Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen rendellenességet...

Milyen rendellenességet okozhat egy vírus terhesség alatt?

Figyelt kérdés
34. hetes vagyok, a 28. héten látott a doki először a normális tól-ig értéken belüli, de nagyobb mennyiségű magzatvizet, 32. héten ugyanannyit, most pedig valamivel többet. Minden vizsgálaton minden szervét, testrészét normálisnak találták, korának megfelelő a mérete. A mai vizsgálaton a hólyagja telve volt, gyomrában pici mennyiségű magzatvíz. Elküldött más orvoshoz ultrahangra, aki nagyobb felbontásban fogja látni, ha elzáródás van a tápcsatornában, illetve vérvétellel vírusokat keresnek. Utána olvastam a különböző vírusoknak a neten, de elég kusza számomra a dolog, bárki (orvos, védőnő stb.) akivel beszélek, csak nyugtat, hogy á, úgysincs semmi gond, de mindenki homályosan beszél. A terhességem alatt 5x volt kisebb köhögéssel, orrdugulással járó megfázásom, ami C vitamin szedéssel, Bioparox spray-vel megszűnt. Tegnap kijött a számon egy herpesz, mára leszáradt. Már nem tudom, mire gondoljak. Van itt olyan, aki a terhessége alatt tünetmentesen hordozott egy vírust/baktériumot/parazitát és gondot okozott a pici fejlődésében? Olvastam vakságról, süketségről, epilepsziáról, értelmi fogyatékosságról. Hogy vannak ezek a gyakorlatban?

2015. máj. 13. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Virusfuggo. Egy himlő okozhat gondod míg egy influenza nem. De tényleg ne aggódj, ha minden uh-n a korának megfelelő és minden szerve rendben van akkor nincs semmi gond.
2015. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, feljődési rendellenességet vírus csak az első 12 hétben okozhat, amíg fejlődnek a szervek! Pl. szívfejlődési rendellenességet okozhatnak, amit a sima uh nem fog látni, az csak magzati szív uh-n látható!
2015. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!