Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoliba menni, hajat festeni...

Szoliba menni, hajat festeni terhesen? 22 hetes kismama vagyok, de eddig nem mertem egyiket sem.

Figyelt kérdés

Történt pár dolog amit nehezen tudok feldolgozni és az egyre slamposabb kinézetem is aggaszt. Nem valami jó a közérzetem és szükségem lenne egy kis frissítőre.

Tudom, hogy ez már nagyon kibeszélt téma és nagyon megoszlanak a vélemények. De pár napja keresztanyám vett egy vadonatúj szolárium gépet. Volt egy kifejezetten hozzá tartozó könyv is, ami azt írta, hogy terhesen is használható, sőt gátolja a fogszuvasodást ami terhesség alatt kifejezetten előnyös.Nem hinném, hogy az önbarnítós krémekben sokkal kevesebb káros anyag lenne...

A másik dolog a hajfestés... A mostani divat az un. ombre hajfestésnél (nagyon tetszik :D ) nem érintkezik a fejbőrrel a festék, és mivel ilyen jó idő van mostanában a szellőztetés is könnyen megoldható. Valamint egyre elterjedtebbek az ammóniamentes hajfestékek, amiket már igen elfogadható árban lehet megvenni.

Keresgéltem ebben a témában a neten, de régi cikkeket dobott be és annyira rohamosan fejlődik a világ... Valaki esetleg aki tud valami konkrétumot??? Nem a piacon/fórumokon hallott pletykákra gondolok, hanem valami tudományos megközelítésre. Előre is köszönöm :)


2015. máj. 20. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajat festeni minden további nélkül lehet. Én szolárimba viszont nem mernék. És szerintem a barnítókrémet és a szolit marha nagy baromság összehasonlítani :D
2015. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szoláriumot én se ajánlom, de a hajfestés mehet, főleg az ombre. (Mondjuk szerintem két éve volt divat, de mindegy.)
2015. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hajat festeni nyugodtan lehet, főleg ha nem feketére szeretnéd, amúgy sem az árt hogy felszívódik a festék, hanem beszívni nem jó a szagot sokáig, de azt amúgy sem.

Szoliba viszont én sem mennék, nem csak a baba nem szeretheti a nagy meleget, hanem én attól félnék, hogy ilyenkor máshogy működik a bőr, a pigmentek, és alapból is kijöhetnek májfoltok, barna foltok, csíkok rajtad, de a szoli ezeket pluszban felerősítheti. Mondjuk ez a napozásra is áll, én próbálom mindkettőt kerülni, nem szeretnék barna foltokat magamon.

2015. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kihagynám a szolit, hajat viszont festek.
2015. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hajat én ugyanolyan időközönként festetek, mint amikor még nem voltam terhes. Az nem árt.

Viszont én se mennék szoliba, mert így is tele van már a fejem májfoltokkal, pedig figyelek rá, hogy ne nagyon érje a nap. A májfolt (meg mint tudjuk) az UV sugárzástól lesz.

[link]

2015. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
én megkérdeztem a nőgyógyászom és azt mondta ne fessem a hajam (szőke vagyok)hiába ammóniamentes vannak benne vegyszerek és ő egyáltalán nem javasolja. Nem is festem... kibìrom..majd utána visszafestem.. :) én inkább a dokira hallgatok mint hozzá nem értők szavára ;) 22hkm
2015. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bőrgyógyász barátnőm kifejezetten tiltja a szolizást pocakosan. Érzékenyebb a bőr és könnyen 'sérül'(ég le, májfolt, anyajegyek jöhetnek ki stb. )
2015. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!