Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mennek hamar táppénzre...

Miért mennek hamar táppénzre az ablaknál ülő postások?

Figyelt kérdés
Minden kolléganőm a 12. hét betöltése után egyből táppénzre ment. Tényleg ennyire nehéz lenne ez a munka, hogy várandósan nem lehet elvégezni? Mondjuk van, hogy sok a stressz, a rohangálás, meg vannak 20-30-40 kg-os csomagok is, amiket emelgetni kell.
2015. máj. 30. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten minden munka stresszes szerintem.

Emelgetni olyan nehezebbet nyilván nem kellene de kétlem, hogy ne lenne a közelben valaki aki segítene annyiban.

De hát mindenki ahogy gondolja. Nyilván vannak sajátos esetek amikor tényleg indokolt a táppénz mert sokat kell pihenni. Szóval ezt így nehéz megállapítani.

2015. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kispostán vagyok, egyedül. És napi szinten cseszegetnek minket a biztosításokkal, komoly lelki terror megy.
2015. máj. 30. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a kérdésed. Mire vagy még kíváncsi?
2015. máj. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 'muszaj' 40 kilót emelni akkor dolgozna ott terhesen akinek 6 anyja van...
2015. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert buták, és nem tudják, hogy távolléti díjjal is otthon ülhetnének táppénz helyett (már ha tényleg muszáj 20-30-40 kilós csomagokat emelni)...
2015. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi ha bekérdezek, de mi az a távolléti díj?
2015. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mondjuk olyan durván megy a cseszegetés, hogy napi szinten hívnak azzal fenyegetve, hogy elhelyeznek, vagy kirúgnak, ha x napon belül nem kötsz biztosítást (az se mindegy, hogy milyent, illetve mennyit), hetente küldik rád a próbavásárlókat,ha nem ajánlasz repülsz. Reggel rovatoláskor én speciel tök egyedül voltam, hiába napközben csak ablaknál ültem, emelnem kellett azokat a nehéz ládákat.de nem értem a kérdést, mert ha te is postán dolgozol,akkor tudod mi folyik ott, így tudod a kérdésre a választ is. Amúgy engem annyira kikészítettek ott a lelki terrorral, hogy miután eljöttem táppénzre, kellett pár hét, hogy ne úgy keljek fel, hogy gyomoridegem van,meg már megszokásból rettegek, mert ott napi szinten a munkahelyem miatt rettegtem,hogy ha nem kötök elég biztosítást,bármelyik nap kirúghatnak.
2015. máj. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is postán dolgozom. Jó édes k anyját a vezetőségnek amiért így bánik a dolgozóival. Csúnyán leszophatnak remélem a pokol legmélyebb bugyraiban fognak elégni. Szerencsére június közepétől már máshol dolgozok.
2015. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha egészséges a kismama, tehát nem veszélyeztetett terhes, viszont a munkakörében olyan feladatai vannak, amit a terhesség miatt nem csinálhat, akkor a munkáltató köteles olyan munkakört felajánlani, amit terhesen is lehet végezni (és nem jár kevesebb fizetéssel). Ha ezt nem tudja biztosítani, akkor fel kell mentenie a munka alól, és távolléti díjat kell fizetnie. Ennek mértéke a munkaszerződésben le van írva, általában a bruttó fizetéssel megegyezik.

Csak a munkáltató jobban jár, ha a kismama táppénzre megy, ezért ezt a lehetőséget nem szokták említeni...

2015. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!