Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetesen folyamatos haskemén...

Tündi0212 kérdése:

34 hetesen folyamatos haskeményedés normális?

Figyelt kérdés
Tegnap délután haskeményedéseim voltak de semmi görcs vagy más panasz nem volt ! És elég sokáig volt folyamatosan fekvéstöl sem mult el egyböl ez ilyenkor normális ? Kö kemêny olyankor a hasam volt valakinek ilyen?
2015. máj. 14. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Szedsz magnéziumot?
2015. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen béres magnezium de napi 2 db nal többet nem nagyon merek szedni mert 250 mg mennyi a max adag?
2015. máj. 14. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Normális egészen addig amíg nem haladja meg a 10-et. Egyébként egy normál felnőtt szervezetnek kell 250 mg, a várandósoknak 300 mg-ot írnak,de sok doki mondta nekem,hogy a 400 mg-mal sem ártok. Azt is nézd,hogy attól,hogy 250 mg van ráírva,nem annyi ami ténylegesen fel is szívódik. Pl. a MagneB6-ból ezért kell napi 6-ot bevenni,mert 48 mg magnézium szívódik fel egy tablettából. Én 3x1 magnézium-citrátot szedtem a 36. hétig,most már 2,5 hete nem szedem a közeledő szülés miatt. Ha aggódsz inkább beszélj nőgyógyásszal,megvizsgál,hogy nem nyílik-e a méhszáj esetleg.
2015. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1 hete voltam dokinal akkor 2000 volt az értékem tudom hogy ez gyorsan változhat! Ma már csak 3 keményedésem volt hála égnek ! De2 db beres magneziumot vettem be ettöl jobb azt nem tudom hogy mennyi szivodik fel de erössebb mint a magne b6 csak hogy napi 1 ajánlott a dobozra ez van irva ! Ha sokat szedek be ezzel árthatok lehet magnezium tuladagolas?
2015. máj. 14. 20:39
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Túl lehet elvileg adagolni,nem tudom ez igaz-e. Elolvastam a használati utasítását a béresnek.nekem nem egyértelmű,hogy most ténylegesen 250 mg van-e benne,de ha igen.akkor szerintem 1,5 elég/nap,de mindenképpen kérdezd meg az orvostól,mert lehet,hogy hülyeség amit írtam és nem akarom,hogy bármi bajotok legyen esetleg a tabletta más hatóanyaga miatt. Nekem múlt pénteken volt 2100 az értékem,akkor voltam 37 hetes 5 napos. Nem tudom,nekem még korai az az érték amit te írtál,de nem vagyok nőgyógyász,ha ő nem mondott semmit,akkor csak nincsen gond. Figyelgesd a keményedéseket,aztán ha 10-nél több vagy esetleg bármi más társul mellé,vérzés,görcs egyebek,akkor irány a doki!
2015. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A magnéziumot nem lehet túladagolni,én orvosi utasításra 4x2 magnézium citrátot szedek,napi 4000 mg. A felesleg távozik.
2015. máj. 15. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem 4000 mg...nem figyelitek meg mennyi szívódik fel belőle. Az elemi magnézium ami ténylegesen bejut a szervezetbe nem 4000 mg. Én is azt szedem, ebben 500 mg magnézium-citrát van,nem pedig annyi magnézium. Ha jól emlékszem akkor 67-68,5 mg magnézium van benne,már nem vagyok benne biztos. És ezt orvos mondta,nem a kisujjamból meg netről szedtem. 4000 mg magnézium az rengeteg lenne a szervezetnek.
2015. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma elmentem a nö dokimhoz és teljesen zárt méhszáj ra rakott nst re az sem mutatott fajasokat igy haza engedett azt mondta pihenjek 3×2 magne b6 ! De ugyan ugy keményedik akkor nem tudom mitol van !
2015. máj. 15. 15:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Jajj ez a MagneB6....nem tudom,reméljük neked használ,de egyébként akartam is írni az előző komikban,hogy azért sztárolja sok orvos ezt a "csodát",mert szerződése van a forgalmazóval. És minden db után jutalékot kap. Pont ezt beszéltem egy nagyon kedves orvossal amikor bent feküdtem. Ő javasolta a citrici-t is. A keményedés meg normális. A jóslófájást pedig nem is mutatja az nst sem. Nekem se mutatta egyszer sem,pedig én már a 34. héttől járok,mert faros volt.
2015. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor szültél végül kedves kérdezö?
2022. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!