elég lenne.
2015. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megmondhatod az igazat is, akár a nőgyógyásznak is, ő ad javaslatot a táppénzen tartásra.

Ha jó fej a házidokid, simán talál indokot. Elég annyi, hogy várandós vagy, görcsölgetsz, fáradékony vagy, még mindig hánysz, kimerültél....

Egész nyugodtan menj táppénzre, egyetlen munkahely vagy főnök nem ér annyit, hogy az idegesség miatt görcseid legyenek és ne adj' Isten, beinduljon a szülés.

2015. máj. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mondjuk ezt így, szóról szóra.
2015. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz vagy nőgyógyászhoz menjek?
2015. máj. 12. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!