Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt folyamatos...

Terhesség alatt folyamatos gombás fertőzésre kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Már sokadjára mentem vissza az orvosomhoz és mindig ugyanazt a készitményt irta fel, és flegmán megjegyezte, egyek több élőflórás dolgot. De a gomba ugyanúgy megvan, talán ha 1 hétig vagyok a kezelés után tünetmentes. Nem hiszem, hogy jó dolog végig kúpozni a terhességet, pláne hogy nem hat. Kinek mi vált be terhesség alatt? Canesten combi, vagy a vitagyn, vagy valami más esetleg? Néha már kezdek összeomlani, kellemetlen is és a babát is féltem :(

2015. ápr. 15. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana egy hüvelykenet tenyésztést csináltatni, hogy egyáltalán milyen kórokozó van a hüvelyedben és milyen számban, mert lehet, hogy nem gomba, vagy az is, de nagyobb számban, mint amekkora dózisú kezelést kapsz, arról nem is beszélve, hogy nagyon sok kórokozó létezik még a gombán kívül. Ha egyszer csinálnának egy ilyen vizsgálatot, abból egyből kiderülne és célzottan lehetne kezelni. És amikor ki vagy kezelve, akkor pedig csinálni egy hüvelyflóra helyreállítást, olyan készítménnyel, amit kismamaként is használhatsz.

Illetve lenne egy kérdésem. Nem tiltott a nemi élet a pároddal? Mert ha nem és nem használtok óvszert az együttléteknél, akkor ő volt kezelve? Mert ha nem, akkor simán ő fertőz téged folyton vissza!

És sajnos némelyik orvos azt hiszi, hogy attól, hogy eszel élőflórás dolgokat, attól helyreáll a hüvelyflóra. Hát, nem! Ahhoz helyileg kell jótékony hüvelybaktériumot bejuttatni, ugyanis ha valakinek ilyen módon fel van borulva a hüvelyflórájának egyensúlya, akkor annak pl. az élőflórás joghurt olyan, mint halottnak a csók.

2015. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én sem teljesen értettem ezt a joghurt dolgot. A nemi élet nem tiltott, de az elmúlt 6 hétben nem voltunk együtt (párom nagyon félti a babát :D), igy a visszafertőzés kizárt.
2015. ápr. 15. 18:12
 3/12 anonim ***** válasza:
A Vitagyn-c nekem nagyon jó volt.
2015. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ilyen folyamatos panaszokra, csak hosszútávú kezelés van hatással, tehát 10-14 napos kúpozás.


én kérdeztem a dokim, engedte a hígított tejsavas hüvelyöblítést(gyógyszertárban állítják elő) ez segít a laktobacillusoknak


a csokoládét, cukrot, édességeket kell hanyagolni elsősorbn, mert akkor hajlamosabb a szervezetben a gomba elszaporodni és felborul az egyensúly

2015. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
* és a partner részére is van valami amivel rendszeresen mosakodnia kellene, de azt elfelejtettem mi :(
2015. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hat a kúp, csak felborult a hüvely védekezőképessége, és egyből visszafertőződsz. Meg mondjuk ennyiszer egymás után nem is biztos, hogy mindig ugyanazt kellene felírnia.

Lehet kapni vén nélkül is a gyógyszertárban kúpot rá, utána pedig valami hüvelyflóra helyreállító kúrát is kellene alkalmazni, amit terhesség alatt is lehet. Tejsavas hüvelyöblítés, de erre a célra is kaphatók hüvelykúpok.

2015. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló: Neked a már kialakult fertőzésen segitett a Vitagyn C? Már többször olvastam róla, de sehol nem találtam, hogy megelőzés céljából jó vagy a fertőzést is kezeli?


Ezt a hüvelyöblitőt simán is kérhetem a gyógyszertárban? Hogyan kell alkalmazni? (bocsánat, ha butaságokat kérdezek :( )

2015. ápr. 16. 11:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ahogy olvastam a vitagyn kúpról, inkább bakteriális fertőzésre és megelőzésre jó, nem gombára. Mondjuk a hüvelyflóra helyreállítását elősegíti.
2015. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mikor terhes voltam nagyon durva gombám volt. Kaptam rá canestent, amitől elmúlt. Kb a 26. hét tájékán megint rettentően viszkettem. Mondtam a dokinak, hogy szerintem megint gombám van. Mondta, hogy valóban, de nem olyan durva, mint volt, ezért elég a vitagyn-C. Tényleg jó volt. Azóta már megszültem, pár hete éreztem, hogy megint nem stimmel valami. Elkezdtem használni és 5 nap alatt elmúlt a viszketés. Azóta sincs semmi problémám. Szerintem próbáld ki, nekem használt. Annyi, hogy terhesen nem szabad használni az aplikátort, kézzel kell bekenni.


3-as voltam

2015. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én még csak a 18. hétben járok, de már az elejétől ezzel szenvedek. Megpróbálom a vitagyn c-t, hátha használ nekem is.
2015. ápr. 16. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!