Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha úgy érzem, hogy a szívem...

Ha úgy érzem, hogy a szívem furcsán félre ver, az baj lehet?

Figyelt kérdés

7 hetesen az EKG-n mimden rendben volt, most vagyok 17 hetes.

Pár hete felfigyeltem, hogy pár másodpercig olyan furcsán elkezd kalimpálni a szívem, olyan összevissza. Nem tudom megfogalmazni, és abban sem vagyok biztos hogy ez szívritmuszavar lenne, de abban a pár másodpercben megijedek.

Ez vajon mi lehet?


2015. máj. 26. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet extrasystole, ami teljesen természetes jelenség, egészséges emberekben is, nem kell megijednek tőle. Ahogy nő a pocak, a szív helyzete is picit megváltozik, ez válthat ki ilyen érzést. Megnyugtatásképp elmehetsz újra kardiológiára, de az ijedtségen kívül szerintem semmi probléma nincs ezzel.
2015. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy ha lépcsőzök, vagy emelkedőn gyaloglok, akkor nagyon felgyorsul a pulzusom, és meg kell állni, hogy kicsit lelassuljon. Ez is normális?
2015. máj. 26. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a jellegű palpitáció terhességben nagyon gyakori, hiperkinetikus falmozgás okozhatja, rohamokban jelentkező tachycardia, és most jön a lényeg: ezeken kívül még akár bármi is. Erre csak kardiológus fog tudni választ adni, miután csinált egy echot, ha tartósak a panaszaid, akkor mindenképpen keress fel valakit.
2015. máj. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tájékoztatást! 😊
2015. máj. 27. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:

A pulzus terhesség alatt normális, hogy pl lépcsőn hirtelen nagyon sok lesz. Sokkal több a vér és emiatt több munkája van a szívnek. De ha aggaszt akkor jelezd dokinak.

Egyébként terhelés hatására pont emiatt bizonyos mértékű szivritmus zavart is normálisnak mondanak. Nem mindegy hogy nyugalmi állapotban vagy pl lépcsőn érzed. A szapora pulzus maga az ok, annak pedig a terhesség maga főleg terhelés hatására.

2015. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Akkor belenyugszom. 😊

Csak furcsán néz rám anyósom, meg páran amikor mondom ezeket a tüneteket.. Nekik semmi ilyen nem volt. Úgy érzem én mindenben kifogtam..

2015. máj. 27. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!